پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

بزرگداشت شهدا همانند پادزهری در برابر زهر تهاجم فرهنگی است سياسي

بزرگداشت شهدا همانند پادزهری در برابر زهر تهاجم فرهنگی است

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- سردار امیرعلی حاجی زاده در پنجمین روز از کنگره ملی سرداران و 1400 شهید خط شکن فلاورجان با بیان اینکه برگزاری کنگره‌ها و مراسم بزرگداشت شهدا دستاوردهایی ناب دارد، اظهار داشت: تکرار یاد شهدا و زنده نگه داشتن یاد آنها، معنویت را در جامعه افزایش می‌دهد و در انتخاب مسیر صحیح در هنگام رخ دادن برخی وقایع اجتماعی، آثار بصیرت افزایی را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه شهدا سرمایه معنوی بی بدیلی برای کشور ما هستند، افزود: برگزاری این کنگره‌ها در برابر دنیای استکباری که از طریق رسانه‌های مختلف، زهر تهاجم فرهنگی را به رگ‌های جوامع مختلف در جهان تزریق می‌کنند  مانند پادزهر عمل می‌کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به فداکاری‌های رزمندگان و سرداران دفاع مقدس استان اصفهان در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی ابراز داشت: این نکته در ذهن همه و در تاریخ دفاع مقدس ماجاودانه است که در تمام عملیات‌های مهم رزمندگان استان اصفهان خط شکن بودند و لشکر هشت نجف اشرف و لشکر امام حسین (ع) نقش تاثیرگذار در سرنوشت عملیات‌ها داشتند.

وی با یادی از یک هزار و 400 شهید شهرستان فلاورجان ابراز داشت: اینکه شهرستانی تا این اندازه کوچک این همه شهید تقدیم انقلاب کرده است نشان از ولایت‌مداری مردم این شهرستان دارد همانگونه که استان اصفهان 23 هزار شهید داده است که به واقع اوج انقلابی بودن و ولایت‌مداری اصفهانی‌ها را به نمایش می‌گذارد.

دنیایی از اسرار معنوی در زندگی شهدا و وصیت‌نامه آنها وجود دارد

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه دنیایی از اسرار معنوی در زندگی شهدا و وصیت‌نامه آنها وجود دارد، تاکید کرد: پرداختن به این مطالب، سیره و مسیر زندگی شهدا را وارد بطن جامعه خواهد کرد و خود در ارتقای سطح معنویت در جامعه تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه پشتیبانی از ولایت فقیه از خواسته‌ها و دغدغه‌های مهم تمامی شهدا در هر زمان و مکان بوده است، تصریح کرد: شناخت روحیه ایثارگری و صفاتی مانند ایمان ناب، شجاعت و ولایت مداری شهدا در قالب خاطرات و یا داستان‌های زندگی آنها، ویژگی‌هایی از این شهدا را در وجود نسل‌های بعدی انقلاب جاری می‌کند و در یافتن راه درست تاثیرگذار است.

شهدا  کشور را در برابر توطئه‌های نظامی دشمنان واکسینه کردند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به شیوه‌های مختلف سعی در ضربه‌دادن به نظام و انقلاب داشتند، گفت: شهدا با نثار با ارزش‌ترین دارایی هر انسانی یعنی جان خود، کشور را در برابر توطئه‌های نظامی دشمنان واکسینه کردند و امروز نیز یاد و راه آنها با تهاجمات فرهنگی مقابله می‌کند.

وی تصریح کرد: امروز در جایگاهی از قدرت نظامی قرار داریم که دشمن فکر حمله نظامی را نمی‌تواند در سر خود راه دهد و در بخش امنیتی نیز دلارهای سعودی و تلاش‌های آمریکا و اسرائیل به نتیجه نرسیده است.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه امروز نباید از تهاجم فرهنگی دشمنان در قالب جنگ‌های رسانه‌ای، روانی و نقشه‌های آنها در بخش‌های اقتصادی و امنیتی غافل باشیم،  تصریح کرد: در بخش امنیتی نیروهای مسلح با تمام توان در برابر دشمنان ایستاده‌اند به نوعی که در سال جاری 77 عملیات در مرزهای شمال شرق و جنوب غرب انجام شده است که در اغلب آنها دشمن موفقیتی کسب نکرده است.

دشمنان با جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد شکاف در میان ملت ایران هستند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه امروز جنس جنگ دشمن با ما از حالت نظامی به جنگ نرم تغییر یافته است، گفت: دشمنان با جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد شکاف در میان ملت ایران هستند  و در حوزه اقتصادی نیز جنگ روانی - رسانه‌ای در پیش گرفته‌اند که این امور نیازمند دقت بیشتر است.

بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی به خارج از مرزها مربوط است

وی با اشاره به اینکه بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی به خارج از مرزها مربوط است، ابراز داشت: بسیاری از مشکلات را خودمان رقم زدیم، همه از مسایل مربوط به خرید بی رویه ارز و طلا اطلاع دارند که چه مشکلاتی را رقم زد و احتکار کالاها و خرید بیش از نیاز توسط مردم نیز بر بسیاری از مشکلات افزود.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه در چنین شرایطی باید مراقب باشیم که به دست خود نقشه‌ای دشمنان را عملیاتی نکنیم، اضافه کرد: لازم است فرهنگ دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کنیم، به یاد بیاوریم که از مشکلات اقتصادی جنگ هشت ساله با کمک‌های مردمی و ایثار و از خودگذشتگی عبور کردیم و امروز نیز نیازمند همین روحیه هسیتم.

سوء مدیریت مسئولان دلیل اصلی رقم خوردن مشکلات اقتصادی بود

وی با اشاره به اینکه سوء مدیریت مسئولان دلیل اصلی رقم خوردن مشکلات اقتصادی بود، تاکید کرد: باید دقت کنیم که در زمین دشمن بازی نکرده و مهره آنها در رسیدن به مقصود در این جنگ اقتصادی که با ابزار عملیات روانی هدایت می‌شود قرار نگیریم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: جنگ امروز سخت تر از دوران دفاع مقدس است چرا که دشمن می‌خواهد از قدرت ملت ایران بر علیه خودش استفاده کند و بر این اساس نیازمند بصیرت افزایی در جامعه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه آگاهی ملت ایران کشور را در برابر جنگ روانی دشمن واکسینه می‌کند، ابراز داشت: همچون همیشه مردم ما به موقع از بهره برداری دشمن از خواسته های به حق خود آگاه شدند و اجازه ندادند دشمن به هدف خود در ایجاد اغتشاش دست پیدا کند.

ترامپ با دیوانه بازی نمی‌توانن بر ملت 80 میلیونی ایران پیروز شود

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه افرادی مانند ترامپ با دیوانه بازی هرگز نمی‌توانند بر ملت حماسه ساز  80 میلیونی ما  پیروز شوند، ابراز داشت: در شرایط فعلی باید اتحاد و همدلی خود را حفظ کرده و مسئولان نیز همگام با یکدیگر برای رفع مشکلات قدم بردارند.

وی با بیان اینکه هر جا تحریم شدیم به دستاوردهای بی نظیری دست یافتیم و توانایی موشکی ما مثالی از این مورد است، تاکید کرد: ما در ابتدای انقلاب تحریم شدیم اما امروز دشمنان نگران صادرات تولیدات ما هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اضافه کرد: دستیابی به دستاورد موشکی کنونی گاه به اندازه‌ای سخت بود که شهید طهرانی مقدم در اوایل کار وام می گرفت و بازپرداخت این وام توسط نفرات شخصی انجام می شد.

وی به مثال دیگری در این ارتباط اشاره و اظهار داشت: سال گذشته در زمینه بارورسازی ابرها طرحی را با وزارت نیرو و هواشناسی کشور آغاز کردیم،  بخشی از مواد مورد نیاز برای این کار وارداتی بود اما در داخل دست به تولید زدیم که کیفیت بالای این مواد نیز توسط آزمایشگاه‌های روسیه تایید شد.

سردار حاجی زاده گفت: امروز چهار پایگاه هواپیمای بدون سر نشین و یک پایگاه با سرنشین در حوزه باروری ابرها داریم و توانستیم از این مشکل  نیز با خودباوری عبور کنیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رگبار بهاری همراه با تندباد موقتی در اصفهان پیش‌بینی می‌شود

آهن‌کشی‌های عنکبوتی سقف بازار مرکزی اصفهان پاکسازی می‌شود

افزایش حقوق کارکنان هرچه سریع‌تر به روش صحیح اجرایی شود

حاجی دلیگانی: هیچ محصول کشاورزی آمریکایی نباید به خاک ایران وارد شود

تجلیل از ناظر داوری دیدار سپاهان و پرسپولیس

آب شیرین پس از یک دهه وارد شبکه توزیع شهر خور شد

گزارشی از هجوم ناگهانی ملخ‌ها به مراتع کاشان نداشتیم

یک فعال سیاسی: جلسات سخنگوی دولت منظم برگزار شود

توقیف تریلر با 220 راس دام قاچاق در تیران و کرون

مبلغان اصفهانی در 20 روستای سیل زده شوش خوزستان مستقر شدند

شرط بازیکنان ذوب آهن برای تمدید قرارداد/ جای پای آذری محکم می‌شود

افزایش 4 تا 7 درجه‌ای دما در استان اصفهان تا روز چهارشنبه

محور سخنان امامان جمعه اصفهان

عده ای با بیان های فریبنده در جامعه التهاب ایجاد می کنند

مردم در کمک رسانی به مناطق سیل زده سنگ تمام گذاشتند

روز قدس نماد اتحاد مسلمانان در برابر استکبار جهانی است

مقاومت برابر دشمن، درس فتح خرمشهر است

حماسه خرمشهر یکی از رویدادهای بزرگ تاریخ ایران است

فتح خرمشهر نماد مقاومت ملت در برابر استکبار است

نباید در مقابل افرادی که در زمین دشمن بازی می کنند در حال انفعال قرار گیریم

5 نفر توزیع کننده مشروبات الکلی تقلبی در اصفهان دستگیر شدند

5 نفر توزیع کننده مشروبات الکی تقلبی در اصفهان دستگیر شدند

قضات بر روی یک شمشیر دولبه حرکت می‌کنند/ضرورت دقت در دادرسی قضایی

کوتاه‌کردن روند دادرسی پرونده‌های قضائی ضروری است

300 قاضی به کادر قضایی استان اصفهان افزوده شد

برخورد منفعلانه با ترویج ناهنجاری‌ در جامعه صحیح نیست

برخورد منفعلانهبا ترویج ناهنجاری‌ در جامعه صحیحی نیست

خورشید حماسه خرمشهر هرگز غروب نمی کند

دستگاه قضایی در اصفهان رونق بیشتری بگیرد

توزیع 3 هزار کتاب در بیمارستان آیت الله یثربی کاشان

عملکرد اصلاحات فقط در انتخابات خلاصه نمی شود

برگزاری سلسله نشستهای صمیمانه با فرماندهان دفاع مقدس در اصفهان

6 نفر بر اثر مصرف مشروبات الکی تقلبی در اصفهان فوت شدند

امکان وقوع روان‌آب و سیلابی‌شدن مسیل‌ها در استان اصفهان وجود دارد

نامه باشگاه ذوب آهن برای گرفتن غرامت به AFC ارسال شد

برخورد جدی نیروی انتظامی کاشان با کلید به دستان

پرونده مقدماتی در ارتباط با تک‌خوانی یک زن در ابیانه تشکیل شد

زمان و محل برگزاری دیدار ذوب آهن و النصر عربستان اعلام شد

باید از ظرفیت مردم برای شناسایی و برخورد با محتکران استفاده شود

بازیکن تیم فوتسال مس به گیتی پسند پیوست!

روایت خبرنگار ایسنا از روند اجرای تصمیم «کاهش تعهدات» در "گود" نطنز

عابدی: کادر پرستاری اصفهان به دلیل کمبود نیرو تحت فشار هستند

نماینده شاهین‌شهر: چرا اصرار دارید شهرهای استان اصفهان را دو تکه کنید؟

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

باید اقداماتی انجام شود تا تعداد ورودی به زندان ها کاهش یابد

آموزش و پرورش استان اصفهان 16 هزار نفر کمبود نیرو دارد

نصب تابلوهای زمان‌بندی در خطوط اتوبوسرانی اصفهان

مسابقات کشتی جام مولای عرشیان با معرفی برترین‌ها به پایان رسید

انهدام باند شکارچیان غیر مجاز در کاشان/3 شکارچی دستگیر شدند

برخورد با «دور دور» 600 خودرو در عملیات «ظفر 5 » پلیس اصفهان