پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

یزدخواستی:

آذری مطالب خودساخته زیادی دارد/ مشکلات اخلاقی در تیم‌های پایه وجود دارد ورزشي

آذری مطالب خودساخته زیادی دارد/ مشکلات اخلاقی در تیم‌های پایه وجود دارد

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - در چند هفته گذشته عدم نتیجه گیری تیم فوتبال ذوب آهن انتقادات زیادی را علیه باشگاه ذوب آهن برانگیخته است که بیشتر این انتقادات از سوی پیشکسوتان این باشگاه بود.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، این انتقادات تا جایی پیش رفت که سعید آذری در مصاحبه‌هایی که هفته گذشته با رسانه‌های مختلف انجام داد و در آن به این موضوع اشاره کرد که منتقدان به دنبال گرفتن جایگاه و بازگشت به باشگاه هستند.
آذری بدون اشاره به شخص خاصی گفت که این منتقدان قدرت تمایز بین کالا و انسان را ندارند و تنها برای منافع شخصی خود انتقاد می‌کنند. مدیر عامل ذوب آهن در این مصاحبه‌ها در مقابل منتقدان جبهه گرفت و ادعا کرد که این افراد می‌خواهند با مصاحبه‌های خود به باشگاه آسیب بزنند.
یکی از این منتقدان محمود یزدخواستی- پیشکسوت و مدیر اسبق آکادمی تیم‌های پایه فوتبال ذوب آهن است. او برای شفاف سازی بهتر وضعیت کنونی و گذشته باشگاه ذوب آهن با حضور در خبرگزاری ایسنا-منطقه اصفهان درباره مسائل پیش آمده توضیح داد که در ادامه می‌خوانید:
یزدخواستی با بیان اینکه هیچ زمانی بدون سند و مدرک سخن نمی‌گویم، اظهارکرد: تمام صحبت‌هایم را با سند و مدرک ارائه می‌کنم، چرا که مدرس دانشگاه هستم و بسیاری از شاگردانم در جایگاه‌های مختلف فوتبال ایران حضور دارند. یکی از سخنان سعید آذری این بود که باشگاه ذوب آهن متعلق به ما است که باید در این رابطه توضیحات لازم را بدهم.
پیشکسوت تیم فوتبال ذوب آهن خاطرنشان کرد: در همه رده‌های تیم ملی بازی کردم. در سال 1355 به ذوب آهن رفتم و به خاطر فوتبالم استخدام شدم. در اوایل انقلاب به ورزش ذوب آهن نگاه مثبتی نبود و ورزش باشگاه به یک مجموعه کوچک تبدیل شده بود که طی یک سال و نیم بنده و آقای توصیفیان دلایل ایجاد یک باشگاه و شرح وظیفه آن را به مدیریت کارخانه دادیم.
باشگاه ذوب آهن، قالیچه سلیمانی که بافتیم
یزد خواستی با اشاره به اینکه در تأسیس باشگاه ذوب آهن نقش داشته است، تصریح کرد: این قالیچه سلیمان (مدیریت باشگاه ورزشی ذوب آهن) که طی این سال‌ها مدیران مختلفی سکاندارش بودند را بنده و توصیفیان بافته‌ایم و این پاسخی است که باید بدهم که برخی از افراد مدعی هستند که صاحب ذوب آهن هستند. از زمانی که سعید آذری مدیریت باشگاه ذوب آهن را آغاز کرده است، سعی می‌کند که بگوید بیشتر سازماندهی‌ها و اتفاقات مثبت در باشگاه ذوب آهن در زمان ایشان بوده است.
وی افزود: در سال‌های گذشته مسئولیت زیادی در باشگاه داشتم و سعی می‌کردم که در هر زمینه که می‌توانم به باشگاه کمک کنم. طی این مدتی که در باشگاه بودم مدیران تاثیرگذار زیادی آمدند و رفتند، اما از زمانی که شهنازی کنار باشگاه ذوب آهن آمد شخصیت جدید برای باشگاه شکل گرفت و با نگاه قهرمانی که او به ورزش داشت باعث شد که باشگاه به سمت تیم داری در دیگر رشته‌های ورزشی برود.
آذری پیشکسوتان را نمی‌بیند
مدیر اسبق تیم‌های پایه و آکادمی تیم فوتبال ذوب آهن افزود: بضاعتی که امروز در اختیار آذری قرار گرفته است حاصل تلاش افرادی است که در گذشته انرژی و زمان خودشان را در اختیار باشگاه قرار دادند و این افراد نباید فراموش شوند. یکی از گروه‌هایی که به عنوان منتقد و ناراضی در کنار باشگاه هستند، پیشکسوتان و با تجربه‌های باشگاه هستند. آذری زمینه نگاه به پیشکسوتان را به وجود نیاورده است و در مدیریت ایشان به پیشکسوتان بها داده نمی‌شود و حتی یک نگاه نمایشی به بزرگان ذوب آهن وجود ندارد.
یزدخواستی در رابطه با امید نمازی و سخنانی که در مورد او گفته است، تصریح کرد: برنامه حالا خورشید صحبت‌هایی در رابطه با افراد سیتیزن آمریکا گفت و سوگند نامه‌ای که این افراد باید بخوانند تا شهروندی آمریکا را بگیرند. توضیحاتی که رشیدپور داد باعث شد نگاه من به چنین افرادی تغییر کند و نگاهم منفی شد و به دنبال این بیشینه ذهنی آذری تصمیم گرفت برای مربی گری این فصل ذوب آهن نمازی را کاندیدا کند.
وی ادامه داد: زمانی که متوجه شدم نمازی قرار است به باشگاه بیاید به آذری پیامی دادم با این محتوا که مدیر باید از مسائل فرهنگی، نظامی، سیاسی و اقتصادی کشور خودش با خبر باشد. ایشان به عمق این پیام توجهی نکرد که بعد از ارسال پیام بر سر تمرین پیشکسوتان ذوب آهن رفتم تا توضیح بدهم که ایشان تمایلی به صحبت کردن در این رابطه نشان نداد.

نمازی قول قهرمانی ذوب آهن را داد
یزد خواستی با بیان اینکه آذری با تعاریف خود ساخته گفته که اصالت نمازی اصفهانی و ذوب آهنی است، افزود: با فشارهای آذری نمازی به عنوان سرمربی شروع به کار کرد و قول داده بود که تیم را قهرمان ایران می‌کند و به آسیا ببرد که مدارک همه این صحبت‌ها موجود است. این صحبت‌ها بیشتر برای جلب توجه هیئت مدیره و مسئولان کارخانه ذوب آهن بود تا حمایت مالی مناسب را دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد: قبل از این که امید نمازی به عنوان سرمربی انتخاب شود، سعید آذری گفته بود که مهدی رجب زاده امسال به عنوان مربی با ذوب آهن به فعالیت خودش ادامه دهد. سوالی که برای من به وجود می‌آید این است که چرا باید این مسئله را مربی تشخیص ندهد بلکه مدیرعامل تشخیص دهد. به مرور زمان عدم صلاحیت فنی نمازی ثابت شده است.
مربیان مستعد خانه نشین هستند
مدیر اسبق تیم‌های پایه و آکادمی ذوب آهن با اشاره به اینکه نمازی برای تشکیل کادر فنی "برایان اودونئل" اسکاتلندی را برای مربی بدنسازی و "آنتونی مک آلن" ایرلندی را برای مربی دروازه بانی انتخاب کرده است، گفت: طبق سخنان مقام معظم رهبری همگی موظف هستیم از کالای ایرانی استفاده کنیم. چرا باید باشگاه ذوب آهن مربی اسکاتلندی، ایرلندی و آمریکایی بیاورد در صورتی که مربیان مستعد ما بیکار داخل خانه بنشینند و بیت المال را به این مربی‌ها بدهیم تا از مرز این کشور خارج کنند و این سخنان من به مذاق آذری خوش نیامد.
یزدخواستی با اشاره به اینکه سال 93 به دعوت خود آذری به باشگاه ذوب آهن رفته است، افزود: او از من خواست که نظمی به تیم‌های پایه بدهم و وضعیت را مساعد کنم. بعد از آن نواقصی را پیدا کردم که به ما گفته شد سال اول با این بضاعت کار کنید و از سال آینده تغیر و تحولات لازمه را انجام بدهید.
مشکلات اخلاقی و اجتماعی برخی از مربی‌های پایه
وی تصریح کرد: بعد از شروع کارم چند جلسه سر تمرینات تیم‌های پایه باشگاه ذوب آهن رفتم. بعد از گذشت مدتی دیدم یک مربی نیست، پرسیدم این آقا کجاست؟ گفتند ایشان کله پز است و ماه‌های رمضان نمی‌تواند بیاید سر تمرین. این وضعیت آن روزهای ذوب آهن در تیم‌های پایه بوده است. هرکسی که بدون پول کار می‌کرد را به راحتی قبول می‌کردند. این مربی‌ها محل تمرینات را بدون اجازه باشگاه تغییر می‌دادند. در آن زمان برخی از مربی‌های پایه باشگاه از لحاظ ارتباطات اخلاقی و اجتماعی مشکل بسیاری داشتند.
اگر واقعیت‌ها گفته شود...
پیشکسوت تیم فوتبال ذوب آهن ادامه داد: ارتباطات غیر اخلاقی در تیم‌های پایه بوده و هست، اما تمام واقعیت‌ها را نمی‌توان گفت چرا که از فردا مردم می‌ترسند و نمی‌گذارند کودکانشان به باشگاه‌های ورزشی بروند. با مدرک می گویم که وضعیت اینگونه بوده است و با حضور مداوم در کنار زمین سعی کردم بتوانم این مسائل را تغییر دهم و سال اول 25 مربی پایه را در باشگاه ذوب آهن تغییر دادم.
وی در همین خصوص افزود: در آبان سال 95 که آذری من را از باشگاه جدا کرد تمام تیم‌های آکادمی و پایه تیم فوتبال ذوب آهن در صدر جدول مسابقات خودشان بودند و کسانی را روی کار آوردم که بتوانند خدمت کنند و در آن زمان تا جایی که امکان داشت محیط پاکی را در تیم‌های پایه باشگاه به وجود آورده بودم.

بعد از دخالت آذری در کار گل محمدی بین آن‌ها شکر آب شد
یزد خواستی در رابطه با کنار گذاشته شدن او از باشگاه ذوب آهن، افزود: همه چیز به بعد از شکست از تراکتور سازی بر می‌گردد. آذری در رختکن رفت و بازیکنان را مورد خطاب خودش قرار داد که گل محمدی از این کار آذری ناراحت شد و گفته بود چرا وقتی من هستم در رختکن مدیرعامل باید بیاید و برای بازیکنانم سخنرانی کند؟ بعد از دخالت آذری در کار گل محمدی بین آنها شکرآب شد و به مشکل خوردند و بعد از آن بود که آذری، گل محمدی را به کمیته انضباطی باشگاه کشاند و از روی سکوها از هوادارن فحش شنید که باعث شد استعفا بدهد و برود.
وی اظهارکرد: بعد از آن یحیی گل محمدی در یک مصاحبه گفت که تیم حاضر آن زمان کیفیتش ساخته شده خودش است. بعد از این مصاحبه من برای دفاع از باشگاه و آذری مصاحبه‌ای کردم و گفتم که آذری در زمانی که تیم به مشکل بر می‌خورد از لحاظ فنی هم کمک می‌کرد که این موضوع را برای حمایت گفتم. متاسفانه از این سخنان من سوء برداشت شد و آذری ناراحت شد و به من گفت که بهتر است با یکدیگر کار نکنیم.
آذری بارها بازیکنانی را به کادر فنی معرفی کرد
مدیر اسبق آکادمی و تیم‌های پایه فوتبال ذوب آهن با اشاره به اینکه آذری در یک مصاحبه گفته است بنده زمان حضورم از باشگاه خوب می‌گفتم و الان که نیستم دارم انتقاد می‌کنم، اظهارکرد: اصلاً اینگونه نبوده است و در مواقعی که باید از فوتبال دفاع می‌کردم و حرفم را می‌زدم. به طور مثال اگر بازیکنی توسط افرادی غیر از کادر فنی می‌خواست در تیم قرار بگیرد مانع می‌شدم که باید اعتراف کنم چند جایی زورم نرسید. آذری چندین بار بازیکنانی را معرفی کرده بود به کادر فنی تیم‌های پایه تا بیایند و در تیم قرار بگیرند.
یزدخواستی گفت: روزهای نهایی انتخاب بازیکن بود سر تمرین می‌رفتم و می‌گفتم اینها که هستند؟ پاسخ این بود که از طرف باشگاه فرستاده شده‌اند. بعد از آنالیز این بازیکنان به مربی تیم می‌گفتم به آنها نظر دارید؟ می‌گفت خیر، اما دستور آمده بود که در باشگاه و خوابگاه باشند و بازیکن این شکلی داشته‌ایم که قرارداد ببندند. در آن زمان به این گونه مسائل اعتراض داشتم، اما کسی گوش نمی‌کرد.
آذری مقابل انتقادات مطالب خود ساخته دارد
یزد خواستی در رابطه با نحوه بیان آذری در مصاحبه‌هایش در رابطه با منتقدان، گفت: نوع محاوره آذری تند و تهاجمی است و ایشان احساس نمی‌کند که دارد از تریبون باشگاه صحبت می‌کند. به خصوص در مقابل کسانی که انتقاد می‌کنند. زمانی که انسان می‌خواهد پاسخگوی انتقادات باشد باید احساسش را خاموش و مغزش را روشن کند. نمونه بیان آذری را می‌توان در مصاحبه‌هایی در مورد سهراب مرادی، بهداد سلیمی، رضا شکاری، محمد صلصالی و یحیی گل محمدی ببینیم و قضاوت کنیم. به نظرم بهتر است که یک کار گروه بر روی پیام‌هایی که ایشان از رسانه و باشگاه می‌دهند نظارت و کنترل داشته باشد تا پشیمانی برای باشگاه و خودش به وجود نیاورد. او در پاسخ گویی در مقابل انتقادات مطالب خود ساخته دارد.
کدخبرنگار:13026
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بحران در استقلال: تا سال 1401 پولی برای جذب بازیکن ندارند!

هیچ بازیکنی از تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان جدا نمی شود

خود شیرینی جابر انصاری برای رحمتی جواب نداد؛ باید از استقلال جدا شود

همه علیه علی فتح الله زاده و خرج کردن های بی حساب و کتابش

شفر باعث شد که جپاروف به استقلال نیاید!

دیدار ایران و عراق بازی زندگی است

گیتی پسند بدون تماشاگر ماند

شباهت جالب مربی جدید استقلال به وریا غفوری! عکس

هواداران در این مدت بسیار خوب حمایت کرده‌اند

تیم فوتسال گیتی پسند به یک دیدار بدون تماشاگر محکوم شد

جریمه های سنگین برای گیتی پسند

دیدار دوستانه چهارم با استقلال خوزستان

اصفهان در دهه چهل و پنجاه قطب والیبال ایران بوده است

2 نکته درباره مهاجم جدید پرسپولیس

ستاره محبوب برانکو بازهم مصدوم شد

تعیین رنکینگ‌ استانی تنیس در دو بخش آقایان و بانوان

توانا و امیری داوران گیتی پسند- ملی حفاری

نباید سیاسیون را در مساله گیتی پسند و شهروند ساری وارد می‌کردند

در اصفهان راحتم مثل هامبورگ/ جذب خلعتبری، اتفاق خوبی برای ذوب‌آهن است

ورزش های هوایی ،ظرفیتی که باید شکوفا شود

ماریو بودیمیر بازیکن جدید پرسپولیس؛ قاتلی خونسرد یا مهاجمی بی انگیزه!!

وعده به بازیکنان استقلال برای افزایش انگیزه آنها

تساوی تیم‌های فوتبال سفیدشهر و آران و بیدگل در لیگ سه کشور

فعلا بی‌خیال جاده چالوس شوید

پس از بخاری، کمبود توالت در مدارس معضل شد

نگاه تبعیض آمیز به کارمندان زن و مرد در ادارات باید اصلاح شود

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم ثبت شد/شاخص کیفی 139

شهرستان اردستان 1500 ورزشکار سازمان یافته دارد

اولین بازی خلعتبری برای ذوب آهن

مرکز بازی های الکترونیک معلولان در اصفهان افتتاح شد

آیا گربه سیاه کی‌روش دوباره یقه او را می‌گیرد؟

برگزاری داربی فوتبال بانوان در زمین بدون سکو/ تماشای بازی از پشت فنس!

تقسیم امکانات و بودجه به روستاها به درستی انجام نمی‌گیرد

ذوب‌آهن به مصاف مسجدسلیمان می‌رود

بازیکنان ما سنگ تمام گذاشتند

برتری سپاهان و ذوب آهن مقابل حریفان

با حضور لیدر‌های سپاهان شرایط بهتری وجود داشت

مهمترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت

سرمربی فوتبال بانوان ذوب‌آهن: سه امتیاز بازی حق ما بود

تقسیم امتیازات در شهرآورد اصفهان

اصفهانی پیروز میدان شدند

جوابیه تند باشگاه گیتی پسند به صبحت‌های منصوری

این 3 باشگاه منشا را می خواهند

منتفی شدن مشارکت تیم مدیریت استقلال برای خریدن بازیکن با لو رفتن یک نامه

خلعتبری رسما به ذوب آهن پیوست

خلعتبری در یک قدمی ذوب‌آهن

فضاهای ورزشی پس از انقلاب اسلامی 6 برابر شده است

اصفهانی‌ها میهمانان را با شکست بدرقه کردند

نامی نو پرقدرت راهی پلی‌آف شد

اگر هواداران نباشند ورزش بیهوده است