پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

بانی جنگ کیست؟ مقالات

بانی جنگ کیست؟

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- در این مطلب آمده است : بدیهی است اگر انقلاب نشده بود ، جنگی هم پدید نمی ‌آمد . اگر با آمریکا و صدام سازش می ‌کردیم ، جنگ هشت سال به طول نمی ‌انجامید . همین امروز هم اگر جمهوری اسلامی دست بر می‌ داشت و با همه کنار می ‌آمد و اهل معامله بود ، در لبنان ، سوریه ، یمن ، عراق ، فلسطین و حتی نیجریه ، شاید از جنگ‌ ها و در گیری‌ ها کاسته می ‌شد ؛ همان‌ طور که اگر امام حسین علیه‌ السلام (نعوذ بالله) خروج و علیه یزید قیام نمی ‌کرد ، این همه کشته نمی ‌شدند و این همه مصیبت به بار نمی ‌آمد . با یک بیعت و سازش با یزید همه چیز حل می‌ شد . چه بسا به ریاست و سیاست هم می‌ رسید . خانواده‌ اش نیز سالم می ‌ماندند .
اصلا بالاتر ، امام علی علیه ‌السلام (نعوذ بالله) با معاویه کنار می ‌آمد و جنگ صفین رخ نمی ‌داد ؛ با همسر پیامبر و صحابی‌ های او ، طلحه و زبیر ، هماهنگ می‌ شد و جنگ جمل به وجود نمی ‌آمد ؛ با خوارج و افراطی ‌ها و داعشی ‌های آن زمان کاری نداشت ، جنگ نهروان رخ نمی ‌داد و در محراب عبادت به شهادت نمی ‌رسید.
بالاتر از همه ، اگر پیامبر اسلام صلی‌ الله ‌علیه ‌و آله (نعوذ بالله) به بت‌ ها و بت‌ پرستان گیر نمی‌ داد، بیش از هفتاد غزوه و سر یه پیش نمی ‌آمد.
بالا تر و بالا تر از همه (نعوذ بالله) ، اگر خداوند دستور به جهاد و امر به معروف و نهی از منکر و ده‌ ها حکم قیام و اقدام دیگر نمی ‌داد و بر عکس د ستور به تسلیم در مقابل ظالمان و ستمگران می‌ داد و به طور کلی از جنگ نهی می ‌فرمود ، مشکلات ( مستکبران و نظام سلطه در راه چپاول ) حل می ‌شد . دیگر فرعون ‌ها ، موسی ‌ها را متهم نمی‌ کردند که می‌ خواهند مردم مصر را آواره کنند ؛ ملأ و مترفین و مرفهین بی ‌درد به پیامبران تهمت نمی ‌زدند و نمی ‌گفتند ما شما را به فال شوم می‌ گیریم.
بله، این تحلیل لیبرالی و نئولیبرالی که گاه به گوش می‌رسد، برای راحت‌ طلبان بسیار خوب است . این تحلیل هم راحت است ، هم روشنفکران و غرب ‌گرایان از آن خوششان می ‌آید . کافی است انسان راحت چشم ‌ها را ببندد و مغز و قلب خود را یکپارچه تحویل دهد ، عقل را کنار بگذارد و دیگر نبیند و نفهمد یا نخواهد بفهمد که در روز 29 شهریور 59 همزمان از زمین ، هوا و دریا با هماهنگی ابر قدرت ‌ها به جمهوری اسلامی نو پا بدون هیچ دلیلی حمله و صدها شهر و هزاران روستا ویران شد و به اشغال در آمد ؛ نبیند یا نفهمد بمباران شهرها ، بمباران‌ های شیمیایی و اسقاط هواپیمای مسافربری بر فراز دریا با دخالت مستقیم و با همکاری نظام سلطه انجام گرفت ؛ این ‌گونه انسان راحت می ‌تواند نبیند و نفهمد بانی جنگ جهانی اول و دوم و همه جنگ‌ ها (نظام سلطه) ، آمریکا و اسرائیل و بعضی از کشورهای اروپایی هستند . بانی ، مخترع ، تولیدکننده و توزیع‌ کننده همه سلاح ‌های کشتار جمعی ، همان کشور ها هستند . بانی ، مخترع ، تولید کننده و توزیع‌ کننده انواع مواد مخدر چه طبیعی چه صنعتی ، انواع مواد روان ‌گردان ، انواع گروهک ‌ها مثل منافقان ، داعش ، طالبان ، بوکوحرام ، سپاه صحابه و بسیاری از عرفان‌ های کاذب ، فرقه‌ های ضاله و احزاب سیاسی وابسته ، همان کشور ها هستند . بانی اغتشاشات ، جاسوسی ‌ها ، کودتا ها ، انقلاب‌ های مخملی و دخالت ‌ها در انتخابات‌ کشور های جهان همان نظام‌ های سلطه ‌گر غربی هستند ؛ با این همه خود را مظلوم ، صلح ‌طلب ، آزادی‌ خواه ، طرفدار اعتدال و اصلاح و جبهه حق را خشونت‌ طلب ، افراطی و غیر متمدن در رسانه‌ های خود معرفی می ‌کنند.
این نوع تحلیل زیبا که با کمک تعطیل ‌کردن عقل و بستن چشم ‌ها بر حقایق و بی‌ بصیرتی به‌ راحتی قابل دسترسی است ، موجب می ‌شود تا رسانه ‌های غربی و غرب‌ گرا این نوع تحلیلگران را اعتدال ‌گرا ، متمدن ، نواندیش ، تعامل‌ گرا و حتی اندیشمند معرفی کنند ، در انتخابات برای آن ‌ها تبلیغ کنند و چه بسا جایزه صلح نوبل را هم به آن‌ ها بدهند ، فیلم ‌ها یشان را اگر چه مزخرف باشد ، جایزه اسکار و به آن‌ ها بورس تحصیلی بدهند و به آن کشور ها دعوتشان و گرین ‌کارت و تابعیت آن کشور ها را تقدیم شان کنند و نان شان به ظاهر در روغن باشد ؛ بنابراین با کمی بی ‌غیرتی و بی ‌بصیرتی می ‌توانیم بانی جنگ را بشناسیم و به ‌راحتی نظام اسلامی را در همه زمینه‌ ها مقصر بدانیم.
اما خدای متعال را شکر و سپاس می‌ گوییم که ملت ما را با شعار هیهات منّا الذّله ابا عبدالله الحسین عقلانیت ، غیرت ، بصیرت و ولایت عطا فرمود و از چنین تحلیل ‌ها و تحلیلگران دین به دنیا فروش متنفر و بیزار کرد . با لطف خداوند مردم ما به‌ خوبی بانیان جنگ تحمیلی را شناختند و پاسخ دندان‌ شکنی به آن‌ ها دادند ؛ به گونه‌ ای که آنها و سازمان ‌های جهانی ‌شان ، خود، آغاز گر جنگ را رسما معرفی کردند و مردم ما توانستند حقانیت و اقتدار و عزت و شرافت خود را به جهان اثبات کنند .

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اندوهی در قاب

حق آبه زیست‌محیطی زاینده‎‌رود، گمشده در هیاهو

پیشگیری از اعتیاد نیازمند عزم خانه تا اجتماع

توهم پرآبی

موج سفید پاک، عاری از اعتیاد

نمایشگاه آداب سفره داری صفوی، عامل پیوند تاریخ فرهنگ غذایی

چطوری افغانی؟!

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

خطر آتش سوزی عرصه‌ها در کمین استان اصفهان

ایران ، مطبخ خانه جهانی برای توسعه گردشگری غذا

توسعه گردشگری سلامت نیازمند برنامه ریزی علمی و تامین زیرساختها

بی مهری مسئولان به تاسیس رصدخانه ملی ایران در کاشان

رفع چالش کم آبی در شمال استان اصفهان نیازمند تهیه سند منابع آبی

از رؤیا دست‌نیافتنی‌تر!

تیشه در معادن، گسترش بیابان

بیست و هفتم خرداد با فرهنگ و هنر

اصفهان، تماشاگه جهانی صنایع دستی

سرخوردگی و دیگر هیچ

بیابان‌زایی، فروپاشی سرزمین

موغان، تماشاخانه فرهنگ و سنن فریدن

پرونده قطور طرح ها برای کاهش معضل کم آبی در مناطق مرکزی کشور

لذتی که گران شد

قصه پرغصه عروس تالابهای ایران/ آبی که از «گاوخونی» دریغ می شود

شبکه اجتماعی ظرفیتی مهم برای غنی سازی اوقات فراغت

شاهدانِ مرگِ سیاوش

نداشتن نقشه راه فرایند تولید، چالش فراروی مشاغل خانگی

در تئاتر اصفهان چه خبر است؟

پانزده خرداد خودباوری سیاسی

تیشه به روی خود!

معامله قرن، خیانت غرب

انگیزه‌ها را به یاس مبدل نکنید!

کلید بهشت در دستان شب قدر/طلب عافیت در شب تقدیر و سرنوشت

صدای خاموش تجرد قطعی

امام علی علیه‌السلام، یاورمظلومان

و نمی‌دانی که چیست قدر...

وام هایی که دیگر کارایی ندارد!

صلحی برای افشا

از تفکیک اصفهان تا احیای واحد پول هخامنشی!

نیمه پر لیوان بحران کاغذ

فراز هایی پس از فرود !

نه جنگ، نه مذاکره ایستادگی

به وقت افطار!

فتوای انقلابی

آزمون ماه خدا

قنات دوطبقه اردستان، تنها قنات دوطبقه جهان

شورای امنیت آچاری در جعبه ابزار آمریکا

چرا کاتالیست ها مهم اند؟

وظیفه روزه‌ داران

چگونه یک کتاب خوب بخریم؟

بهار را با تحول پی بگیریم