پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

سبحانی مطرح کرد:

سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه برای احداث سد و تونل سوم کوهرنگ اقتصادي

سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه برای احداث سد و تونل سوم کوهرنگ

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - مدیرعامل سابق فولاد مبارکه با اشاره به سرمایه گذاری در احداث سد و تونل سوم کوهرنگ در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت، گفت: فولاد مبارکه هزینه های احداث سد و تونل کوهرنگ را در قالب سرمایه گذاری تامین می کند و قرار است طی دو سال آینده این پروژه به بهره برداری برسد.
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، بهرام سبحانی امروز (سه شنبه) در مراسم تودیع خود و معارفه مدیرعامل جدید فولاد مبارکه اصفهان، با اشاره به اینکه از نیمه دوم سال 92 بعد 22 سال دوباره به فولاد مبارکه بازگشتم، اظهار کرد: در این مدت هر آنچه در توان داشتم برای سربلندی فولاد و جمهوری اسلامی به خدمت گرفتم.
وی با تاکید بر اینکه روند افزایش تولید فولاد خام در فولاد مبارکه افزایشی بود، افزود: تولید 7 میلیون تن فولاد در سال 92 به 9 میلیون 450 هزار تن در سال 96 افزایش یافت و در شش ماه نخست امسال نیز شاهد افزایش بیش از 30 درصدی تولید فولاد در این مجموعه بودیم.
مدیرعامل سابق فولاد مبارکه با بیان اینکه طی سه سال گذشته عملکرد واحدهای مختلف فولاد مبارکه به دلیل ورود بخش خصوصی به این بخش افزایشی بوده است، تاکید کرد: در این مدت فولاد مبارکه به سمت تولید محصولات کیفی در راستای قطع وابستگی از دیگر کشورها پیش رفت.
وی با اشاره به اینکه بیش از 61 نوع محصول کیفی ارائه کردیم که شاخص ترین آنها ورق های آجدار و ورق رویه خودرو است، تاکید کرد: امروز علاوه بر تولید داخل، در صادرات نیز فعال هستیم و فولادهایی با استانداردهای جهانی تولید و صادر می کنیم، هم‌چنین در کنار تولید به ظرفیت نیروی انسانی توجه داریم.
سبحانی کاهش حوادث فولاد مبارکه را یکی دیگر از اقدامات این شرکت عنوان کرد و افزود: معتقدم حادثه، حتی یک مورد هم زیاد است، البته میزان حوادث در فولاد مبارکه از میانگین جهانی پایین تر است و امیدواریم زمانی به صفر برسد.
وی بهره وری نیروی کار در فولاد مبارکه را پاشنه آشیل فولاد مبارکه از زمان فعالیت خود در این شرکت عنوان کرد و گفت: در این خصوص برنامه ای برای اصلاح بهره وری نیروی کار تدوین کردیم تا سهم نیروی انسانی در تولید متعادل شود و توانستیم بدون اضافه کردن نیروی جدید به افزایش تولید دست یابیم.
مدیرعامل سابق فولاد مبارکه داشتن نقشه راه را یکی دیگر از ویژگی های فولاد مبارکه دانست و تاکید کرد: ما پا به پای توسعه فولاد کشور سهم 50 درصدی خود را حفظ کردیم و تا امروز مطابق برنامه پیش رفته ایم، هم‌چنین تا سال 1404 نقشه راه این شرکت مشخص است.
وی با بیان اینکه با افزایش سرمایه موفق به اجرای طرح های توسعه فولاد مبارکه شدیم، تصریح کرد: فولاد مبارکه با 7 هزار و 500 میلیارد تومان یکی از بزرگترین شرکت های بورسی کشور است و حتی در دوران بحران جهانی و داخلی صنعت فولاد از توسعه غافل نبودیم و طی پنج سال گذشته، 7 هزار و 300 میلیارد تومان در گروه های مختلف فولاد مبارکه سرمایه گذاری صورت گرفته که نتیجه آن افزایش تولید و اشتغال است.
سبحانی افزود: در این مدت پروژه های شاخصی در داخل مجتمع فولاد مبارکه، فولاد سپیددشت و سنگان اجرا شده و طرح هایی نیز در دست اجرا داریم که عمدتا از 50 درصد پیشرفت فیزیکی عبور کرده و تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.
وی با بیان اینکه مصرف آب فولاد مبارکه در این سال ها کاهش یافته است، گفت: پیش از این برای تولید 2.2 میلیون تن فولاد از 40 میلیون مترمکعب آب استفاده می کردیم، اما اکنون برای تولید 7 میلیون تن فولاد از کمتر از 20 میلیون مترمکعب آب استفاده می کنیم.
مدیرعامل سابق فولاد مبارکه با بیان اینکه متاسفانه بدنمایی می شود که صنعت فولاد همانند اژدها آب می خورد، اظهار کرد: تلاش کرده ایم فولادی با کمترین میزان مصرف آب را در دستور کار قرار دهیم و در این راه عملکرد موفقی داشته ایم، چرا که با صرف کمتر از 3 مترمکعب آب یک کیلو فولاد تولید کرده ایم که در مقایسه با استاندارد جهانی بسیار مطلوب است.
وی با اشاره به مسئولیت های اجتماعی فولاد مبارکه در سایر حوزه ها، گفت: ساخت ورزشگاه 75 هزار نفری نقش جهان، تخصیص13 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان، همراهی در ساخت موزه دفاع مقدس، آزادسازی کنارگذر غرب به مساحت 5 هکتار و ... از جمله این اقدامات است.
سبحانی با اشاره به سرمایه گذاری در احداث سد و تونل سوم کوهرنگ در راستای مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه، اظهار کرد: فولاد مبارکه هزینه های احداث سد و تونل کوهرنگ را در قالب سرمایه گذاری تامین می کند و قرار است طی دو سال آینده این پروژه به بهره برداری برسد.
وی انتقال 200 میلیون مترمکعب آب شیرین از بندرعباس به اصفهان با سرمایه 10 هزار میلیارد تومان را حرکت دیگر فولاد مبارکه دانست و افزود: این طرح به معنای برداشتن 200 میلیون مترمکعب بار اضافه از زاینده رود است که می تواند در اختیار کشاورزی و صنعت قرار گیرد و قرار است با همراهی هفت شریک بزرگ همچون اتاق بازرگانی، شهرداری، پالایشگاه و ... اجرا شود، این طرح سرمایه گذاری سنگینی است که صندوق توسعه ملی و مدیریت استان وعده همکاری داده است.
مدیرعامل سابق فولاد مبارکه با بیان اینکه تمام فعالیت های فولادمبارکه باعث شده این شرکت به جایگاه دهم فولاد جهان دست یابد، اظهار کرد: فولاد مبارکه در ارزیابی بنیاد جهانی EFQM رتبه بالای 600 را کسب کرده که در حد رتبه زرین است.
کدخبرنگار: 13036
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زازران قطب تولید آلبالو اصفهان نیازمند صنایع تبدیلی است

استمرار جریان آب در زاینده‌رود به صورت مشروط

داغِ داغ؛ تهران 40، مشهد 47 و اهواز 49درجه

پیش‌بینی تولید پنج میلیارد دلاری پوشاک در کشور

زمان دقیق رهاسازی آب برای کشت بهاره کشاورزان اصفهانی مشخص نیست

‌حل مشکل صنعت در گرو توجه ویژه قانونگذاران و مسوولان ارشد است

افزون بر 24 هزار میلیارد ریال برای تامین آب اصفهان اختصاص یافت

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

ضرورت اجرای هر چه سریع تر سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ/ جیره بندی آب نداریم

تکمیل فاضلاب مناطق شرقی اصفهان از مطالبات جدی مردم است

اصفهان کمترین سرانه مصرف خانگی آب کشور را دارد

جریمه سنگین در انتظار مشترکین پرمصرف آب

اقتصاد گردشگری نجاتبخش اصفهان است

آغاز زمان برداشت گندم در اصفهان

کیفیت آب اصفهان هیچ مشکلی ندارد

سه شهرک و ناحیه صنعتی اردستان درون محدوده شهری است

ستاری: اقتصاد با ارتباط نزدیک دانشگاه و صنعت شکوفاتر می شود

فروش 90 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان در سال 97

اقتصاد با ارتباط نزدیک دانشگاه و صنعت شکوفاتر می شود

خودکفایی در علم رونق تولید را به دنبال دارد

افزایش فعالیت شرکت‌های دانش بنیان از رونق خام فروشی می کاهد

توجه ویژه وزارت نیرو به معیشت کشاورزان اصفهانی

توصیه‌های 4 روزه هواشناسی کشاورزی

رشد تولید موجب توسعه کشت گلخانه ای در اصفهان شد

زاینده رود جریان خواهد داشت/ 783 میلیون مترمکعب آب پشت سد داریم

تداوم جریان زاینده‌رود/ تخصیص آب برای کشت تابستانه در اصفهان

افراد عجول در بورس ضرر می‌کنند

اداره برق خوانسار نیازمند 280 میلیارد ریال اعتبار دارد

جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود امروز برگزار می‌شود

خانه‌های ترویجی صنایع دستی راه اندازی شود

باجه فروش بلیت راه‌آهن در اردستان راه‌اندازی می‌شود

لبنیات 23 درصد گران شد

شرایط برای ایجاد کسب و کارهای سودآور خانگی در بخش کشاورزی فراهم است

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

حضور 44 شرکت در هفدهمین نمایشگاه صنایع چوب اصفهان

ضربه بزرگ فروشگاه‌های زنجیره ای به اصناف

ایران با بیش از 70 کشور جهان کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دارد

وکلا به سیاست‌های نظام و رعایت خطوط قرمز توجه کنند

تخصیص ١٢ میلیارد تومان اعتبار به اجرای شبکه فاضلاب شهرضا

بهره برداری از پروژه "مرکز داده ابر ششم طرح فهام کشور" در اصفهان

اردکانیان: استفاده از برق یارانه‌ای برای ایجاد بیت کویین‌ها با قاچاق سوخت برابر است

تعیین تکلیف بهشت‌آباد در هفته آینده

در تامین برق توسعه صنعتی شرق اصفهان مشکلی نخواهیم داشت

سرمایه گذاری چندصدمیلیارد تومانی صنعت برق از سال 92 تاکنون

پست 400 به 63 کیلوولت هاتف اصفهان به بهره برداری رسید

از پروژه های توسعه پایدار آب حمایت می‌کنیم

اجرای طرح آبرسانی به 24 روستای نایین برای تامین آب شرب سالم

اردکانیان خبر داد: تشکیل کارگروه احیای زاینده رود /حق گاوخونی هم به مرور ادا می‌شود

بهره برداری از ایستگاه پست 230کیلوولتی GIS صفه اصفهان

عظیمیان: کوهرنگ سه مشکلی برای تامین اعتبار ندارد