پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

دشمن در جنگ نرم و رسانه ای مسئولان را مورد هدف قرار می دهد اجتماعي

دشمن در جنگ نرم و رسانه ای مسئولان را مورد هدف قرار می دهد

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- سردارعبدالله کریمی در همایش یادوراره شهدا در حرم الشهدای دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: دشمنان بعد از انقلاب تمام تلاش خود ر ا برای انحراف و شکست انقلاب اسلامی به کار گرفتند و کودتاهای مختلفی مانند کودتای سیستان، گنبد و کردستان را راه اندازی کردند. کشور نیز از همان ابتدای انقلاب تحت تحریم های نظامی و اقتصادی قرار گرفت، اما ملت ایران توطئه ها را خنثی کرد.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب دشمن با خیال اینکه نظام در ابتدای راه است و ارتش نیز با کودتاهای مختلف سازمان یافته نیست و سپاه نیز جدیدا شکل گرفته و می تواند در یک هفته کشور ایران را تصرف کند وارد جنگ شد این درحالی است که ملت ایران در ابتدی جنگ با دوازده لشکر در برابر تمام تجهیزات دشمن ایستادگی کرد. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به سخن امام خمینی(ره)، تصریح کرد: سرانجام سرنوشت صدام و دستگیری او از یک دخمه را مشاهده کردید. صدام با تمام تجهیزات و حمایت 30 کشور در نهایت موفق نشد که به اهداف خود برسد. ملت ایران با تجهیزات اندک مانند آرپی جی و تیربار و ضد هوایی به دفاع پرداخت. البته جوانان کشور در کنار جنگ به کارهای تحقیقاتی مربوط به جنگ می پرداختند. بنابراین تحریم ها مانع خلاقیت جوانان نشد.

کریمی افزود: جوانان خلاق در عملیات خیبر، 14 کیلومتر پل احداث کردند. همچنین آن ها در اصفهان خمپاره و دیگر سلاح ها را می ساختند. جوانان با کمترین امکانات به دنبال بیشترین بهره بودند. رزمندگان کشور با خدا معامله کردند و به فکر رضای الهی بودند و با شجاعت تمام در برابر هر شرایطی ایستادگی می کردند. صدام اعلام کرد اگر خط فاو شکسته شود کلید بصره را به خط شکنان می دهم قواص های کشور ظرف دو ماه آموزش خط فاو را شکستند.

وی ادامه داد: صدام با صدور مجوز جنگ از طرف آمریکا ظرف 24 ساعت کویت را تصرف کرد. اما بعد از آن کشورها علیه صدام ائتلاف تشکیل دادند. در جریان طبس نیز نیرو های آمریکایی برای انجام عملیات سه ماه تمرین کردند. اما طوفان شن مانع عملیات آنان شد. به گفته امام خمینی (ره) شن ها مامور الهی بودند. بنابراین طبق آیات قرآن وقتی در راه خدا مقاومت کردید مکر و حیله دشمنان به خودشان باز می گردد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: کشور عراق بعد از تصرف کویت و تشکیل ائتلاف دیگر کشورها علیه عراق و شروع عملیات نظامی آمریکا در جنگ اول خلیج فارس به کشور ایران پناه برد و از ملت ایران کمک خواست. همچنین آمریکا پالاشگاه کویت را حتی با نبود نیروی نظامی مستقر در آن بمباران می کرد و هزینه هر بمب و موشک را از عربستان و کویت می گرفت. جنگ دوم خلیج فارس. اشغال افغانستان و عراق و جنگ سی و سه روزه  و جنگ غزه برنامه هایی برای اشغال ایران بود. 

کریمی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب "دشمن جنگ نرم را علیه ایران شروع کرده است"، ادامه داد:  نیکسون رییس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد باید طرح بازسازی و پیاده شده در آندلوس را در ایران اجرا کنیم. با جنگ نمی توان با ایران مقابله کرد. آمریکایی‌ها در یمن، تونس و مصر حرکت های مردمی را طرح ریزی کردند و بعد عناصر وابسته به خود را به حاکمیت رساندند. در سوریه نیز حرکت های مردمی شروع شد و بی توجهی مسئولان این کشور موجب اشغال آن شد. 

وی اظهار كرد: آمریکا و اسرائیل با طرح های خود از پول امکانات و نیروی انسانی مسلمانان بر علیه مسلمانان استفاده می کنند. اما به فضل خداوند در جنگ سوریه ارتش اسلام متشکل از ایران، حزب الله، لشکر فاطمیون و زینبیون ایجاد شد. در دانشکده عراق هزار و هفصد دانشجو سر بریدند و در فرات ریختند. در صورتی که با مقاومت رزمندگان عراق. تعداد کشته ها کمتر می شد. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که ما با اسلام آمریکایی مبارزه می کنیم، افزود‌: داعش از طرح های آمریکا است و از اشتباهات مسلمانان استفاده می کند. داعش، تکویری ها را به انحراف کشاند و از آن ها بر علیه بشر استفاده کرد.  

کریمی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی تنها کشوری که در مقابل آمریکا ایستاده است، تصریح كرد:  کشور در حوزه های علمی و فناوری های مختلف در حال پیشرفت است. در قصه هسته ای جلوی حرکت علمی، طراحی و پیشرفت جوانان گرفته شد. در حال حاضر کشور دارای امکانات و نیروی انسانی جوان، خلاق، مومن و متعهد و انقلابی در همه زمینه ها در داخل و خارج کشور است. 

وی ادامه داد : قدرت در زمینه علمی به عنوان پدافند غیر عامل موجب مقابله با دشمن و مانع حمله آن ها می شود. وظیفه ما تلاش شبانه روزی و جهاد علمی است. علوم و پرو‌ژه های جدید باید از ادامه پروژه های قبل تکمیل شود. البته بانک اطلاعاتی در کشور ضعیف است. همچنین برخی کشورها معتقدند جوان ایرانی بهترین فکر و خلاقیت را دارد. اما متاسفانه از این استعدادهای استفاده کافی نمی شود. همچنین دانشگاه باید مهارت و پژوهش محور شود. امیدوارم به فضل الهی به جایگاه مورد نظر الهی برسیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با بیان اینکه تمام شهدا با تمسک به عنایات الهی به این مقام رسیدند، افزود: شهدا به امام حسین (ع) اقتدا کردند و به دنبال معیارهای دنیایی نبودند. ما نیز در مقابل دشمن مقاومت می کنیم و به فضل الهی حرکت انقلاب اسلامی در جهان در حال پیشروی است. البته دشمن در جنگ نرم و رسانه ای، بسیاری از مسئولان را مورد هدف قرار می دهد، وظیفه و هوشیاری ما عمل به وظایف خود تحت فرمان مقام معظم رهبری است.

کریمی گفت: عده ای به اقدام سپاه در پرتاب موشک اعتراض کردند. در صورتی که اسرائیل با التماس به روسیه خواهان توقف پرتاب موشک از طرف ایران شد. اسرائیل رویای نیل تا فرات در سر داشت، اما اکنون با اقتدار نظام جمهوری اسلامی، در اطراف خود دیوار می کشد. امروز کشور با قدرت و توکل در راه خدا مقاومت کرده است و ترس را در دل دشمنان ایجاد کرده است. در جنگ اقتصادی باید شبانه روز کار شود و باید با مدیریت جهادی از امکانات و منابع موجود استفاده لازم شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مشارکت بیشتر بانوان در اهدای خون نیازمند فرهنگ سازی است

مشکل خاصی در تامین داروهای دیابت در اصفهان وجود ندارد

ازدواج در آران و بیدگل 15 درصد افزایش یافت

اصفهان می تواند به پایگاه آموزش سگ های زنده یاب تبدیل شود

مشکل تامین داروهای دیابت رفع شده است

قند خون بالای 100 را جدی بگیرید

دمای هوا کاهش می‌یابد/ هوای اصفهان سالم است

بانک شیر مادر در اصفهان راه اندازی می شود

بهزیستی تنها مرجع رسیدگی به معلولان نیست

چاقی کودکان اصفهانی زمینه ساز شیوع دیابت در آینده است

30 کیلوگرم تریاک در نائین کشف شد

انقلاب اسلامی ایران ابهت آمریکا را در جهان شکست

توضیحات پلیس فتا در ارتباط با سو استفاده از یک خیریه

انجمن حمایت از کودکان بهشت درتلاش است تا اشتغال زایی کند

اتاق شماره 453

هشدار پلیس راه اصفهان به رانندگان ؛ احتیاط کنید

قاتل کودک فلاورجانی محاکمه شد

درخواست خانواده مقتول قصاص است

ختم رسیدگی دادگاه ملیکا اعلام شد/ شش اتهام وارد است

کشف مواد مخدر در استان اصفهان 40 صد افزایش یافت

کشف 94 باند سرقت از منازل در هفت ماه گذشته

گزارش هزار و 286 کودک آزاری در اصفهان

موبایل قاتل جان سرنشینان خودرو/250 انبار احتکار در اصفهان پلمپ شد

طراحی سامانه مدیریت بلادرنگ حوادث توسط محققان اصفهانی

|فیلم| واژگونی کامیون میکسر بتون بر روی خودرو پژو

5 متهم مرتبط با شهادت مامور ناجا در اصفهان دستگیر شدند

سقوط بونکر سیمان روی خودروی پژو در اصفهان یک کشته برجا گذاشت

جزییات سقوط کامیون حامل بتون بر روی سواری پژو

طرح بیمارستان تامین اجتماعی کاشان 11 ساله شد

اشرفی: "باغ بستنی" رهنان در دست طراحی است

کیفیت هوای اصفهان در حال کاهش است

جزییات دستگیری افرادی که قصد فراری دادن 2 متهم مواد مخدر در اصفهان را داشتند

سهرابی: شورای عالی چهارباغ تغییر نمی‌کند

تکمیل پرونده الکترونیک سلامت نیازمند فرهنگ سازی

اورژانس تیران و کرون قادر به انجام تمامی ماموریت ها نیست

50 درصد بیمارستان‌های اصفهان موقوفه هستند

مقابله با بحران ریزگرد اصفهان، نیازمند نگاهی فرامنطقه ای

پیکر شهید نیروی انتظامی در اصفهان تشییع شد

آیین چهلم شهید خردسال حمله تروریستی اهواز در اصفهان برگزار شد

اصفهان در سالروز شهادت امام رضا (ع) به سوگ نشست

اخبار کوتاه از استان اصفهان

اهالی استان اصفهان درسالگرد رحلت رسول خدا(ص) سوگوار شدند

فرماندار فریدن: تبعات اجتماعی اعتیاد رو به فزونی است

روایت مدیرکل اوقاف از حاج حسن پورپونه، واقف بزرگ اصفهانی

امنیت جمهوری اسلامی به برکت خون شهداست

پیکر امام جمعه شهر طالخونچه مبارکه تشییع شد

پیکر جانباز شهید احمد شمس در نجف آباد تشییع شد

اوتیسم سالمندان را نیز تهدید می کند

مردم در خرید لوله های بخاری کیفیت را فدای قیمت نکنند

واکنش کاربران آمریکایی به پوستر ترامپ: "شرم‌آور است"