پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

خودکفایی مهمترین رویکرد شرکت ساپکو است سياسي

خودکفایی مهمترین رویکرد شرکت ساپکو است

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- مدیرعامل شرکت طراحی، مهندس و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو)، میانگین درصد خودکفایی در این شرکت را حدود ٧٨ درصد ذکر کرد و گفت: خودکفایی مهمترین رویکرد این شرکت است.

منصور منصوری عصر روز سه شنبه در نشست خبری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو در سالن همایش‌های نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان افزود: قطعه سازان در راستای تأمین خودکفایی تلاش‌ها و برنامه ریزی های بسیاری انجام دادند که برخی از آنان در این راستا به خودکفایی صد درصد رسیدند.
وی، خودکفایی را مهم‌ترین رویکرد شرکت قطعات ایران خودرو برشمرد و افزود: با این رویکرد علاوه بر اجرای تعهدات به مشتریان رونق در تولید را عملیاتی خواهیم کرد.
منصوری همکاری تنگاتنگ با انجمن قطعه سازان را از نگاه‌های ویژه شرکت ساپکو دانست و افزود: استان اصفهان به همراه ٦ استان دیگر به صورت پایه برای این اقدام در نظر گرفته شدند.
وی بیان کرد: طرح ملی تولید خودرو ٣٠١ یکی از طرح‌های مهم است که تمام تلاش بر این است که در شرایط فعلی این طرح عملیاتی شود، به همین منظور برای تکمیل این طرح تا پایان سال حدود ٦٥ میلیون سرمایه گذاری شده است.
مدیرعامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو اظهار داشت: یکی از مأموریت‌های مهم ساپکو، صادرات است که با توجه به نرخ ارز و توانمندی‌هایی که در ساخت قطعات داریم، می‌توانیم بر روی این راهبرد برنامه ریزی کنیم.
وی ادامه داد: با این سه رویکرد می‌توان زنجیره تأمین را از حالت فعلی خارج و به افزایش تیراژ و کیفیت و نگاه تحقیقاتی و توسعه‌ای تغییر داد.
منصوری با بیان اینکه امسال سال رونق تولید است اما از طرفی گریبان گیر تحریم‌های داخلی و خارجی شدیم، ادامه داد: اینکه تیم کاملی از گروه ساپکو در این نمایشگاه حضور دارد حامل پیام روشنی است که در این شرایط سخت شاهد خوداتکایی هستیم.
به گفته وی استان اصفهان ظرفیت بسیاری از منظر میزان فروش قطعات خودرو و مواد اولیه را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو با بیان اینکه حدود ٨٥ درصد بدنه و داخلی سازی قطعات خودرو مختص به اصفهان است، اضافه کرد: با توجه به تهدید و تحریم‌های ظالمانه باید با هم افزایی، برنامه ریزی و مدل‌های همکاری اجرا شده توسط کشورهای صنعتی باید گام‌های مهمی برداریم.
وی با بیان اینکه ساپکو موضوع خودکفایی از لحاظ خرید قطعات خارج و واردات را رویکرد اصلی خود قرار داده است، بیان کرد: حدود ٢٠٠ طرح در این بخش تعریف شده و به لحاظ ارزی حدود ١٨٠ میلیون یورو برای طرح‌هایی که سازندگان وارد می‌کنند در نظر گرفته شده است.
منصوری ادامه داد: حدود ٥٥ میلیون یورو و ١٠٠ قطعه خرید قطعات خارجی داریم که تاکنون به تولید انبوده و داخلی سازی ٢٠ مورد از آنها دست پیدا کردیم.
مدیرعامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو با بیان اینکه در راستای مواد اولیه فلزی ٨٥ درصد خودکفایی خودروهای جاری داریم، خاطرنشان کرد: باید صنایع بالادستی با ارتقا و تکنولوژی در راستای سرمایه گذاری قطعات و مواد اولیه تلاش کنند.
منصوری با اشاره به قطع ارتباط شرکت‌های خارجی بیان کرد: با وجود مشکلات ارز و تحریم ها ناچار به ادامه تولید بودیم و توانستیم قطعات را تحویل بگیریم اما با کسری قطعات از جمله کاتالیزور و ایربگ خودروهایی را تولید کردیم که در این راستا هزینه‌هایی برای خودروساز و زنجیره تأمین به وجود آمد.
وی با بیان اینکه با توجه به کسری‌ها به سمت تجاری سازی و بومی سازی حرکت کردیم، اضافه کرد: حدود ١٦ هزار دستگاه را اواخر هفته گذشته و اوایل هفته جاری ایران خودرو تکمیل و تحویل مشتریان داد.
منصوری، قراداد با سازندگان را در ایران خودرو 120 روزه اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به کمک 40 هزار میلیارد ریالی دولت جهت اعطای تسهیلات به خودرو سازان توانستیم کمبودها را جبران و گام مهمی در این راستا برداریم همچنین بنا بر این است تا دولت برای زنجیره تأمین 70 هزار میلیارد ریال دیگر برای رونق تولید قطعات خودرو کمک کند تا تولید رونق یابد.
چالش‌های قطعات خودرو باید به فرصت تبدیل شوند
ابراهیم احمدی رئیس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو استان اصفهان افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و تحربم ها شرایط سختی در راستای خودروسازی و زنجیره قطعه سازی داریم.
وی تحریم صنایع خودرو را اولین گروه از تحریم‌های ظالمانه دانست و گفت: همزمان با تحریم‌های خارجی دچار تحریم‌های داخلی شدیم به این دلیل که نگاه به صنعت خودرو نسبت به سایر صنایع آزادی عمل واقعی را نداشت.
رئیس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو اصفهان تصریح کرد: صنایع دیگر با افزایش قیمت در راستای تولید روبه رو بودند این در حالی است که صنعت خودرو از این منظر مورد بی مهری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه با وجود مشکلات پیش فروش قطعات خودرو هم تحت فشار قرار گرفت، تصریح کرد: باید چالش‌ها را به یک فرصت تبدیل کنیم تا بیشترین قطعات خودرو را در کشور بومی سازی کنیم از این رو برگزاری نمایشگاه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود استفاده و عمق داخلی سازی را در استان اصفهان افزایش می‌دهد.
وی تصریح کرد: طبق آمار سال گذشته عمق ساخت داخل قطعات خودروهای داخلی به استان اصفهان اختصاص دارد.
احمدی با اشاره به میزان طلب صنعت قطعه سازی استان از خودروسازان گفت: کل صنعت قطعه سازی استان حدود چهار هزار میلیارد ریال از خودروسازان طلبکار است که معضل ما خریداری نقدی قطعات خودرو است.
‌ به گزارش ایرنا، صنعت قطعه سازی به عنوان یکی از صنایع مادر و تأمین کننده نیازهای خودروسازان در شرایط کنونی کشور با مشکلات مختلفی از جمله نبود نقدینگی و افزایش سرسام‌آور مواد اولیه روبروست و این در حالی است که مشتریان قطعه سازان با پرداخت نکردن تعهدات خود، ضمن کاهش حجم نقدینگی تولیدکنندگان قطعه، بار مضاعفی را به صنعت دیرین قطعه سازی کشور وارد آورده‌اند.
بر اساس برآوردهای انجام شده، صنعت قطعه‌سازی خودرو نیازمند سرمایه گذاری ثابت 100 هزار میلیارد ریالی به انضمام سرمایه گذاری ثابت ارزی سه میلیارد یورویی است تا بتواند زمینه ساز رونق اقتصادی کشور باشد.
در چنین شرایطی برگزاری نمایشگاه می‌تواند شرایط مطلوبی برای گفتگوهای دو یا چند جانبه میان فعالان این عرصه، متخصصان و مشتریان آنها ایجاد کند.
حضور در نمایشگاه، در کنار ایجاد بازارهای جدید برای شرکت‌های فعال در حوزه قطعات خودرو، می‌تواند فرصت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری در این بخش باشد. سرمایه‌گذاری‌هایی که صنعت قطعه‌سازی را از رکود خارج کند و روزهای روشنی را برای این صنعت به همراه آورد.
به گزارش ایرنا، علاقمندان به بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو می‌توانند از ساعت 16 الی 22 روزهای 21 تا 24 خردادماه امسال به محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان مراجعه کنند.
9913/6026/‏

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حلقه چاه آب کاشان با نفوذ فاضلاب از بین رفت

پیکر شهید اردستانی پس از 37 سال کشف شد

مشارکت 60 درصدی مردم گلپایگان در طرح ملی کنترل فشارخون

تصویب طرح زیرگذر مدخل کاشان در شورای هماهنگی ترافیک استان اصفهان

هافبک تیم فوتبال تراکتور به سپاهان پیوست

خون بند ناف 1.5 درصد موالید کشور ذخیره سازی می شود

ادارات ثبت احوال شهرستانهای اصفهان به فیبرنوری مجهز نیستند

داغ فراق خانواده شهید دیانیان پایان یافت

بازی با ورق‌های تکراری

بِزنگاه- انتظار ایران از اروپا

پزعالی در خانه‌های خالی

آیت الله مظاهری: قضات با مهربانی حکم صادر کنند

پایان نامه ها به سمت حل مسائل فناورانه سوق یابد

نهاوندیان: ستاد تسهیل تجارت با پاکستان راه اندازی می شود

مدیریت مصرف موجب کاهش بیش از 6 درصدی آب در اصفهان شد

2 سرنشین خودرو حامل 75 کیلوگرم حشیش در آتش سوختند

ادامه طرح زیرگذر کاشان مورد تایید قرار گرفت

مدیریت کاهش سرعت رشد تورم از سوی وزارت اقتصاد

راهکارهای 12 گانه استفاده از تهاتر درآمدهای نفتی

ورزشکاران سازمان یافته کشور به بیش از 4میلیون نفر افزایش می یابد

خانه صنعت و معدن اردستان مکانی مشخص برای فعالیت ندارد

15 حلقه چاه آب کاشان با نفوذ فاضلاب از بین رفت

ورزشکاران سازمان یافته کشور به بیش از 4 میلیون نفر افزایش می یابد

حدود 11 درصد مردم آران و بیدگل فشار خون بالا دارند

باغ های رها شده بیشتر در معرض آتش سوزی هستند

خانه صنعت و معدن اردستان راه اندازی شد

10 نیکوکار مدرسه ساز در سمیرم فعالیت دارند

سرلشکر رشید: با هرگونه تهدید و تجاوزی قاطعانه برخورد می‌کنیم

جنجال «حاجی‌دلیگانی» در مجلس

دستگیری ساقی با سابقه و غیر بومی مواد مخدر در اردستان

قانون رسیدگی به دارایی‌های مقامات، نباید گزینشی باشد

دکتر امیرمحبیان: رهبر انقلاب از سستی برخی مدیران اجرایی ناراضی است

امیر محبیان: شفاف‌سازی مسئولان حتما مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت

صرفه جویی آب در همه بخشهای اصفهان اجتناب ناپذیر است

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

دانشگاه در اقتصاد دانش بنیان محور پرورش نیروهای متخصص است

سرمایه گذاری خوبی روی مرمت آثار تاریخی اصفهان در حال انجام است

نویدکیا در سپاهان ماندنی شد

بیش از 18 هزار پرونده قضایی در گلپایگان رسیدگی شد

رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی اصفهان را ترک کرد

نهاوندیان: کشور نیاز به ابتکار مالی و تحریم شکنی دارد

سانحه رانندگی در نائین 2 کشته بر جا گذاشت

صنعت ابریشم در کاشان مغفول مانده است

معاون وزیر: تفکیک جنسیتی مد نظر وزارت علوم نیست

دانشجویان دانشگاه اصفهان خواستار خروج پژوهشگاه شاخص پژوه از این دانشگاه شدند

پژوهش های دانشگاهی باید به حل مسائل منجر شود

اقتصاد ابریشم در کاشان به شکل زیرزمینی است

تعدادی از درختان چنار «عباس آباد» اصفهان آسیب جدی دیده است

تخصیص 5 میلیارد تومان برای تکمیل پارک علم و فناوری کاشان

واکنش پلیس به ویدیوی درگیری ماموران انتظامی با یک دختر جوان در تهرانپارس