پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

امام جمعه موقت تهران:

مذاکره با آمریکا در شان پیروان مکتب «هیهات من الذله» نیست سياسي

مذاکره با آمریکا در شان پیروان مکتب «هیهات من الذله» نیست

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- امام جمعه موقت تهران گفت: مذاکره با آمریکا یعنی تسلیم در برابر تمامی خواسته های دشمنان اما تسلیم در برابر دشمن از عاشوراییان و پیروان مکتب «هیهات من الذله» به دور است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه یک شنبه در جمع عزاداران حسینی هیئت رزمندگان اسلام (محبان حضرت زهرا (س)) اظهار داشت: غیرت دینی از جلوه های مهم نهضت اباعبدالله الحسین (ع) است.
وی با اشاره به جلوه‌های غیرت در دینی در عرصه سیاسی ابراز داشت: فرد دین شناس و دارای غیرت دینی برنامه زندگی خود را بر مبنای دین قرار خواهد داد و این در حالی است که برنامه دشمنان این است که دینداری را تنها در اعمال خاص معنوی خلاصه کنند.
دین اسلام برای همه ابعاد زندگی بشریت برنامه دارد
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دین اسلام برای همه ابعاد زندگی بشریت برنامه دارد، ابراز داشت: نگاه غیر دینی و دیدگاهی که دین را وارد متن زندگی انسان‌ها نکند نگاهی سکولار و ضد دین است.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرموده اند که دین ما همراه سیاست است و شهید مدرس نیز دیانت را عین سیاست معرفی می کند، بیان داشت: در واقع دینی که وارد زندگی بشریت می شود باید در عرصه سیاسی نیز برنامه‌هایی برای زندگی مردم داشته باشد.
سیاستی که بخواهد به دین خط دهد چیزی جز حقه بازی نیست
آیت الله خاتمی تاکید کرد: بیان داشت: ما دینی را عین سیاست می دانیم که به سیاست خط دهد اما سیاستی که بخواهد به دین خط دهد جز حقه بازی چیزی برای عرضه به بشریت ندارد و همان دینی است که معاویه قصد ترویج آن را داشت.
وی تصریح کرد: کسی که به بهانه تحلیل سیاسی دروغ بگوید، تهمت بزند و حاضر به انجام هر کاری به بهانه پیشرفت در سیاست و به دست آوردن قدرت باشد از دینداری به دور است.
تحمل دوستان از جنبه های غیرت دینی در عرصه سیاسی است
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره اینکه جنبه دیگر غیرت دینی در عرصه سیاسی این است که فرد تحمل دوستان خود را داشته باشد، اظهار داشت: مطابق آیات قرآن مومنان در برابر دشمنان نفوذناپذیر و در برابر دوستان و افراد خودی مهربان است.
وی با اشاره به اینکه اصول گرایی با توجه تعریف رهبر معظم انقلاب دنیایی از سعه صدر را به همراه دارد، بیان داشت: اختلاف حتی در زمان امامان شیعه نیز در میان مردم وجود داشته است و ایشان مردم مومن را امر به تحمل یکدیگر و بردباری کرده‌اند.
اختلاف سلیقه اگر درست هدایت شود نعمت است
آیت الله خاتمی با بیان اینکه اختلاف سلیقه خطرناک نیست بلکه اگر درست هدایت شود نعمت است، ابراز داشت: تک صدایی هرگز به مصلحت کشور ما نخواهد بود و بر این اساس ما نیز باید همانگونه که امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب سلایق مختلف را به رسمیت می شناسند عمل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه اختلاف سلیقه‌ها نباید موجب تفرقه میان افراد کشور شود، به تفاوت میان تفرقه و اختلاف سلیقه اشاره کرد و ابراز داشت: اختلاف سلیقه در روش‌های مختلف عمل کردن به یک عقیده یکسان ممکن است همواره وجود داشته باشد و خطرناک نیز نیست اما تفرقه این است که افراد را از رسیدن به این عقیده یکسان باز داریم.
افراد انقلابی باید سعه صدر را در وجود خود نهادینه کنند
آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه افراد انقلابی باید سعه صدر را در وجود خود نهادینه کنند، تصریح کرد: در کشور ما همه بر حفظ نظام و پیروی از ولایت فقیه تاکید دارند؛ ممکن است راه های رسیدن به این هدف مشترک متفاوت باشد که مشکلی ایجاد نمی کند بلکه نباید در اصل موضوع اختلاف ایجاد شود.
وی به توصیه به حق و صبر به عنوان چهارمین نکته در موضوع غیرت دینی در عرصه سیاسی اشاره کرد و گفت: امیدوار کردن مردم بر خلاف خواسته دشمنان از مصادیق تواصی است و در این ارتباط به طور مثال اگر ارتباط فردی با نظام کم شد می توانیم دلسوزانه با وی صحبت کنیم.
با این همه عناصر امیدآفرین در کشور جایی برای نا امیدی نیست
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: دشمنان نظام با رقم زدن مشکلات اقتصادی و گران فروشی های افسار گسیخته قصد نا امیدی مردم را دارند و در این میان فضای مجازی آلوده وشبکه های ماهوار ای بیگانه نیز با همه توان تلاش می کنند تا تا مردم را از راه درست مایوس کنند اما باید بر این نکته تاکید کنیم که با این همه عناصر امیدآفرین در کشور جایی برای نا امیدی نیست.
وی با بیان اینکه به تعبیر امام خمینی (ره) دست دیگری این انقلاب را هدایت می کند و عنایات خداوند پشت سر این انقلاب است، تصریح کرد: یقین بدانید امامان معصوم به این کشور نظر دارند و به یقین این 40 سال را با عنایات خاص این بزرگوران پشت سر گذاشتیم.
دشمنان می خواهند مردم را از انقلاب جدا کنند
آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه ما مردمی وفادار داریم که سالهاست در تمامی عرصه های دفاع از نظام حضور فعال دارند، گفت:دشمنان می خواهند مردم را از این انقلاب جدا کند که 40 سال است نتوانسته و در آینده نیز نخواهند توانست.
وی با بین اینکه از مصداق های تواصی، امید دادن است و جوانان مستعد، نیروهای مسلح توانمند و همه عناصر دیگر امید بخش این کشور هستند، گفت: بنده به شخصه تاکنون از رهبر معظم انقلاب دو بار این کلام را شنیده ام که «آینده را به مراتب روشن تر از گذشته می دانم»، بر این اساس یقین بدانید که گرفتاری ها و مشکلات کشور برطرف می شود.
غیرت دینی نقطه مقبل جناح مداری و حزب مداری است
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بخش پنجم غیرت دینی در عرصه سیاسی، داشتن انصاف است، گفت: خداوند در آیات قرآن می فرماید که تمام تلاش خود را بکنید که عادلانه رفتار کنید؛ در واقع غیرت دینی در نقطه مقبل جناح مداری و قبیله مداری و حزب مداری است.
وی با بیان اینکه ششمین نکته در ارتباط با غیرت دینی در عرصه دینی این است که دقت کنیم که دین فدای سیاست و دنیای دیگران نشود، اظهار داشت: اسفندماه سال جاری انتخابات مجلس را در پیش رو داریم؛ انتخابات جشن سیاسی است و باید مراقب باشیم که به معنای پشت پا زدن به ارزش های دینی نباشد.
آیت الله خاتمی تصریح کرد: دو موضوع مهم در انتخابات یکی حضور مردم است و دیگری اینکه دقت کنیم افرادی که انتخاب می شوند انقلابی و در شان مجلس شورای اسلامی باشند.
در عرصه تبلیغات انتخاباتی مراقب تهمت ها باشیم
وی اضافه کرد: دغدغه ما باید این باشد که در عرصه تبلیغات انتخاباتی مراقب تهمت ها باشیم و هر سخنی را نپذیریم.
امام جمعه موقت تهران تحت تاثیر شایعات نبودن را هفتمین نکته مورد توجه در ارتباط با غیرت دینی برشمرد و گفت: قرار نیست هر خبری مورد قبول ما باشد چرا که کار دشمن ساختن شایعات است و در این راستا باید مراقب فضای مجازی باشیم.
وی بدبینی نسبت به دشمنان را هشتمین نکته در غیرت دینی در عرصه سیاسی برشمرد و گفت: باید توجه کنیم که دشمن فردی نیست که با شما اختلاف سلیقه و دعوا دارد بلکه منظور آیات قرآنی از دشمن کافران هستند.
آنکه غیرت دینی دارد هیچ گاه به آمریکا خوشبین نخواهد بود
آیت الله خاتمی با تاکید بر این نکته که خداوند در قرآن کریم می فرماید که دشمنان دوست ندارند خوبی به شما برسد واز هر مشکلی که به شما برسد خوشحال می شوند، ابراز داشت: آنکه غیرت دینی دارد هیچ گاه به آمریکا خوشبین نخواهد بود و آمریکا و اروپا را سر و ته یک کرباس می داند.
وی با تصریح بر این نکته که سخن گفتن و مذاکره با اروپا را منع نمی کنیم اما مذکره با آمریکا سم مطلق است، بیان داشت: آمریکا نیاز به مذاکره با ما دارد و ترامپ نیز مذاکره را برای رای آوردن در دوره آینده ریاست جمهوری آمریکا می خواهد اما مذاکره با ترامپ یعنی تسلیم در برابر تمامی خواسته های دشمنان و این در حالی است که تسلیم از عاشوراییان و پیروان مکتب هیهات من الذله به دور است.
ملت بزرگ ایران افرادی که با دشمنان مذاکره کنند را نخواهند بخشید
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آنها که غیرت دینی دارند در پی مذاکره با آمریکا نخواهند بود و ملت بزرگ ایران افرادی که با دشمنان مذاکره کنند را نخواهند بخشید؛ مذاکره ای که هم رهبر انقلاب و هم ملت ایران آن را نمی پسندند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایران، اقدام کانادا را تلافی می‌کند

نخستین دوره مسابقات ملی «کتابت قرآن کریم» در اصفهان برگزار می‌شود

ادامه فیلمبرداری مستند «داستان انار» در شهر «شیان» چین

دشمن سعی در ترویج بی حیایی در جامعه اسلامی دارد

حضور زنان در ورزشگاه‌ها از دیدگاه فقهی صحیح نیست

نمایشگاه «مرغ رُخ» در موزه هنرهای تزیینی اصفهان افتتاح شد

برداشت پسته از باغات اردستان آغاز شد

ایران، کشتی‌های کانادا در تنگه هرمز را توقیف کند

بختیار: باید نظارت دقیق و هوشمندانه بر قیمت کالاها اعمال شود

هدف سپاهان قهرمانی در لیگ برتر است/بازی دست ما بود

اهواز خانه دوم من است/ گلر ما بیکارترین بازیکن زمین بود

تساوی بدون گل فولاد و سپاهان/زور قلعه‌نویی به نکو نرسید

کشف 65 دستگاه ماینر قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در اصفهان

دیگر روی سکو نمی‌نشینم/خلعتبری مقابل استقلال به میدان می‌رود

رفع مشکلات پاکبان های شهرداری کاشان در اولویت قرار دارد

مردم از بروکراسی اداری آزرده خاطر هستند/ضرورت حمایت از کارگران

اجرای 70 کیلومتر پروژه شبکه کابل خودنگهدار در روستاهای گلپایگان

عکاسان مستند کاریزماتیک‌ترین عکاسان تاریخ هستند

خانواده پرفسور سلیمانی خواستار آزادی او در آمریکا شدند

اصفهان در شمار 5 استان اول کشور از نظر سوانح جاده‌ای قرار دارد

بزرگترین نیروگاه سیار ایران مهرماه رونمایی می شود

375 واحد مسکونی در مناطق سیل زده پل دختر ساخته می شود

تربیت صحیح فرزندان با آموزش قرآن آغاز می‌شود

اسلام تجسس زن و شوهر نسبت به یکدیگر را حرام کرده است

کربکندی آلترناتیو منصوریان نیست/ نگران بازی با تراکتور نیستیم

10 اثر ثبت شده آثار ناملموس کاشان به ایام محرم و صفر اختصاص دارد

هر جا مقتدرانه عمل کردیم دشمن عقب نشست

جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نقش اساسی دارند

اخراج "بولتون" بیشتر یک تاکتیک است تا استراتژی

مدیرعامل باشگاه فولاد در تمرین سپاهان حضور یافت

درگیری دوباره در لیگ برتر فوتسال

هراس رژیم صهیونیستی از قدرت مقاومت روز به روز بیشتر می‌شود

ترامپ به مذاکره با ایران محتاج است

کوچک‌ترین تحرک نظامی دشمن «تل آویو» را با خاک یکسان خواهد کرد

مفسدان اقتصادی موجب بدبینی مردم نسبت به دین می شوند

سید حسن نصر الله لرزه بر دل سران رژیم کودک‌کش اسرائیل افکنده است

«معامله قرن» طرحی شکست خورده است

با انقلاب ایران قدرت مقاومت در فلسطین بیشتر شده است

هراس رژیم صهیونیستی روز به روز بیشتر می‌شود

دشمنان در صدد کمرنگ کردن شور و حرارت عزاداری امام حسین(ع) هستند

امروز سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن بلکه در تهران تعیین می شود

پایش منابع آبی زیرزمینی برای جلوگیری از فرونشست زمین در اصفهان ضروری است

پایش دقیق منابع آبی زیرزمینی برای جلوگیری از فرونشست زمین در اصفهان ضروری است

دشمن در فضای مجازی به دنبال ناامیدی مردم از آرمان‌های انقلاب است

70 درصد هزینه‌های زیرگذر کاشان به شکل غیرنقدی تامین شده است

نخل گردانی گوگد گلپایگان 2 قرن قدمت دارد

رویکرد سازمان فنی و حرفه ای اصفهان جلب مشارکت بخش خصوصی است

4300 میلیارد ریال اعتبار به شهرداری‌های اصفهان پرداخت شد

31 شعبه دادگاه تجدید نظر در استان اصفهان فعال است

تولید گندم در اصفهان بیش از 2 برابر شد