پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

جشنواره تولیدات رسانه ای120 ثانیه ای در اصفهان برگزار می شود سياسي

جشنواره تولیدات رسانه ای120 ثانیه ای در اصفهان برگزار می شود

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان - دومین جشنواره تولیدات رسانه ای 120 ثانیه ای " با موضوع امر به معروف و نهی از منکر " آبان امسال در استان اصفهان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، دبیر این جشنواره روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای با مشارکت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر، صدا و سیمای استان، مجتمع فولاد مبارکه، دانشگاه آزاد اسلامی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، سازمان بسیج رسانه و نیروی انتظامی استان اصفهان برگزار می‌شود.
ساجد گودرزی با اشاره به اینکه جشنواره یادشده در دو محور برگزار خواهد شد، افزود: ازدواج، نیکوکاری، احترام به پدر و مادر، عفاف و حجاب از موضوعات بخش معروفات و طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد، جرایم و اصراف از موضوعات بخش منکرات این جشنواره است.
وی همچنین اضافه کرد: حمایت از کالای ایرانی، کارآفرینی، تولید ایرانی، رونق تولید، امر به معروف و نهی از منکر سیاسی و مطالبه گری از مسئولان و ریشه یابی منویات رهبر معظم انقلاب از دیگر موضوعات دومین جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای امر به معروف و نهی از منکر است.
دبیر دومین جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: این جشنواره در بخش‌های فیلم، صوت و عکس برگزار می‌شود و علاقه مندان به شرکت در آن تا پایان شهریور امسال مهلت دارند آثار خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی www.120Fest.ir ارسال کنند.
وی زمان برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره را در آبان و به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت اعلام کرد و گفت: در این مراسم جوایز نفرات برتر اهدا می‌شود.
به گفته وی نوع جوایز نفرات برتر جشنواره یادشده هنوز مشخص نشده است و به سه نفر از برترین‌ها در هر بخش جوایز همراه با تندیس جشنواره و لوح سپاس اهدا خواهد شد.
گودرزی اظهار داشت: با توجه به نوع و فرم این جشنواره و تولید آثار کوتاه از بعد زمان، می‌توان علاوه بر پخش این آثار در رسانه‌های دیداری و شنیداری، برای انتشار آنها در فضای مجازی که مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده است برنامه ریزی کرد.
40 مسجد شهر اصفهان برای رویارویی با آسیب‌های اجتماعی فعال شده‌اند
مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه قرآن سند بالادستی مسلمانان می‌باشد، گفت: قرآن درباره امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرده است.
محمدرضا یوسفی با بیان اینکه در قرآن آیات زیادی درباره گسترش معروف و نهی از منکر وجود دارد، ادامه داد: وظیفه داریم برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه وظیفه دینی خود را انجام دهیم.
وی گفت: افزون بر وظیفه دینی، گسترش معروف و نهی از منکر رسالتی اجتماعی است زیرا با اجرای این فریضه الهی، آسیب‌های اجتماعی کاهش و آرامش در جامعه برقرار می‌شود.
مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان راهبرد این مجمع را گسترش معروفات در جامعه بیان کرد و گفت: رویکرد ما این است تا با ترویج معروفات، منکرات در جامعه کاهش یابد.
وی اظهار داشت: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان سازمانی مردم نهاد است که فعالیت آن بر اساس اصل هشتم قانون اساسی و اصل نهضت مطالبه گری است.
یوسفی ادامه داد: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان برای کاهش آمار طلاق، مبارزه با اعتیاد و فقر، تقویت امنیت اخلاقی و ترویج ازدواج و رشد موالید تلاش می‌کند و در این راستا با همکاری ائمه جماعات استان و نیروی انتظامی فعالیت خود را در 40 مسجد شهر اصفهان به صورت آزمایشی آغاز کرده است.
وی ایجاد قرارگاه هادیان اقتصادی را از دیگر فعالیت‌های این مجمع بیان کرد و گفت: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان برای مبارزه با فساد اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا و کمک به رونق تولید با دیگر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان از جمله اصناف و سازمان بازرسی همکاری تنگاتنگی دارد.
مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان همچنین ایجاد قرارگاه فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های این مجمع عنوان کرد و اظهار داشت: آموزش و تربیت نیروی انسانی برای به کارگیری فضای مجازی جهت ترویج امر به معروف و رویارویی با آسیب‌های اجتماعی از جمله وظایف این قرارگاه است.
وی با بیان اینکه رسانه بهترین ابزار برای امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: با این رویکرد برگزاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 دقیقه‌ای را طراحی کردیم و هدف ما این است که با استفاده از گنجایش هنرمندان بتوانیم معروفات را در قالب هنر به تصویر بکشیم و نسبت به ترویج آنها در جامعه اقدام کنیم.
فضای مجازی برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر مورد استفاده قرار گیرد
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر مورد تاکید دین اسلام است، گفت: با اجرای این فریضه الهی می‌توانیم جامعه را از بدی‌ها عاری و خوبی‌های آن را زیاد کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین علی شهریاری اظهارداشت: دانشگاه‌ها در همه بخش‌ها از ظرفیت بالایی برخوردارند و این ظرفیت‌ها می‌توانند برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر مورد استفاده قرار گیرند.
وی ادامه داد: دانشجویان جوان از توانمندی‌های هنری بالایی برخوردارند و امیدواریم با شرکت در دومین جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای " امر به معروف و نهی از منکر " آثار هنری خوبی در این جشنواره تولید شود.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: فضای مجازی تأثیر بسزایی در افکار عمومی دارد و باید با استفاده از ظرفیت این فضا امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج کرد.
بزرگترین معروف در صنعت، کمک به رونق تولید است
همچنین معاون فرهنگی شرکت فولاد مبارکه با اشاره به اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار گرفته است، گفت: معتقدیم که بزرگترین معروف در صنعت، کمک به رونق تولید است و هر چیزی که بتواند موجب رونق تولید در کشور شود، معروف است و هر عاملی که مانع آن باشد، منکر است و باید با آن مقابله کرد.
محمود فروغی ادامه داد: تولیدات شرکت فولاد مبارکه در بیشتر صنایع کاربرد دارد و این واحد صنعتی بزرگ، نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد بنابراین وظیفه دارد بر اساس آموزه‌های دینی نسبت به ترویج امر به معروف و نهی از منکر در صنعت و جامعه تلاش کند.
وی افزود: شرکت فولاد مبارکه با این رویکرد برای حمایت از برگزاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای " امر به معروف و نهی از منکر " اعلام آمادگی کرده است.
6022/‏‬ 2093

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حلقه چاه آب کاشان با نفوذ فاضلاب از بین رفت

پیکر شهید اردستانی پس از 37 سال کشف شد

مشارکت 60 درصدی مردم گلپایگان در طرح ملی کنترل فشارخون

تصویب طرح زیرگذر مدخل کاشان در شورای هماهنگی ترافیک استان اصفهان

هافبک تیم فوتبال تراکتور به سپاهان پیوست

خون بند ناف 1.5 درصد موالید کشور ذخیره سازی می شود

ادارات ثبت احوال شهرستانهای اصفهان به فیبرنوری مجهز نیستند

داغ فراق خانواده شهید دیانیان پایان یافت

بازی با ورق‌های تکراری

بِزنگاه- انتظار ایران از اروپا

پزعالی در خانه‌های خالی

آیت الله مظاهری: قضات با مهربانی حکم صادر کنند

پایان نامه ها به سمت حل مسائل فناورانه سوق یابد

نهاوندیان: ستاد تسهیل تجارت با پاکستان راه اندازی می شود

مدیریت مصرف موجب کاهش بیش از 6 درصدی آب در اصفهان شد

2 سرنشین خودرو حامل 75 کیلوگرم حشیش در آتش سوختند

ادامه طرح زیرگذر کاشان مورد تایید قرار گرفت

مدیریت کاهش سرعت رشد تورم از سوی وزارت اقتصاد

راهکارهای 12 گانه استفاده از تهاتر درآمدهای نفتی

ورزشکاران سازمان یافته کشور به بیش از 4میلیون نفر افزایش می یابد

خانه صنعت و معدن اردستان مکانی مشخص برای فعالیت ندارد

15 حلقه چاه آب کاشان با نفوذ فاضلاب از بین رفت

ورزشکاران سازمان یافته کشور به بیش از 4 میلیون نفر افزایش می یابد

حدود 11 درصد مردم آران و بیدگل فشار خون بالا دارند

باغ های رها شده بیشتر در معرض آتش سوزی هستند

خانه صنعت و معدن اردستان راه اندازی شد

10 نیکوکار مدرسه ساز در سمیرم فعالیت دارند

سرلشکر رشید: با هرگونه تهدید و تجاوزی قاطعانه برخورد می‌کنیم

جنجال «حاجی‌دلیگانی» در مجلس

دستگیری ساقی با سابقه و غیر بومی مواد مخدر در اردستان

قانون رسیدگی به دارایی‌های مقامات، نباید گزینشی باشد

دکتر امیرمحبیان: رهبر انقلاب از سستی برخی مدیران اجرایی ناراضی است

امیر محبیان: شفاف‌سازی مسئولان حتما مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت

صرفه جویی آب در همه بخشهای اصفهان اجتناب ناپذیر است

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

دانشگاه در اقتصاد دانش بنیان محور پرورش نیروهای متخصص است

سرمایه گذاری خوبی روی مرمت آثار تاریخی اصفهان در حال انجام است

نویدکیا در سپاهان ماندنی شد

بیش از 18 هزار پرونده قضایی در گلپایگان رسیدگی شد

رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی اصفهان را ترک کرد

نهاوندیان: کشور نیاز به ابتکار مالی و تحریم شکنی دارد

سانحه رانندگی در نائین 2 کشته بر جا گذاشت

صنعت ابریشم در کاشان مغفول مانده است

معاون وزیر: تفکیک جنسیتی مد نظر وزارت علوم نیست

دانشجویان دانشگاه اصفهان خواستار خروج پژوهشگاه شاخص پژوه از این دانشگاه شدند

پژوهش های دانشگاهی باید به حل مسائل منجر شود

اقتصاد ابریشم در کاشان به شکل زیرزمینی است

تعدادی از درختان چنار «عباس آباد» اصفهان آسیب جدی دیده است

تخصیص 5 میلیارد تومان برای تکمیل پارک علم و فناوری کاشان

واکنش پلیس به ویدیوی درگیری ماموران انتظامی با یک دختر جوان در تهرانپارس