پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

بن‌بست‌ نمایی، خیانت و همراهی با دشمن است اجتماعي

بن‌بست‌ نمایی، خیانت و همراهی با دشمن است

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن استان اصفهان روز یکشنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی با عنوان " بن‌بست ‌نمایی، خیانت و همراهی با دشمن است " به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.
در این مطلب آمده است: ما مشکل اقتصادی داریم؛ اقتصاد نفتی داریم که این خودش یک عیب بزرگ است؛ فرهنگ صرفه‌ جویی نداریم، فرهنگ صرفه ‌جویی در بین ما بسیار ضعیف است؛ این عیب است، اسراف عیب است؛ این عیوب را ما داریم، ولی عیب واقعی اینها نیست؛ عیب واقعی بن ‌بست است که بحمدالله نداریم؛ ما بن‌بست نداریم.
عده‌ای در این روزهای نسبتاً سخت معیشتی و تنگناهایی که دشمن در مسیر اقتصاد ایجاد کرده است و البته بی‌ تدبیری‌ ها و بدتدبیری ‌ها و کم ‌کاری ‌ها و گرانی و تورم و رکودی که وجود دارد با ترویج افکار دشمن تلاش می‌کنند با بن‌ بست‌ نمایی و بحران ‌نمایی چنین وانمود کنند که تنها راه باقی ‌مانده تسلیم‌ شدن در برابر آمریکاست که با این اقدام بزرگ‌ ترین خیانت را در حق ملت ایران می‌کنند؛زیرا این درست در راستای همان چیزی است که دشمن می‌خواهدو آن، اینکه ملت ایران را به این نتیجه برساند که بن‌بست است و راه ‌حلی وجود ندارد ، مگر پناه‌ بردن به آمریکا و زانو زدن در مقابل آمریکا و تسلیم‌ شدن در مقابل آمریکا .
در این رابطه رهبری فرزانه فرمودند: من صریحا اعلام می‌کنم، من صریحا اعلام می‌کنم کسانی که در داخل کشور این فکر را که مطلوب و محبوب دشمنان است ترویج می‌کنند، این‌ها خیانت می‌کنند؛ این خیانت به کشور است. اینکه ما طبق میل دشمن ترویج کنیم که راهی جز پناه‌بردن به دشمن نداریم، بزرگ‌ ترین خیانت در حق ملت است. البته این اتفاق نمی ‌افتد؛ من به حول و قوه‌ الهی و با همراهی شما تا جان و توان دارم، نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد.
اینکه دشمن تلاش می‌کند ملت ایران متوجه واقعیت‌ های موجود در توانایی خود و ناتوانی ترامپ در دسترسی به اهدافش نشود ،کاملا قابل درک است؛ اما اینکه چرا عده‌ای از داخل کشور به دنبال چنین خواسته‌ای هستند و سعی می‌کنند موازنه قدرت به نفع غرب در ایران تغییر کند، جای سؤال دارد؛ آن هم در شرایط حساسی که دشمن عربده می‌کشد و روی اراده مردم تمرکز کرده تا آنها را تسلیم کند.
مردم هم مشکلاتی دارند، کشور هم با مشکلاتی مواجه است؛ اما جوان‌ها با امید در حال تلاش برای عبور از این شرایط هستند و نخبگان هم به تکاپو افتاده‌اند؛ در چنین شرایطی مشکل بزرگ این است که مردم به‌ویژه جوانان احساس نومیدی و تصور کنند راهی جز تسلیم‌شدن ندارند؛ در حالی که بن‌بستی وجود ندارد. هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور نیست؛فقط باید مسئولان توکل و اراده قوی‌تری داشته باشند و تصمیم درست و به‌ موقع بگیرند و با اعتماد به قدرت لایزال الهی و اقتدار ملی ایرانیان و در تراز این ملت بزرگ حرکت کنند.
فهم درست از واقعیت ‌های جهان و ایران ، از واقعیتی به نام عزت ایران، اقتدار نظام و شکست ‌ناپذیری ملت ایران سبب می‌ شود مردم ایران را برای زدن سیلی دیگری به آمریکا آماده کنند. ترامپ از ترس این سیلی ، برای انحراف در فهم مردم ایران به ‌ویژه جوانان از راه‌های گوناگون از جمله شبکه‌ های اجتماعی دست به کار شده است . اولین توطئه آنها، بزرگنمایی در قدرت آمریکا ست؛ در حالی که این کشور برای ادامه تحریم ‌ها علیه ایران با چالش‌ های اقتصادی، سیاسی، حقوقی و ... زیادی مواجه است.
رهبر معظم انقلاب درباره بزرگنمایی قدرت دشمن فرمودند: اینکه شما فهم درستی از واقعیت‌ های کشورتان داشته باشید، به ضرر آنهاست؛ با این مخالف‌اند؛ با این مبارزه می‌ کنند؛ با چه ابزاری؟ با ابزار بسیار خطرناک رسانه؛ به‌ویژه رسانه‌ هایی که امروز نوپدید است. با تصویرسازی غلط سعی می‌کنند افکار ملت ایران را منحرف کنند؛ هم تصویر غلط درباره‌ ایران ، هم تصویر غلط درباره‌ خودشان، هم تصویر غلط درباره‌ اوضاع منطقه. یکی از تصویرهای غلط آنها این است که وانمود می‌کنند در موضع قدرت‌ اند؛ درحالی‌که در موضع قدرت نیستند.
بی‌تردید در همه جنگ ‌ها کاری که ستون پنجم دشمن انجام می‌دهد، خیانت است؛ زیرا آنها از درون کشور به تحقق هدف دشمن که شکست ملت است، کمک می‌کنند؛ اما اگر جنگ ماهیت رسانه‌ای و روانی داشته باشد که هدف اصلی آن نفوذ در اراده ملت و شکست ذهنی مردم در مقاومت در برابر دشمن است، مسیر پیروزی نیاز به درک دقیق شرایط و فهم بیشتر مدیران دارد ؛ بنابراین عبور از این مرحله با موانعی روبه‌رو ست و هرگونه اقدام روانی و ترویج افکار منفی مبنی بر فقدان راه‌حل و رسیدن کشور به بن‌بست می ‌تواند مانع پشت سر گذاشتن موانع شود. چنانچه مقام معظم رهبری می‌فرمایند: مهم این است که شما جوان‌ها تصور نکنید راهی که پیش روی ماست، یک اتوبان آسفالته‌ بی‌مانع است؛ نه؛ راه پیشرفت به روی ما باز است،اما راه پرپیچ‌ و خمی است؛ راه دارای فراز و نشیبی است. موانعی در این راه وجود دارد. دشمن به‌طور کامل در مقابل ما فعال است. ما باید در مقابله‌ با موانع، این راه را طی کنیم؛ این [کار] شرایطی دارد.
مسئله دیگر این است که عده‌ای در تلاش‌اند احساس وجود دشمن را به جامعه القا کنند؛امری که می‌تواند سبب تغییر جبهه واقعی و میدان نبرد به مسائل فرعی و حاشیه‌ای شود؛بنابراین رهبر معظم انقلاب اولین گام برای عبور از این شرایط را توجه به وجود دشمن می ‌دانند و می ‌فرمایند:گام اول برای اینکه بتوانیم این راه را درست طی بکنیم، این است که وجود و حضور دشمن را حس کنیم. آن روشنفکرنمای راحت‌طلب و ریاکار و منافق که اساسا دشمنی آمریکا را انکار می‌کند و این دشمنی را نمی‌فهمد و نسخه‌ تسلیم در مقابل آمریکا را برای ملت و دولت می‌نویسد، مرد این میدان نیست؛ اگر عامل دشمن نباشد، حداقل مردِ میدانِ مهم پیشرفت کشور نیست ؛ بنابراین گام اوّل، احساس حضور دشمن و وجود دشمن است. تا انسان نداند دشمن در مقابل اوست، برای خود حِرز و حفاظ و سنگر به وجود نمی‌آورد و سلاح لازم را در دست نمی‌گیرد.
لازمه عبور از این مقطع از نظر رهبر معظم انقلاب اعتماد به ‌نفس و عزم بر ایستادگی است ؛ اما وجود آدم‌ های بی‌ روحیه، مردد، ترسو ، فرصت ‌طلب و خود کم‌ بین در این میدان نه ‌تنها هیچ سودی ندارد، بلکه می‌تواند مانعی برای دیگران باشد. خودشان که هیچ کاری نمی‌توانند بکنند؛ گاهی مانع هم در مقابل دیگران به وجود می‌آورند؛ چون مأیوس‌ اند، دیگران را هم مأیوس می‌کنند ؛ چون تنبل‌اند، دیگران را هم وادار به تنبلی می‌کنند؛ با وجود چنین افرادی هرگونه فعالیت روانی و ترویج افکار دشمن می ‌تواندآسیب ‌های جدی به جبهه خودی و حرکت ملت وارد سازد.
مقام معظم رهبری به استناد آیه «لَو خَرَجوا فیکـُم ما زادوکُم اِلّاخَبالًا وَ لَاَوضَعوا خِلالَکُم» می‌فرمایند: یعنی اینها اگر به میدان جهاد هم با شما بیایند، شما را به فساد می‌کشانند؛ حتی اگر با شما به میدان جهاد هم بیایند، در میان شما اختلال ایجاد می‌کنند؛ کمک که نمی‌کنند، مانع راه هم می‌شوند.
چگونه با بن‌بست ‌نمایی مقابله کنیم؟ بی‌ تردید استفاده از جوانان کشور به عنوان حلال مشکلات و پی‌بردن به عظمت، اقتدار و شکست ‌ناپذیری نظام اسلامی و مردم، گرفتن ابزار رسانه از دست دشمن و حفظ وحدت و یکپارچگی از مهم‌ترین راه ‌های مقابله با بن‌بست‌نمایی است؛ همچنان که در فرازهای سخت گذشته کار ساز بوده است.
/6026/7141

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازیگری

نتایج مطالعات هاروارد در خصوص تاثیر گیاه‌خواری بر سه بیماری قرن

بیشترین پرونده های پزشکی در اصفهان مربوط به عمل زیبایی است

یادداشت فرمانده انتظامی استان در خصوص آسیب‌های اجتماعی

36 هزار نزاع در 10 ماهه ابتدایی سال در اصفهان

قبرهای آرامستان باغ رضوان، حداکثر 4میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارند

توسعه خدمات اورژانس 115 نیازمند مشارکت خیرین است

اهدای عضو از میلیاردها ریال هزینه درمانی جلوگیری می کند

اهدای عضو از میلیاردها ریال هزینه درمانی جلوگیری می کند

پیشگیری آسیب های اجتماعی درمدارس نیازمند آموزش است

کشف محموله البسه قاچاق در اردستان

تمهیدات لازم در "جاده کویر مرنجاب" برای کاهش تصادفات رانندگی

خادمیاران رضوی از مجروحان حادثه تروریستی زاهدان عیادت کردند

کشته شدن 6 سرباز پاکستانی در مرز ایران

خبر خوش برای سهامداران پدیده شاندیز

جاویدنیا: خریداران در سایت دیوار بیعانه ندهند

روایت مصدومان حادثه تروریستی خاش+ عکس

داستان یک سقوط؛ غم‌انگیزتر از همیشه

روایت مصدومان حادثه تروریستی خاش

بیمه هیچ خسارتی به مسافران بدون بلیت پرداخت نمی‌کند

رفع کاستی های مدیریت بحران در سمیرم نیازمند توجه بیشتر

مراسم یادبود شهدای مدافع امنیت در کاشان برگزار می شود

چینی‌های خودروساز هم از ایران می‌روند

کلاهبرداری با خودرو‌های ارزان قیمت!

فریب پیامک جعلی «سهام عدالت» را نخورید

بودجه فرهنگی- اجتماعی شهرداری اصفهان کاهش می‌یابد؟

مکانیسم‌های مشروعیت بخش حضور در چهارباغ (2)

پیکر سه شهید مدافع حریم امنیت در نجف آباد تشییع شد

هنرمندان نقش مهم در پیشگیری از اعتیاد دارند

زنگ خطر معضل اعتیاد در اصفهان را باید جدی گرفت

آیین تشییع شهید حسین قدیری در ورزنه برگزار شد

به رغم مبارزه جلوی استفاده از مواد مخدر را نگرفتیم

2 شهید مدافع حریم امنیت در سمیرم تشییع شدند

پیکر شهید مدافع امنیت عباس کوهی در خور و بیاباک تشییع شد

متهم قتل شهید شاه سنایی در اصفهان محاکمه شد

برنامه راهبردی کنترل و کاهش علل مرگ دردست تدوین است

پیکر مطهر 4 شهید در تیران و شهرضا تشییع شدند

مسئولان خور و بیابانک با خانواده شهید کوهی دلجویی کردند

برخی از تخلف ها را می توان با تذکر حل کرد

تشییع سه شهید مدافع حریم امنیت در نجف آباد

زنگ خطر معضل اعتیاد در اصفهان را باید جدی گرفته شود

معین: اصفهان هنوز پشتیبان انقلاب است

25 بهمن، تکرار حماسه آفرینی دیار نصف جهان

دانش‌آموز متهم به قتل معلم در آستانه اجرای حکم

زمان پایان اعتبار کارت‌های ملی قدیمی

افزایش عرضه در بازار مسکن شب عید

ماجرای گم شدن 927 راس دام زنده وارداتی!

قیمت هر کیلو گوشت در بازار تهران

|فیلم| تشییع پیکر پاک شهدای حادثه تروریستی خاش در اصفهان

|فیلم| شمارش معکوس تا برهوتی به نام زاینده‌رود