پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خبر داد:

فعالیت هوافضای سپاه برای بارورسازی ابرها با همکاری وزارت نیرو سياسي

فعالیت هوافضای سپاه برای بارورسازی ابرها با همکاری وزارت نیرو

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان - فرمانده نیروی هوافضای سپاه از اجرای طرح بارورسازی ابرها با همکاری وزارت نیرو و هواشناسی خبر داد و گفت: چهار پایگاه هواپیمای بدون سر نشین در حوزه باروری ابرها فعالیت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار امیرعلی حاجی زاده شامگاه دوشنبه در پنجمین روز از کنگره ملی سرداران و 1400 شهید خط شکن فلاورجان با بیان اینکه برگزاری کنگره‌ها و مراسم بزرگداشت شهدا دستاوردهایی ناب دارد، اظهار داشت: تکرار یاد شهدا و زنده نگه داشتن یاد آنها، معنویت را در جامعه افزایش می‌دهد و در انتخاب مسیر صحیح در هنگام رخ دادن برخی وقایع اجتماعی، آثار بصیرت افزایی را به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه شهدا سرمایه معنوی بی بدیلی برای کشور ما هستند، افزود: برگزاری این کنگره‌ها در برابر دنیای استکباری که از طریق رسانه‌های مختلف، زهر تهاجم فرهنگی را به رگ‌های جوامع مختلف در جهان تزریق می‌کنند مانند پادزهر عمل می‌کند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به فداکاری‌های رزمندگان و سرداران دفاع مقدس استان اصفهان در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی ابراز داشت: این نکته در ذهن همه و در تاریخ دفاع مقدس ماجاودانه است که در تمام عملیات‌های مهم رزمندگان استان اصفهان خط شکن بودند و لشکر هشت نجف اشرف و لشکر امام حسین (ع) نقش تاثیرگذار در سرنوشت عملیات‌ها داشتند.
وی با یادی از یک هزار و 400 شهید شهرستان فلاورجان ابراز داشت: اینکه شهرستانی تا این اندازه کوچک این همه شهید تقدیم انقلاب کرده است نشان از ولایت‌مداری مردم این شهرستان دارد همانگونه که استان اصفهان 23 هزار شهید داده است که به واقع اوج انقلابی بودن و ولایت‌مداری اصفهانی‌ها را به نمایش می‌گذارد.
دنیایی از اسرار معنوی در زندگی شهدا و وصیت‌نامه آنها وجود دارد
سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه دنیایی از اسرار معنوی در زندگی شهدا و وصیت‌نامه آنها وجود دارد، تاکید کرد: پرداختن به این مطالب، سیره و مسیر زندگی شهدا را وارد بطن جامعه خواهد کرد و خود در ارتقای سطح معنویت در جامعه تاثیرگذار است.
وی با تاکید بر اینکه پشتیبانی از ولایت فقیه از خواسته‌ها و دغدغه‌های مهم تمامی شهدا در هر زمان و مکان بوده است، تصریح کرد: شناخت روحیه ایثارگری و صفاتی مانند ایمان ناب، شجاعت و ولایت مداری شهدا در قالب خاطرات و یا داستان‌های زندگی آنها، ویژگی‌هایی از این شهدا را در وجود نسل‌های بعدی انقلاب جاری می‌کند و در یافتن راه درست تاثیرگذار است.
شهدا کشور را در برابر توطئه‌های نظامی دشمنان واکسینه کردند
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به شیوه‌های مختلف سعی در ضربه‌دادن به نظام و انقلاب داشتند، گفت: شهدا با نثار با ارزش‌ترین دارایی هر انسانی یعنی جان خود، کشور را در برابر توطئه‌های نظامی دشمنان واکسینه کردند و امروز نیز یاد و راه آنها با تهاجمات فرهنگی مقابله می‌کند.
وی تصریح کرد: امروز در جایگاهی از قدرت نظامی قرار داریم که دشمن فکر حمله نظامی را نمی‌تواند در سر خود راه دهد و در بخش امنیتی نیز دلارهای سعودی و تلاش‌های آمریکا و اسرائیل به نتیجه نرسیده است.
سردار حاجی زاده با بیان اینکه امروز نباید از تهاجم فرهنگی دشمنان در قالب جنگ‌های رسانه‌ای، روانی و نقشه‌های آنها در بخش‌های اقتصادی و امنیتی غافل باشیم، تصریح کرد: در بخش امنیتی نیروهای مسلح با تمام توان در برابر دشمنان ایستاده‌اند به نوعی که در سال جاری 77 عملیات در مرزهای شمال شرق و جنوب غرب انجام شده است که در اغلب آنها دشمن موفقیتی کسب نکرده است.
دشمنان با جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد شکاف در میان ملت ایران هستند
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه امروز جنس جنگ دشمن با ما از حالت نظامی به جنگ نرم تغییر یافته است، گفت: دشمنان با جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد شکاف در میان ملت ایران هستند و در حوزه اقتصادی نیز جنگ روانی - رسانه‌ای در پیش گرفته‌اند که این امور نیازمند دقت بیشتر است.
بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی به خارج از مرزها مربوط است
وی با اشاره به اینکه بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی به خارج از مرزها مربوط است، ابراز داشت: بسیاری از مشکلات را خودمان رقم زدیم، همه از مسایل مربوط به خرید بی رویه ارز و طلا اطلاع دارند که چه مشکلاتی را رقم زد و احتکار کالاها و خرید بیش از نیاز توسط مردم نیز بر بسیاری از مشکلات افزود.
سردار حاجی زاده با بیان اینکه در چنین شرایطی باید مراقب باشیم که به دست خود نقشه‌ای دشمنان را عملیاتی نکنیم، اضافه کرد: لازم است فرهنگ دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کنیم، به یاد بیاوریم که از مشکلات اقتصادی جنگ هشت ساله با کمک‌های مردمی و ایثار و از خودگذشتگی عبور کردیم و امروز نیز نیازمند همین روحیه هسیتم.
سوء مدیریت مسئولان دلیل اصلی رقم خوردن مشکلات اقتصادی بود
وی با اشاره به اینکه سوء مدیریت مسئولان دلیل اصلی رقم خوردن مشکلات اقتصادی بود، تاکید کرد: باید دقت کنیم که در زمین دشمن بازی نکرده و مهره آنها در رسیدن به مقصود در این جنگ اقتصادی که با ابزار عملیات روانی هدایت می‌شود قرار نگیریم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: جنگ امروز سخت تر از دوران دفاع مقدس است چرا که دشمن می‌خواهد از قدرت ملت ایران بر علیه خودش استفاده کند و بر این اساس نیازمند بصیرت افزایی در جامعه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه آگاهی ملت ایران کشور را در برابر جنگ روانی دشمن واکسینه می‌کند، ابراز داشت: همچون همیشه مردم ما به موقع از بهره برداری دشمن از خواسته های به حق خود آگاه شدند و اجازه ندادند دشمن به هدف خود در ایجاد اغتشاش دست پیدا کند.
ترامپ با دیوانه بازی نمی‌توانن بر ملت 80 میلیونی ایران پیروز شود
سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه افرادی مانند ترامپ با دیوانه بازی هرگز نمی‌توانند بر ملت حماسه ساز 80 میلیونی ما پیروز شوند، ابراز داشت: در شرایط فعلی باید اتحاد و همدلی خود را حفظ کرده و مسئولان نیز همگام با یکدیگر برای رفع مشکلات قدم بردارند.
وی با بیان اینکه هر جا تحریم شدیم به دستاوردهای بی نظیری دست یافتیم و توانایی موشکی ما مثالی از این مورد است، تاکید کرد: ما در ابتدای انقلاب تحریم شدیم اما امروز دشمنان نگران صادرات تولیدات ما هستند .
فرمانده نیروی هوافضای سپاه اضافه کرد: دستیابی به دستاورد موشکی کنونی گاه به اندازه‌ای سخت بود که شهید تهرانی مقدم در اوایل کار وام می گرفت و بازپرداخت این وام توسط نفرات شخصی انجام می شد.
وی به مثال دیگری در این ارتباط اشاره و اظهار داشت: سال گذشته در زمینه بارورسازی ابرها طرحی را با وزارت نیرو و هواشناسی کشور آغاز کردیم، بخشی از مواد مورد نیاز برای این کار وارداتی بود اما در داخل دست به تولید زدیم که کیفیت بالای این مواد نیز توسط آزمایشگاه‌های روسیه تایید شد.
سردار حاجی زاده گفت: امروز چهار پایگاه هواپیمای بدون سر نشین و یک پایگاه با سرنشین در حوزه باروری ابرها داریم و توانستیم از این مشکل نیز با خودباوری عبور کنیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ابوترابی: جمهوری اسلامی در طول این 40 سال توانسته تمام تهدیدات را به فرصت تبدیل کند

ضرورت تدوین نقشه راه ساماندهی رودخانه زاینده‌رود

حاجی دلیگانی: عربستان در خصوص خروج دام از کشور دخالت دارد / وزارت اطلاعات پاسخگو باشد

ملت ایران از آرمان های والای انقلاب عقب نشینی نخواهد کرد

رهبر انقلاب: در 22 بهمن امسال، جمعیت بیشتری آمده بودند

احتمال جنگ میان ایران و اسرائیل؟ جدی نگیرید!

جلالی: هیچ رفتار انتخاباتی از لاریجانی ندیدم

پیشنهاد احمدی‌نژاد برای برگزاری رفراندوم اقتصادی

دهقان: استیضاح روحانی، وقت تلف کردن است

شماره 36 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

بازی سختی با الغرافه داریم/ از کیفیت طارمی با خبر هستیم

معالجه 10بیمار مبتلا به شکاف لب با جدیدترین روش جراحی

امیدوارم با شکست الغرافه به لیگ قهرمانان آسیا برسیم

بارش پراکنده برای مناطق شمال استان پیش بینی می‌شود

باغداران کاشانی به سفیدکردن تنه درختان میوه اقدام کنند

نخستین نمایشگاه صنعت سینما در اصفهان برگزار می‌شود

برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور کارگردانان مطرح سینما در اصفهان

یادواره 1700 شهید کاشان برگزار می‌شود/سردار قاآنی سخنران مراسم

انتقام سپاه از عوامل حادثه زاهدان/خانه‌ تیمی تروریست‌ها متلاشی شد

پیشنهاد یک نماینده برای نامگذاری 24 بهمن به نام «روز مرزبانان»

دولت پاکستان نسبت به مسائل امنیت مرزی پاسخگو باشد

طرح استیضاح روحانی کلید خورد

توضیحات قالیباف درباره حواشی عروسی دخترش

دلیل سفر امام جمعه اهواز به انگلیس از زبان بعیدی‌نژاد

ظریف: تا دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم

روحانی: انتقام شهدای مرزبان را می‌گیریم

سفیر پاکستان به وزارت خارجه ایران احضار شد

پیکر شهدای مدافع حریم امنیت در چادگان و خمینی‌شهر تشییع شد

تشییع پیکر مطهر شهدای مدافع حریم امنیت در شهرضا و سمیرم

سارق داخل خودروهای سنگین در کاشان دستگیر شد

شهدای مدافع امنیت در خور و بیابانک و فلاورجان تشییع شدند

مردم به پای انقلاب ایستاده اند

تیم فوتبال ذوب آهن راهی قطر شد

کاشان به سوگ نشست/خانه ابدی مقصد نهایی شهادت

دولت با ثبات قیمت دلار اقتصاد کشور را سامان دهد

نیروهای مسلح ما مقتدرترین نیروها و مجهزترین امکانات دفاعی را دارد

ابر چالش‌های زیست محیطی اصفهان مغفول مانده است

تدوین برنامه استراتژیک پیشگیری از مرگ در دستور کار قرار دارد

بازرسی جزو اصول اساسی کشور است/عده‌ای راباید با چوب تر هدایت کرد

تشییع باشکوه دو شهید مدافع وطن در آران و بیدگل

تصویب بودجه بیش از 2 میلیارد تومانی برای شورای شهر اصفهان

نرخ بیکاری در اصفهان 3 درصد بیش از کشور است

لایحه افزایش قیمت تاکسی برای تصویب به شورای شهر اصفهان ارسال شود

تشییع شهدای حادثه تروریستی در شهرستان های اصفهان

پیکر سه شهید مدافع حریم امنیت در کاشان تشییع شد

اقتدار ایران اسلامی مدیون خون شهداست

ملت ایران در راه ولایت ذره ای تزلزل نخواهد کرد

سه شهید حریم امنیت در شهر درچه تشییع شدند

امام جمعه و استاندار اصفهان از حضور مردم در تشییع شهدا قدردانی کردند

پیکر 2 شهید مدافع حریم امنیت در آران و بیدگل تشییع شد