پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

دشمن در جنگ نرم و رسانه ای مسئولان را مورد هدف قرار می دهد اجتماعي

دشمن در جنگ نرم و رسانه ای مسئولان را مورد هدف قرار می دهد

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- سردارعبدالله کریمی در همایش یادوراره شهدا در حرم الشهدای دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: دشمنان بعد از انقلاب تمام تلاش خود ر ا برای انحراف و شکست انقلاب اسلامی به کار گرفتند و کودتاهای مختلفی مانند کودتای سیستان، گنبد و کردستان را راه اندازی کردند. کشور نیز از همان ابتدای انقلاب تحت تحریم های نظامی و اقتصادی قرار گرفت، اما ملت ایران توطئه ها را خنثی کرد.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب دشمن با خیال اینکه نظام در ابتدای راه است و ارتش نیز با کودتاهای مختلف سازمان یافته نیست و سپاه نیز جدیدا شکل گرفته و می تواند در یک هفته کشور ایران را تصرف کند وارد جنگ شد این درحالی است که ملت ایران در ابتدی جنگ با دوازده لشکر در برابر تمام تجهیزات دشمن ایستادگی کرد. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به سخن امام خمینی(ره)، تصریح کرد: سرانجام سرنوشت صدام و دستگیری او از یک دخمه را مشاهده کردید. صدام با تمام تجهیزات و حمایت 30 کشور در نهایت موفق نشد که به اهداف خود برسد. ملت ایران با تجهیزات اندک مانند آرپی جی و تیربار و ضد هوایی به دفاع پرداخت. البته جوانان کشور در کنار جنگ به کارهای تحقیقاتی مربوط به جنگ می پرداختند. بنابراین تحریم ها مانع خلاقیت جوانان نشد.

کریمی افزود: جوانان خلاق در عملیات خیبر، 14 کیلومتر پل احداث کردند. همچنین آن ها در اصفهان خمپاره و دیگر سلاح ها را می ساختند. جوانان با کمترین امکانات به دنبال بیشترین بهره بودند. رزمندگان کشور با خدا معامله کردند و به فکر رضای الهی بودند و با شجاعت تمام در برابر هر شرایطی ایستادگی می کردند. صدام اعلام کرد اگر خط فاو شکسته شود کلید بصره را به خط شکنان می دهم قواص های کشور ظرف دو ماه آموزش خط فاو را شکستند.

وی ادامه داد: صدام با صدور مجوز جنگ از طرف آمریکا ظرف 24 ساعت کویت را تصرف کرد. اما بعد از آن کشورها علیه صدام ائتلاف تشکیل دادند. در جریان طبس نیز نیرو های آمریکایی برای انجام عملیات سه ماه تمرین کردند. اما طوفان شن مانع عملیات آنان شد. به گفته امام خمینی (ره) شن ها مامور الهی بودند. بنابراین طبق آیات قرآن وقتی در راه خدا مقاومت کردید مکر و حیله دشمنان به خودشان باز می گردد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: کشور عراق بعد از تصرف کویت و تشکیل ائتلاف دیگر کشورها علیه عراق و شروع عملیات نظامی آمریکا در جنگ اول خلیج فارس به کشور ایران پناه برد و از ملت ایران کمک خواست. همچنین آمریکا پالاشگاه کویت را حتی با نبود نیروی نظامی مستقر در آن بمباران می کرد و هزینه هر بمب و موشک را از عربستان و کویت می گرفت. جنگ دوم خلیج فارس. اشغال افغانستان و عراق و جنگ سی و سه روزه  و جنگ غزه برنامه هایی برای اشغال ایران بود. 

کریمی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب "دشمن جنگ نرم را علیه ایران شروع کرده است"، ادامه داد:  نیکسون رییس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد باید طرح بازسازی و پیاده شده در آندلوس را در ایران اجرا کنیم. با جنگ نمی توان با ایران مقابله کرد. آمریکایی‌ها در یمن، تونس و مصر حرکت های مردمی را طرح ریزی کردند و بعد عناصر وابسته به خود را به حاکمیت رساندند. در سوریه نیز حرکت های مردمی شروع شد و بی توجهی مسئولان این کشور موجب اشغال آن شد. 

وی اظهار كرد: آمریکا و اسرائیل با طرح های خود از پول امکانات و نیروی انسانی مسلمانان بر علیه مسلمانان استفاده می کنند. اما به فضل خداوند در جنگ سوریه ارتش اسلام متشکل از ایران، حزب الله، لشکر فاطمیون و زینبیون ایجاد شد. در دانشکده عراق هزار و هفصد دانشجو سر بریدند و در فرات ریختند. در صورتی که با مقاومت رزمندگان عراق. تعداد کشته ها کمتر می شد. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که ما با اسلام آمریکایی مبارزه می کنیم، افزود‌: داعش از طرح های آمریکا است و از اشتباهات مسلمانان استفاده می کند. داعش، تکویری ها را به انحراف کشاند و از آن ها بر علیه بشر استفاده کرد.  

کریمی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی تنها کشوری که در مقابل آمریکا ایستاده است، تصریح كرد:  کشور در حوزه های علمی و فناوری های مختلف در حال پیشرفت است. در قصه هسته ای جلوی حرکت علمی، طراحی و پیشرفت جوانان گرفته شد. در حال حاضر کشور دارای امکانات و نیروی انسانی جوان، خلاق، مومن و متعهد و انقلابی در همه زمینه ها در داخل و خارج کشور است. 

وی ادامه داد : قدرت در زمینه علمی به عنوان پدافند غیر عامل موجب مقابله با دشمن و مانع حمله آن ها می شود. وظیفه ما تلاش شبانه روزی و جهاد علمی است. علوم و پرو‌ژه های جدید باید از ادامه پروژه های قبل تکمیل شود. البته بانک اطلاعاتی در کشور ضعیف است. همچنین برخی کشورها معتقدند جوان ایرانی بهترین فکر و خلاقیت را دارد. اما متاسفانه از این استعدادهای استفاده کافی نمی شود. همچنین دانشگاه باید مهارت و پژوهش محور شود. امیدوارم به فضل الهی به جایگاه مورد نظر الهی برسیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با بیان اینکه تمام شهدا با تمسک به عنایات الهی به این مقام رسیدند، افزود: شهدا به امام حسین (ع) اقتدا کردند و به دنبال معیارهای دنیایی نبودند. ما نیز در مقابل دشمن مقاومت می کنیم و به فضل الهی حرکت انقلاب اسلامی در جهان در حال پیشروی است. البته دشمن در جنگ نرم و رسانه ای، بسیاری از مسئولان را مورد هدف قرار می دهد، وظیفه و هوشیاری ما عمل به وظایف خود تحت فرمان مقام معظم رهبری است.

کریمی گفت: عده ای به اقدام سپاه در پرتاب موشک اعتراض کردند. در صورتی که اسرائیل با التماس به روسیه خواهان توقف پرتاب موشک از طرف ایران شد. اسرائیل رویای نیل تا فرات در سر داشت، اما اکنون با اقتدار نظام جمهوری اسلامی، در اطراف خود دیوار می کشد. امروز کشور با قدرت و توکل در راه خدا مقاومت کرده است و ترس را در دل دشمنان ایجاد کرده است. در جنگ اقتصادی باید شبانه روز کار شود و باید با مدیریت جهادی از امکانات و منابع موجود استفاده لازم شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افتتاح 25 پروژه سلامت در 50 ماه در گلپایگان

همکاری بین بخشی برای پوشش همگانی بهداشت ضروری است

موکب شهدای منظریه شهرضا به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد

همکاری بین بخشی برای پوشش همگانی بهداشت ضروری است

کمک 86 میلیارد ریالی مردم اصفهان به سیل زدگان کشور

تهیه جهیزیه برای نوعروسان «چم مهر» / لبخندی که خیرین هدیه کردند

کاهش دمای هوای استان اصفهان

از بامداد تاکنون اصفهان سه بار لرزیده است

تراموا به اصفهان خواهد آمد

تصادف اتوبوس و کامیون در کاشان 10 مصدوم برجا گذاشت

نمایندگی 'کنگره 60' در اردستان آغاز به کار کرد

مردم اصفهان درزمینه کمک به هموطنان سیل زده نمونه هستند

عمل به بیانیه گام دوم انقلاب وظیفه دینی و انقلابی همه است

عملیات امدادی اصفهان در سیل خوزستان یک آزمایش موفق بود

دادگاه متهم اخلال در نظام پولی کشور در اصفهان برگزار شد

توانبخشی نباید ویترین تشریفاتی باشد

اهدای عضو در اصفهان به 7 بیمار زندگی دوباره بخشید

خیران حدود 210 میلیارد تومان در حوزه بهداشت اصفهان کمک کردند

بازسازی مناطق سیل زده سبب غفلت از اصفهان نشود

بهره مندی 30 هزار نفر از مردم سیل زده کشور از کمک‌های کاشانی‌ها

زمین لرزه 4.1 ریشتری انارک اصفهان را لرزاند

زلزله مناطق خور و بیابانک و انارک خسارتی نداشت

نمایندگی `کنگره 60` در اردستان آغاز به کار کرد

آگاهی مردم نسبت به اورژانس اجتماعی افزایش یافت

مسافر بدحال به تغییر مسیر پرواز شیراز - ساری منجر شد

دمای هوای کاشان به طور محسوس کاهش می یابد

طرح توسعه درمانگاه 12 تختخوابی نایین به بهره برداری رسید

بیماران سرطانی اصفهان برای شیمی درمانی سرگردان هستند

گام دوم بهار در غرب اصفهان با برف و باران آغاز شد

گروه اورژانس شهرضا راهی مناطق سیل زده خوزستان شد

پیام روز زمین پاک فراتر از جمع آوری زباله است

ابتدای جاده نایین - اصفهان پاکسازی شد

مشارکت اجتماعی جوانان با ایجاد سازمانهای مردم نهاد افزایش یافت

کمپ اصفهانی شستشوی لباس‌ در مناطق سیل زده

جمع‌بندی خسارات سیل و طوفان در استان اصفهان

چاه های جذبی به کمک دفع آب های سطحی شهر می آیند

صدور حکم شش ماه منع فعالیت عضو شورای شهر اصفهان

وظیفه ما استحکام بخشی و ساخت دیواره کارون بود

بچه‌ها، معمارهای بهتری هستند+فیلم

حالا به من می‌گویند «عموی مهربان»

آغاز عملیات اجرایی مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف‌جهان

621 نفر در سال گذشته مجوز سقط درمانی دریافت کردند

حریق هواساز مستعمل در دانشگاه اصفهان+فیلم

عمیق‌تر تنفس کنید، هوای اصفهان پاک است

آیا کاج افسردگی می‌آورد؟

فقط 20 درصد تالاب گاوخونی آبگیری شد

سیل مهربانی از اصفهان+فیلم

جان دوباره چشمه پاچنار در دل کوه صفه+فیلم

فرمانده انتظامی استان اصفهان: فهرست ترور‌های آمریکا هفتاد من کاغذ است

کاهش 35 درصدی تحرکات اوباش در اصفهان