پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

گزارشی از اردوی تیم های ملی ووشو(تالو و ساندا) نونهالان، نوجوانان و جوانان

از بازی‌های کودکانه خود برای افتخارآفرینی ایران با افتخار گذشتند+فیلم ورزشي

از بازی‌های کودکانه خود برای افتخارآفرینی ایران با افتخار گذشتند+فیلم

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - معصوم، جسور، با انگیزه و بی‌ادعا در گوشه‌ای از شهر اصفهان مثل یک جنگجو می‌جنگند، برخی از آن‌ها چند ده کیلومتر و برخی دیگر صدها کیلومتر دور از خانواده در گرمای سالن تمرین می‌کنند، 14 روزی می‌شود که میهمان نصف جهان هستند. یک میهمانی پرتحرک، سخت و سنگین، حرکات نمایشی، صدای ضربات سهمگین و پرتاب دست و پا پرده اول نمایش این ورزشکاران است.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، روی تابلو نوشته خانه ووشو اصفهان، خانه‌ای که یکی از صاحبان آن می‌گوید کامل نیست چراکه اگر کامل بود در حد و اندازه‌های بالاتری بودیم و بهتر می‌توانستیم به ورزشکاران خود و میهمانانی که داریم خدمات ارائه دهیم. این‌ها را خلیلی - نایب‌رئیس هیئت ووشو اصفهان می‌گوید، اینکه اگر سالن بدنسازی و خوابگاه داشتیم بهتر می‌توانستیم خدمات دهیم.
قرارمان از همان ابتدای ساعت تمرین بود، وارد که می‌شویم دو گروه مجزا می‌بینی دخترکانی با لباس‌های رنگارنگ و تزئین شده و در سمت چپ گروه دیگری که لباس‌های متفاوتی بر تن دارند. دویدن‌ها و حرکات کششی که تمام می‌شود مربیان وارد کار می‌شوند و هرکدام شروع می‌کنند به گفتن الان چه حرکتی بزنید تالوکاران حرکاتی که در اجرای فرم‌های خود بیشتر آن را اجرا می کنند، حرکات پرشی و چرخشی و انعطافی را در این سوی سالن بیشتری می‌بینی در دیگر سوی سالن سانداکاران با پوشیدن محافظ‌های بدنی خود و میت به دست شروع می‌کنند به زدن ضربات دست و پا، هر ضربه‌ای که می‌زنند صدای لگد یا مشت آن‌ها با نفس‌ها وصدای چوب و شمشیرتالو کاران در هم می‌آمیزد و سمفونی ووشو را در خانه ووشو را می‌نوازد، سمفونی که آهنگ آن نت‌های پیش به‌سوی مسابقات قهرمانی آسیا را تشکیل داده‌اند.

سال‌ها قبل ووشو را با نام حسین اجاقی می‌شناختم که در حال حاضرسرمربی تیم ملی است، بارها او را در اردوهای ملی در آزادی دیده بودم، بعدها کسب اولین مدال تاریخ بانوان که خدیجه آزاد پور در مسابقات آسیایی گرفت و مدال‌آوری و جسارت الهه منصوریان نگاه‌ها را به ووشو و به‌ویژه بانوان بیشتر کرد، افتخارآفرینی منصوریان ها با شکل گرفتن 3 خواهر در تیم ملی و مسابقات مختلف با مدال‌هایی که می‌آوردند هر روز بیشتر و بیشتر شد، اما ووشو تنها مبارزه نبود، گرفتن اولین مدال تاریخ تالو توسط کیانی بازهم ووشوکاران اصفهان را بر سر زبان‌ها انداخت.
می‌گویند برای مسابقات آسیایی که مردادماه در برونئی برگزارمی شود خود را آماده می‌کنند، می‌خواهند از قهرمانی خود در جهان، این بار در مسابقات آسیایی که بسیار سخت‌تر از جهانی است دفاع کنند.
منیره پناهی درحالی‌که سخت و خیلی جدی در حال تمرین حرکات فرم خودش است می‌گوید در مسابقات مختلف مدال‌های رنگارنگی گرفتم، اما این مدال برایم خیلی مهم است، نمی‌خواهم جایگاهی که با زحمت و تلاش به دست آوردم از دست بدهم. رقبای سرسختی دارم که باید حواسم به آن‌ها باشد. در تالو هر حرکت ما زیر ذره‌بین است و ممکن است امتیازی از دست بدهیم که منجر به از دست دادن مدال شود.

هستی صدیقی یکی از کوچک‌ترین تالو کاران در اردو هست، برای حرف زدن آنقدر استرس دارد که صدایش را به زور می‌شنوم درحالی‌که در زمان زدن فرم صدای نفس زدنهایش بلندتر از تن فعلی‌اش بود، آنقدر جدی و مصمم حرف می‌زند که گویی آماده رفتن بر روی سکوی قهرمانی است و البته امیدوارم بعداً خبر مدال گرفتنش را هم خودم بزنم. می‌گوید تمرین سخت است، بودن در اردو و دوری از خانواده سخت است، اما من هدفی دارم که باید برای رسیدن به آن چیزهایی را از دست بدهم، مثلاً کمتر به مهمانی بروم و یا حتی با دوستانم بازی کنم، تنها چیزی که به آن فکر می‌کنم رنگ طلای مدالی است که باید در مسابقات آسیایی بگیرم، می‌خواهم قهرمان جهان و آسیا شوم و امیدوارم ووشو هم المپیکی شود تا بتوانم به بزرگترین آرزویم برسم.

به قول خودشان الگویشان خواهران منصوریان هستند، شهربانویی که با صورتی مصدوم تا پایان مسابقه مقاومت کرد و الهه‌ای که با خوردن خونی که در دهانش بود، اجازه نداد داور بفهمد تا مدال برسد، مدالی که به دل همگی چسبید و هر کداممان انگار همان ضربات را خورده بودیم. حضور مداوم و خوب الهه در لیگ حرفه‌ای چین انگیزه‌ آن‌ها را دوچندان کرده است.
آیدا حیدری که در وزن منهای 48 کیلوگرم مبارزه می‌کند، گرفتن مدال طلای جهان را یکی از بهترین خاطراتش می‌داند و می‌گوید برای دفاع از این مدال باید در مسابقات آسیایی بیشتر تلاش کند چراکه رقبایش نسبت به جهانی سخت‌تر هستند.
سوگند سینکایی سانداکار وزن 52 کیلو است، می‌گوید، کیلومترها از خانواده دور نشده که فقط در اردو باشد یا به مسابقات برود، در مسیری وارد شدم که باید برای رسیدن به بالاترین جایگاه همواره تلاش کنم. می‌دانم اول راهم اما باید همیشه تلاش کنم. قهرمانی راحت به دست نمی‌آید و وقتی می‌بینم الهه منصوریان چگونه و با چه پشتکاری هنوز تمرین می‌کند انگیزه‌هایم را بیشتر می‌کند، می‌خواهم روزی همانند وی باشم.

تمرین رو به پایان است، اما آن‌ها همچنان پرانگیزه و مصمم تمرین می‌کنند، دیگر نگاه‌های کنجکاوانه به من و عکاسمان که در حال عکس گرفتن از آن‌ها است، نمی‌کنند، از آن‌طرف سالن که تالوکاران در حال گرفتن عکس هستند، صدای خنده و خوشحالی بالا می‌رود، بعد از هر عکسی که عکاسمان می‌گیرد با هیجان می‌خواهند، ببیند و ذوق می‌کنند و می‌گویند چه زمانی می‌توانند عکس‌هایشان را داشته باشند، عکس یادگاری و دسته‌جمعی آن‌ها پایانی است از نزدیک به 3 ساعت بودن در کنار دختران نونهال، نوجوان و جوانی که کمتر دیده شدند یا اصلاً دیده نشدند و تنها شاید خیلی کوتاهی خبری از مدال آوریشان روی خروجی رسانه‌ها رفته است، برایمان در حالی دست تکان می‌دهند که از ما قول گرفتن بیشتر و بیشتر از آن‌ها بنویسیم تا دیگران هم در مورد آن‌ها بدانند، بدانند که آن‌ها از کودکی و بازی‌هایشان برای افتخارآفرینی و بالا بردن پرچم ایران با افتخار گذشتند، گذشتنی که پشیمانی در آن نیست و افتخار است.
از در که خارج می‌شویم هر دو حس خوبی داریم، انرژی آن‌ها نیز به ما منتقل‌ شده، برایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم و خداحافظی می‌کنیم از آن نوع خداحافظی‌هایی که بوی دعا و مدال می‌دهد...
گزارش از، الهه مولادوست، خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان


انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیادوست: باشگاه‌ها از سرمایه‌گذاری در دو و میدانی ضرر نمی‌کنند

چین سری: تمرکز نداشتیم و احساسی بازی کردیم

پیش‌بینی بارش باران یک هفته‌ای در 10 استان

مرحله دوم جام حذفی فوتبال قرعه‌کشی شد/ مصاف رضوانی اصفهان مقابل میلاد مهر در تهران

ذوب آهن بازی برده خانگی را به سایپا باخت

رفتن آذری روحیه ما را خراب کرد/داور بر روند بازی تاثیرگذار بود

از بازیکنانم خواستم تا دقیقه آخر مبارزه کنند

رونمایی از تیم ایتالیایی استقلال/ جدال شاگرد و استاد در تهران

عباسی: باشگاه ذوب آهن زیان‌ده بود/ مشکلات فرهنگی باید حل شود!

11 مرد منصوریان برابر سایپا مشخص شدند

ترکیب تیم سایپا برابر ذوب آهن مشخص شد

شاه علی دوست: با غفلت روی دو صحنه بازی را سخت کردیم

پایان تور دوچرخه سواری اندونزی بدون سکو برای سپاهان

در ایستگاه دوم لیگ برتر هندبال ذوب آهن در خانه پیروز شد

صمدی مدال طلا را تصاحب کرد

مربی تیم ملی بانوان به ایران بازگشت

پیروزی یک نیمه‌ای ذوب آهن در گام اول لیگ برتر

چراغعلی: بی تجربگی و اخراج من منجر به شکست تیم شد

حواشی دیدار ذوب آهن- سایپا هدایت تیم توسط منصوریان از جایگاه ویژه

حواشی دیدار ذوب آهن- سایپا

عباسیان: با تلاش بازیکنان و کادر فنی به بازی برگشتیم

واکنش خرمگاه به شکست ذوب آهن بعد از برتری دو گله

نظر جالب سرمربی سایپا درباره مدعیان قهرمانی لیگ برتر

ذوب آهنِ کامبک زن، اسیر کامبک سایپا شد

حدادی فر: همه باید در یک مسیر قرار بگیریم

نامی نو باخت، سایپا به یک قدمی شاگردان شریف رسید

مهم‌ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته‌ای که گذشت

مراسم مدیر عامل جدید ذوبی ها برگزار شد

کاروان اصفهان 29 مدال رنگارنگ به دست آورد

نمایندگان اصفهان به دنبال برداشتن گام محکم در ایستگاه نخست/مربیان تیم های اصفهانی محرومان بزرگ هفته اول

نامی نو میزبان بازی بزرگ ایستگاه دوم/دوئل نامی نو- سایپا در نصف جهان

آذری رفت، محمدی مدیرعامل شد

مسابقات رشته های رزمی ارتش در اصفهان آغاز شد

قهرمانی به تهران رسید، اصفهان دوم شد

اصفهانی ها به جمع هشت تیم برتر رسیدند

صادقی: سایپا باید فلسفه‌اش را عوض کند/ به تیمی قدرتمند تبدیل می‌شویم

خرمگاه: خوب کاشتیم اما برداشت خوبی نداشتیم/ بازی‌های آسیایی را با تلخی فراموش کردیم

تعویق بازی سپاهان و شاهین بوشهر به خاطر هواداران

نورافکن سپاهانی شد

سهراب مرادی عمل جراحی شد

رعدی: کیفیت بازی ناشنوایان منجر به شگفتی شده است

رونمایی گیتی پسند از دروازه بان جدید / هایپر، آذرخش بندری ها را خاموش می کند؟

سپاهان محکوم شد

مدال برنز بر گردن دختران دوئلین اصفهانی

دو پیروزی با ارزش برای دختران فوتبالیست اصفهان

سنگ سفیدی و احمدعباسی در لیست ناظم الشریعه

سهراب مرادی فردا جراحی می‌شود

یک رکورد ملی شکسته شد/هفت سکو برای دوندگان سپاهان

درخواست استیناف سپاهان رد شد/ آسیب دیده ها به حق خود رسیدند

فتاحی: پیگیر انتقال نورافکن هستیم