پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

خودکفایی مهمترین رویکرد شرکت ساپکو است سياسي

خودکفایی مهمترین رویکرد شرکت ساپکو است

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- مدیرعامل شرکت طراحی، مهندس و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو)، میانگین درصد خودکفایی در این شرکت را حدود ٧٨ درصد ذکر کرد و گفت: خودکفایی مهمترین رویکرد این شرکت است.

منصور منصوری عصر روز سه شنبه در نشست خبری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو در سالن همایش‌های نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان افزود: قطعه سازان در راستای تأمین خودکفایی تلاش‌ها و برنامه ریزی های بسیاری انجام دادند که برخی از آنان در این راستا به خودکفایی صد درصد رسیدند.
وی، خودکفایی را مهم‌ترین رویکرد شرکت قطعات ایران خودرو برشمرد و افزود: با این رویکرد علاوه بر اجرای تعهدات به مشتریان رونق در تولید را عملیاتی خواهیم کرد.
منصوری همکاری تنگاتنگ با انجمن قطعه سازان را از نگاه‌های ویژه شرکت ساپکو دانست و افزود: استان اصفهان به همراه ٦ استان دیگر به صورت پایه برای این اقدام در نظر گرفته شدند.
وی بیان کرد: طرح ملی تولید خودرو ٣٠١ یکی از طرح‌های مهم است که تمام تلاش بر این است که در شرایط فعلی این طرح عملیاتی شود، به همین منظور برای تکمیل این طرح تا پایان سال حدود ٦٥ میلیون سرمایه گذاری شده است.
مدیرعامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو اظهار داشت: یکی از مأموریت‌های مهم ساپکو، صادرات است که با توجه به نرخ ارز و توانمندی‌هایی که در ساخت قطعات داریم، می‌توانیم بر روی این راهبرد برنامه ریزی کنیم.
وی ادامه داد: با این سه رویکرد می‌توان زنجیره تأمین را از حالت فعلی خارج و به افزایش تیراژ و کیفیت و نگاه تحقیقاتی و توسعه‌ای تغییر داد.
منصوری با بیان اینکه امسال سال رونق تولید است اما از طرفی گریبان گیر تحریم‌های داخلی و خارجی شدیم، ادامه داد: اینکه تیم کاملی از گروه ساپکو در این نمایشگاه حضور دارد حامل پیام روشنی است که در این شرایط سخت شاهد خوداتکایی هستیم.
به گفته وی استان اصفهان ظرفیت بسیاری از منظر میزان فروش قطعات خودرو و مواد اولیه را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو با بیان اینکه حدود ٨٥ درصد بدنه و داخلی سازی قطعات خودرو مختص به اصفهان است، اضافه کرد: با توجه به تهدید و تحریم‌های ظالمانه باید با هم افزایی، برنامه ریزی و مدل‌های همکاری اجرا شده توسط کشورهای صنعتی باید گام‌های مهمی برداریم.
وی با بیان اینکه ساپکو موضوع خودکفایی از لحاظ خرید قطعات خارج و واردات را رویکرد اصلی خود قرار داده است، بیان کرد: حدود ٢٠٠ طرح در این بخش تعریف شده و به لحاظ ارزی حدود ١٨٠ میلیون یورو برای طرح‌هایی که سازندگان وارد می‌کنند در نظر گرفته شده است.
منصوری ادامه داد: حدود ٥٥ میلیون یورو و ١٠٠ قطعه خرید قطعات خارجی داریم که تاکنون به تولید انبوده و داخلی سازی ٢٠ مورد از آنها دست پیدا کردیم.
مدیرعامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو با بیان اینکه در راستای مواد اولیه فلزی ٨٥ درصد خودکفایی خودروهای جاری داریم، خاطرنشان کرد: باید صنایع بالادستی با ارتقا و تکنولوژی در راستای سرمایه گذاری قطعات و مواد اولیه تلاش کنند.
منصوری با اشاره به قطع ارتباط شرکت‌های خارجی بیان کرد: با وجود مشکلات ارز و تحریم ها ناچار به ادامه تولید بودیم و توانستیم قطعات را تحویل بگیریم اما با کسری قطعات از جمله کاتالیزور و ایربگ خودروهایی را تولید کردیم که در این راستا هزینه‌هایی برای خودروساز و زنجیره تأمین به وجود آمد.
وی با بیان اینکه با توجه به کسری‌ها به سمت تجاری سازی و بومی سازی حرکت کردیم، اضافه کرد: حدود ١٦ هزار دستگاه را اواخر هفته گذشته و اوایل هفته جاری ایران خودرو تکمیل و تحویل مشتریان داد.
منصوری، قراداد با سازندگان را در ایران خودرو 120 روزه اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به کمک 40 هزار میلیارد ریالی دولت جهت اعطای تسهیلات به خودرو سازان توانستیم کمبودها را جبران و گام مهمی در این راستا برداریم همچنین بنا بر این است تا دولت برای زنجیره تأمین 70 هزار میلیارد ریال دیگر برای رونق تولید قطعات خودرو کمک کند تا تولید رونق یابد.
چالش‌های قطعات خودرو باید به فرصت تبدیل شوند
ابراهیم احمدی رئیس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو استان اصفهان افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و تحربم ها شرایط سختی در راستای خودروسازی و زنجیره قطعه سازی داریم.
وی تحریم صنایع خودرو را اولین گروه از تحریم‌های ظالمانه دانست و گفت: همزمان با تحریم‌های خارجی دچار تحریم‌های داخلی شدیم به این دلیل که نگاه به صنعت خودرو نسبت به سایر صنایع آزادی عمل واقعی را نداشت.
رئیس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو اصفهان تصریح کرد: صنایع دیگر با افزایش قیمت در راستای تولید روبه رو بودند این در حالی است که صنعت خودرو از این منظر مورد بی مهری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه با وجود مشکلات پیش فروش قطعات خودرو هم تحت فشار قرار گرفت، تصریح کرد: باید چالش‌ها را به یک فرصت تبدیل کنیم تا بیشترین قطعات خودرو را در کشور بومی سازی کنیم از این رو برگزاری نمایشگاه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود استفاده و عمق داخلی سازی را در استان اصفهان افزایش می‌دهد.
وی تصریح کرد: طبق آمار سال گذشته عمق ساخت داخل قطعات خودروهای داخلی به استان اصفهان اختصاص دارد.
احمدی با اشاره به میزان طلب صنعت قطعه سازی استان از خودروسازان گفت: کل صنعت قطعه سازی استان حدود چهار هزار میلیارد ریال از خودروسازان طلبکار است که معضل ما خریداری نقدی قطعات خودرو است.
‌ به گزارش ایرنا، صنعت قطعه سازی به عنوان یکی از صنایع مادر و تأمین کننده نیازهای خودروسازان در شرایط کنونی کشور با مشکلات مختلفی از جمله نبود نقدینگی و افزایش سرسام‌آور مواد اولیه روبروست و این در حالی است که مشتریان قطعه سازان با پرداخت نکردن تعهدات خود، ضمن کاهش حجم نقدینگی تولیدکنندگان قطعه، بار مضاعفی را به صنعت دیرین قطعه سازی کشور وارد آورده‌اند.
بر اساس برآوردهای انجام شده، صنعت قطعه‌سازی خودرو نیازمند سرمایه گذاری ثابت 100 هزار میلیارد ریالی به انضمام سرمایه گذاری ثابت ارزی سه میلیارد یورویی است تا بتواند زمینه ساز رونق اقتصادی کشور باشد.
در چنین شرایطی برگزاری نمایشگاه می‌تواند شرایط مطلوبی برای گفتگوهای دو یا چند جانبه میان فعالان این عرصه، متخصصان و مشتریان آنها ایجاد کند.
حضور در نمایشگاه، در کنار ایجاد بازارهای جدید برای شرکت‌های فعال در حوزه قطعات خودرو، می‌تواند فرصت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری در این بخش باشد. سرمایه‌گذاری‌هایی که صنعت قطعه‌سازی را از رکود خارج کند و روزهای روشنی را برای این صنعت به همراه آورد.
به گزارش ایرنا، علاقمندان به بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو می‌توانند از ساعت 16 الی 22 روزهای 21 تا 24 خردادماه امسال به محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان مراجعه کنند.
9913/6026/‏


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تاکنون 40 هزار نفر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین از اصفهان نام‌نویسی کردند

تیم فوتبال ذوب آهن با 4 بازیکن جدید از هفته چهارم

همکاری سمن‌ها برای مبارزه با موادمخدر در اردستان ضروری است

ائتلاف اصلاح طلبان با احزاب معتدل صحت ندارد

باخت سنگین نساجی مازندران و تساوی تراکتور مقابل ذوب آهن

معاون استاندار اصفهان: برخی نقدها از دولت غیرمنصفانه است

آزادسازی اراضی برای اجرای طرح هادی در خمینی شهر سخت است

هوای اصفهان به وضعیت سالم برگشت/شاخص کیفی 89

بیابان زدایی 12 هزار هکتار از بیابانهای استان اصفهان

بسیاری از خمینی شهری‌ها حاشیه نشین هستند

32 روستای اردستان از تصفیه خانه آب اصفهان استفاده می کنند

دولت مکلف به پرداخت 50 درصد بدهی خود به صندوق تأمین اجتماعی است

بیانیه گیتی پسند علیه سرمربی فرش آرا/ باید مادام العمر محروم شوید

وزش باد نسبتا شدید در استان اصفهان پیش بینی می شود

اغلب قطعات موتورسیکلت از چین وارد می شود/ضرورت بومی سازی تولیدات

راه‌اندازی اتاق ویژه استارت‎آپ‌های معلولان در خانه جوان اصفهان

موکب امام صادق(ع) اردستان پذیرای زائران حسینی در کربلاست

برخورد کامیون با 31 دستگاه خودروی پارک شده در اصفهان

منکر وجود نوزادان کار در چرخه تکدی گری اصفهان نیستیم

جلوی صادرات سنگ آهن به خارج استان اصفهان گرفته خواهد شد

شاخص «توسعه انسانی» ایران 38.3 درصد رشد کرد

توسعه نیروی انسانی در اصفهان مستلزم تداوم آموزش

ایران، اقدام کانادا را تلافی می‌کند

ایران، کشتی‌های کانادا در تنگه هرمز را توقیف کند

بختیار: باید نظارت دقیق و هوشمندانه بر قیمت کالاها اعمال شود

هدف سپاهان قهرمانی در لیگ برتر است/بازی دست ما بود

اهواز خانه دوم من است/ گلر ما بیکارترین بازیکن زمین بود

تساوی بدون گل فولاد و سپاهان/زور قلعه‌نویی به نکو نرسید

کشف 65 دستگاه ماینر قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در اصفهان

دیگر روی سکو نمی‌نشینم/خلعتبری مقابل استقلال به میدان می‌رود

رفع مشکلات پاکبان های شهرداری کاشان در اولویت قرار دارد

مردم از بروکراسی اداری آزرده خاطر هستند/ضرورت حمایت از کارگران

اجرای 70 کیلومتر پروژه شبکه کابل خودنگهدار در روستاهای گلپایگان

عکاسان مستند کاریزماتیک‌ترین عکاسان تاریخ هستند

خانواده پرفسور سلیمانی خواستار آزادی او در آمریکا شدند

اصفهان در شمار 5 استان اول کشور از نظر سوانح جاده‌ای قرار دارد

بزرگترین نیروگاه سیار ایران مهرماه رونمایی می شود

375 واحد مسکونی در مناطق سیل زده پل دختر ساخته می شود

تربیت صحیح فرزندان با آموزش قرآن آغاز می‌شود

اسلام تجسس زن و شوهر نسبت به یکدیگر را حرام کرده است

کربکندی آلترناتیو منصوریان نیست/ نگران بازی با تراکتور نیستیم

10 اثر ثبت شده آثار ناملموس کاشان به ایام محرم و صفر اختصاص دارد

هر جا مقتدرانه عمل کردیم دشمن عقب نشست

جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نقش اساسی دارند

اخراج "بولتون" بیشتر یک تاکتیک است تا استراتژی

مدیرعامل باشگاه فولاد در تمرین سپاهان حضور یافت

درگیری دوباره در لیگ برتر فوتسال

هراس رژیم صهیونیستی از قدرت مقاومت روز به روز بیشتر می‌شود

ترامپ به مذاکره با ایران محتاج است

کوچک‌ترین تحرک نظامی دشمن «تل آویو» را با خاک یکسان خواهد کرد