آخرين مطالب

بانی جنگ کیست؟ مقالات

بانی جنگ کیست؟

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- در این مطلب آمده است : بدیهی است اگر انقلاب نشده بود ، جنگی هم پدید نمی ‌آمد . اگر با آمریکا و صدام سازش می ‌کردیم ، جنگ هشت سال به طول نمی ‌انجامید . همین امروز هم اگر جمهوری اسلامی دست بر می‌ داشت و با همه کنار می ‌آمد و اهل معامله بود ، در لبنان ، سوریه ، یمن ، عراق ، فلسطین و حتی نیجریه ، شاید از جنگ‌ ها و در گیری‌ ها کاسته می ‌شد ؛ همان‌ طور که اگر امام حسین علیه‌ السلام (نعوذ بالله) خروج و علیه یزید قیام نمی ‌کرد ، این همه کشته نمی ‌شدند و این همه مصیبت به بار نمی ‌آمد . با یک بیعت و سازش با یزید همه چیز حل می‌ شد . چه بسا به ریاست و سیاست هم می‌ رسید . خانواده‌ اش نیز سالم می ‌ماندند .
اصلا بالاتر ، امام علی علیه ‌السلام (نعوذ بالله) با معاویه کنار می ‌آمد و جنگ صفین رخ نمی ‌داد ؛ با همسر پیامبر و صحابی‌ های او ، طلحه و زبیر ، هماهنگ می‌ شد و جنگ جمل به وجود نمی ‌آمد ؛ با خوارج و افراطی ‌ها و داعشی ‌های آن زمان کاری نداشت ، جنگ نهروان رخ نمی ‌داد و در محراب عبادت به شهادت نمی ‌رسید.
بالاتر از همه ، اگر پیامبر اسلام صلی‌ الله ‌علیه ‌و آله (نعوذ بالله) به بت‌ ها و بت‌ پرستان گیر نمی‌ داد، بیش از هفتاد غزوه و سر یه پیش نمی ‌آمد.
بالا تر و بالا تر از همه (نعوذ بالله) ، اگر خداوند دستور به جهاد و امر به معروف و نهی از منکر و ده‌ ها حکم قیام و اقدام دیگر نمی ‌داد و بر عکس د ستور به تسلیم در مقابل ظالمان و ستمگران می‌ داد و به طور کلی از جنگ نهی می ‌فرمود ، مشکلات ( مستکبران و نظام سلطه در راه چپاول ) حل می ‌شد . دیگر فرعون ‌ها ، موسی ‌ها را متهم نمی‌ کردند که می‌ خواهند مردم مصر را آواره کنند ؛ ملأ و مترفین و مرفهین بی ‌درد به پیامبران تهمت نمی ‌زدند و نمی ‌گفتند ما شما را به فال شوم می‌ گیریم.
بله، این تحلیل لیبرالی و نئولیبرالی که گاه به گوش می‌رسد، برای راحت‌ طلبان بسیار خوب است . این تحلیل هم راحت است ، هم روشنفکران و غرب ‌گرایان از آن خوششان می ‌آید . کافی است انسان راحت چشم ‌ها را ببندد و مغز و قلب خود را یکپارچه تحویل دهد ، عقل را کنار بگذارد و دیگر نبیند و نفهمد یا نخواهد بفهمد که در روز 29 شهریور 59 همزمان از زمین ، هوا و دریا با هماهنگی ابر قدرت ‌ها به جمهوری اسلامی نو پا بدون هیچ دلیلی حمله و صدها شهر و هزاران روستا ویران شد و به اشغال در آمد ؛ نبیند یا نفهمد بمباران شهرها ، بمباران‌ های شیمیایی و اسقاط هواپیمای مسافربری بر فراز دریا با دخالت مستقیم و با همکاری نظام سلطه انجام گرفت ؛ این ‌گونه انسان راحت می ‌تواند نبیند و نفهمد بانی جنگ جهانی اول و دوم و همه جنگ‌ ها (نظام سلطه) ، آمریکا و اسرائیل و بعضی از کشورهای اروپایی هستند . بانی ، مخترع ، تولیدکننده و توزیع‌ کننده همه سلاح ‌های کشتار جمعی ، همان کشور ها هستند . بانی ، مخترع ، تولید کننده و توزیع‌ کننده انواع مواد مخدر چه طبیعی چه صنعتی ، انواع مواد روان ‌گردان ، انواع گروهک ‌ها مثل منافقان ، داعش ، طالبان ، بوکوحرام ، سپاه صحابه و بسیاری از عرفان‌ های کاذب ، فرقه‌ های ضاله و احزاب سیاسی وابسته ، همان کشور ها هستند . بانی اغتشاشات ، جاسوسی ‌ها ، کودتا ها ، انقلاب‌ های مخملی و دخالت ‌ها در انتخابات‌ کشور های جهان همان نظام‌ های سلطه ‌گر غربی هستند ؛ با این همه خود را مظلوم ، صلح ‌طلب ، آزادی‌ خواه ، طرفدار اعتدال و اصلاح و جبهه حق را خشونت‌ طلب ، افراطی و غیر متمدن در رسانه‌ های خود معرفی می ‌کنند.
این نوع تحلیل زیبا که با کمک تعطیل ‌کردن عقل و بستن چشم ‌ها بر حقایق و بی‌ بصیرتی به‌ راحتی قابل دسترسی است ، موجب می ‌شود تا رسانه ‌های غربی و غرب‌ گرا این نوع تحلیلگران را اعتدال ‌گرا ، متمدن ، نواندیش ، تعامل‌ گرا و حتی اندیشمند معرفی کنند ، در انتخابات برای آن ‌ها تبلیغ کنند و چه بسا جایزه صلح نوبل را هم به آن‌ ها بدهند ، فیلم ‌ها یشان را اگر چه مزخرف باشد ، جایزه اسکار و به آن‌ ها بورس تحصیلی بدهند و به آن کشور ها دعوتشان و گرین ‌کارت و تابعیت آن کشور ها را تقدیم شان کنند و نان شان به ظاهر در روغن باشد ؛ بنابراین با کمی بی ‌غیرتی و بی ‌بصیرتی می ‌توانیم بانی جنگ را بشناسیم و به ‌راحتی نظام اسلامی را در همه زمینه‌ ها مقصر بدانیم.
اما خدای متعال را شکر و سپاس می‌ گوییم که ملت ما را با شعار هیهات منّا الذّله ابا عبدالله الحسین عقلانیت ، غیرت ، بصیرت و ولایت عطا فرمود و از چنین تحلیل ‌ها و تحلیلگران دین به دنیا فروش متنفر و بیزار کرد . با لطف خداوند مردم ما به‌ خوبی بانیان جنگ تحمیلی را شناختند و پاسخ دندان‌ شکنی به آن‌ ها دادند ؛ به گونه‌ ای که آنها و سازمان ‌های جهانی ‌شان ، خود، آغاز گر جنگ را رسما معرفی کردند و مردم ما توانستند حقانیت و اقتدار و عزت و شرافت خود را به جهان اثبات کنند .
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گردشگری عشایری ظرفیتی که دیده نشد - محمود افشاری*

پرهیز از ایجاد سرگردانی برای مردم

تب تند احتکار خانگی با اعتماد فروکش می‌کند

گذری بر زندگی پنجمین شهید محراب در انقلاب

سازش یا مقاومت؟

چالش یک روز من و ولیچرم

دست زیاده‌خواهان را از جیب مردم بیرون بکشید!

اصفهان و جای خالی شهرک طلا

فامیل ‌گرایی ممنوع!

ما به پاییز پر از بحران عادت داریم!

زیر سایه لغزش

نکاتی درباره FATF

جنگ روانی

تحریم و تهاجم روانی

مسئولیت ناپذیری به بهانه قانونمند

ترامپ و رؤیای مذاکره با ایران

ولنگاری فرهنگی

بی تفاوتی نسبت به اوضاع پیرامون

همه‌ چیز درباره سخنان ترامپ در مجمع عمومی

حواستان به مردم باشد

طرحی برای زنده مانی یک تمدن

تبیین یاداشت روحانی در واشنگتن پست

بانی جنگ کیست؟

شایعه قحطی در ایران و پیامدهای آن

کشکول زندگی

روایتی از قفسه‌های خالی تا ادعای فراوانی کالا

آئین‌های کهن عزاداری در باغ شهر تاریخی نطنز

ماندگارترین قیام

کوپن اقتصاد ایران را از مسیر توسعه عقب انداخت

سنگینی 500 طرح نیمه کاره روی دوش اصفهان/کمک دولت از بخش خصوصی

افراد مبتلا به آرتروز چه ورزش‌هایی را انجام دهند؟

تپش تند قلب سینماهای اصفهان برای کودکان/ تنور جشنواره گرم شد

ابن‌الوقت

آسمان بی‌ستاره کودکان اوتیسم

کار نشد ندارد

سیاه‌بختی عروس تالاب‌های ایران/ «گاوخونی» کانون ریزگرد می‌شود؟

پس‌انداز، رویایی دست نیافتنی!

گزارش یک جشن

اگر لبوفروشی می‌کردم...

ازدواج مجدد برای زنان سخت‌تر است

تب نصف‌جهان برای میراث فرهنگی/آزمون تاریخی مسئولان روی سی و سه پل

خیاوی‌ها

تخت سرخ صنمبر

سرمایه انسانی ، ظرفیت ناشناخته توسعه در فریدن

«مظلوم لاله ها» راوی زندگی شهید بهشتی/خیانت منافقان مستند می شود

مصائب زندگی مجردی

احمد کوچک، شاملوی بزرگ

خورشید و انرژی که هدر می‌رود

استروگت، چهارباغ کپنهاگ

فناوری و تکنولوژی،شمشیری دولبه