پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

با "اطلس جغرافیایی- جمعیتی" منابع عادلانه توزیع می‌شود گفتگو

با "اطلس جغرافیایی- جمعیتی" منابع عادلانه توزیع می‌شود

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- محمود مسلم زاده امروز(سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در ابتدای کار در شهرستان خمینی‌شهر تهیه اطلس جمعیتی و جغرافیایی را در دستور کار خود قرار دادیم که با تلاش‌های تیم متخصص تا کنون تا 80 درصد این اطلس آماده است.

 وی با بیان رویکرد محله محوری در این اطلس در مورد لزوم تهیه اطلس جمعیتی و جغرافیایی در شهرستان‌ها مورد توجه قرار گرفته است، گفت: زمانی که آمار و اطلاعات با نقشه‌ها به صورت لایه‌هایی از جمعیت، مراکز بهداشتی، درمانی، ورزشی و ... ترکیب شود باعث می‌شود تصمیم گیر، به توزیع عادلانه منابع، عدالت شهری و نهایتاً به توسعه پایدار شهری توجه کند. خوشبختانه تا کنون اطلاعات محله‌های جوی‌آباد، وازیچه و آدریان تکمیل شده است و به زودی اطلاعات جمعیتی جغرافیایی محله‌های فروشان، هرستان، خوزان و ورنوسفادران و ... تکمیل خواهد شد.

مسلم زاده افزود: در زمان شروع اطلس جمعیتی و جغرافیایی متأسفانه بانک اطلاعاتی دفتر فنی و ادارات شهرستان ناقص بود و یا بعضاً به‌ روز رسانی نشده بود که لازم بود در گام نخست بانک اطلاعاتی تکمیل شود.

وی یکی از مهم‌ترین  ویژگی‌های پروژه اطلس را پیشگام بودن و نمایش دهندگی خلأهای ادارات عنوان کرد و افزود: واحد GIS شهرداری‌ها و دفتر فنی فرمانداری ایجاد شده و در حال تکمیل اطلاعات است. در این اطلس 17 محله خمینی‌شهر ، 3 شهر اصغرآباد و کوشک و درچه و 2 روستای قلعه امیریه و تیرانچی در پروژه مطالعاتی اطلس جمعیتی و جغرافیایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرماندار خمینی‌شهر یکی از مزیت‌های این اطلس را مشخص شدن سرانه‌های شهرستان دانست و گفت: در این اطلس با رویکرد محله محوری سرانه‌های آموزش، بهداشت، درمان، تعداد کتابخانه‌ها، فضای سبز، معابر و ... در محله‌ها دقیق مشخص می‌شود و با توجه به شاخصه‌های جمعیت، سن و جنسیت برنامه‌ریزی خواهد شد.

خمینی‌شهر رتبه دوم کسب و کار استان را داراست

مسلم زاده با اعلام رتبه دوم کسب و کار خمینی‌شهر در استان گفت: مهم این است که بتوانیم این رتبه را تثبیت کنیم. بر همین اساس باید محیط‌های کسب و کار و فضاهای تجاری را بهبود ببخشیم و در همین راستا دستگاه‌ها باید بر اساس روش‌های مختلفی که وجود دارد با واگذاری پروژه‌ها سرمایه‌گذار جذب کنند. قسمتی از این پروژه‌ها به صنعت و قسمتی به جهاد کشاورزی بر می‌گردد.
 
وی با اعلام رتبه دهم صنعت خمینی‌شهر در اصفهان، در مورد پروژه‌های بخش صنعت، گفت: در خمینی‌شهر شهرک‌های صنعتی حوله بافی، برق و الکترونیک و صنایع غذایی وجود دارد که بر اساس اطلس جمعیتی همه اطلاعات آماری این شهرک‌ها به صورت دقیق و علمی مشخص می‌شود، این‌گونه می‌توانیم وضعیت شهرستان را به طور کامل مشخص کنیم.

فرماندار خمینی‌شهر رتبه صنایع دستی و گردشگری را در زمینه هتل و رستوران در استان، رتبه سوم اعلام کرد و گفت: با وجود مشکلات خشکسالی استان و شهر باید اشتغال را به سوی گردشگری سمت و جهت دهیم.


وی ادامه داد: با استناد به این اطلس که محله محور است در سال آینده بودجه‌ریزی دقیق‌تر خواهد بود یعنی با سرانه‌های موجود و شفاف مشخص می‌شود که دستگاه‌ها باید بودجه خود را به صورت علمی و دقیق چگونه برنامه‌ریزی کنند.

ارتقای رتبه فرمانداری خمینی‌شهر بعد از 15 سال

فرماندار خمینی‌شهر، ادامه داد: بعد از قریب به 15 سال رتبه فرمانداری خمینی‌شهر با ارائه آمار دقیق و اطلاعات علمی از 2 به 3 ارتقا یافت. این ارتقا در سرانه‌ها و بودجه شهرستان تأثیرگذار خواهد بود. در پی این ارتقا به دنبال این هستیم که در درجه نیروی انتظامی و دستگاه‌های دیگر نیز ارتقا داشته باشیم. معتقدم با طرح‌های آمایشی شهرستان این خواسته پیشرفت چشم‌گیری خواهد داشت.

اولویت شهرستان طرح‌های نیمه‌تمام است

وی در مورد پروژه‌های تملک و دارایی، گفت: نسبت به سال قبل بخش زیادی از بودجه‌مان کاهش‌یافته است. با توجه به این موضوع طرح‌های نیمه‌تمام دستگاه‌ها بررسی و اولویت طرح‌های نیمه‌تمام است و هیچ طرحی را آغاز نخواهیم کرد مگر به ضرورت.

مسلم زاده افزود: با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه شده تا از تبصره‌ها استفاده شود و دستگاه‌ها مکلف شده‌اند که طرح‌های نیمه تمام خود را اعلام کنند تا در سایت سرمایه‌گذاری استان در راستای برون سپاری بارگذاری شود . 30 درصد پروژه‌های خمینی‌شهر قابل واگذاری است.
داشتن اطلس فرهنگی نیاز شهرستان خمینی‌شهر است

فرماندار خمینی‌شهر در مورد اطلس فرهنگی این شهرستان، گفت: این اطلس یکی از مواردی است که ضروری به نظر می‌رسد. اعتقاد داریم که شهرستان باید اطلس فرهنگی داشته باشد، چون بدون آن شناسایی آسیب‌های اجتماعی، مشکلات و تنگناها سخت خواهد شد. این اطلس داشته‌ها و نداشته های فرهنگی ما را مشخص می‌کند.

وی افزود: اطلس فرهنگی می‌تواند آینده شهرستان را تأمین کند، اما متأسفانه اداره ارشاد که متولی آن شده هنوز اقدامی انجام نداده است. این نکته را باید مد نظر قرار دهیم که مهم‌ترین مطالبه خمینی‌شهر فرمانداری ویژه است
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واریز کمک هزینه نقدی مستمری بگیران تا روز شنبه

دختر جوان: 3 مرد نقابدار مرا دزدیدند و آزارم دادند

کلاهبرداری 500 اپلیکیشن از کاربران ایرانی

رمز دوم کارت‌های بانکی، یکبار مصرف شد

مشکلات، صنایع دستی را به ستوه آورده است

زنان بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند

توزیع گوشت منجمد با کارت ملی در میادین میوه و تره‌بار

پیرترین زن ایران درگذشت

کارگران هفت تپه دوباره تجمع کردند

باز هم سه شنبه و باز هم شهردار سوار بر دوچرخه

مُهر بی‌مهری بر تار و پود فرش دستباف

زمان واریز کمک هزینه نقدی مستمری بگیران

کارت سوخت؛راهکار بانک ها برای جذب نقدینگی

سرنوشت عجیب 3 نفری که دوست‌شان را به‌خاطر سوءظن به تجاوز کشتند

شرایطی که زن حق دریافت مهریه ندارد

کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟

ماجرای خون‌های زیر کامیون!

سرقت‌های مسلحانه‌ دو برادر سابقه دار

قضیه تنبیه دانش‌آموز همدانی چه بود؟

اعلام شرایط بازنشستگی بیمه زنان خانه‌دار

ارزانی 7 تا 11 درصدی لبنیات از فردا

دستگیری خواستگار کلاهبردار در بروجرد

امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان کارت سوخت پس از اتمام ثبت‌نام

آماری از تجرد قطعی در ایران: 105 هزار دختر مجرد

سرپل ذهاب لرزید

استخدام کارمندان زن در وزارت دادگستری عربستان برای اولین بار

روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی

دولت به دانشجویان ارز دولتی بدهد یا ندهد؟

سامسونگ سر مشتریانش کلاه گذاشت

ابراز نگرانی از عدم تخصیص بودجه برای استخدام پرستار در سال 98

خودکشی مرگبار در دانشگاه الزهرا

دستگیری قاتل عروسی خونین کرمانشاه

ثبت نام اعزام‌های دی ماه عتبات آغاز شد

شوهرم با دختر20ساله ای دوست شده

قاتلی که پس از 10 سال اعتراف کرد

خودرو را فقط تحویل روز بخرید

افزایش 53 درصدی خشونت‌های جنسی در فرانسه

بارش باران در 13 استان کشور

جزئیات دستگیری مرد آتش افروز تهرانی

مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان ایثارگر تا 30 آذرماه

دوزخ فقر برای 13‌میلیون ایرانی

دستگیری افرادی که مردم را آتش می زدند

انفجار خودروی بمب گذاری شده در چابهار

‍3 نفر شهید و 15 نفر مجروح در حادثه تروریستی در چابهار

قانون منع به کارگیری بازنشستگان دوباره به صحن می آید

وقتی سیمکارت خواستگارم را به بهانه ای قرض گرفتم،از پیامهای تلگرامش فهمیدم خواستگار دختر دیگری هم هست!

ضرب و شتم تکنسین اورژانس 115 لوشان توسط همراهان بیمار

وزیر بهداشت: دولت، پدری عیال‌وار با امکانات محدود است

کلاهبرداری از فالوور‌ها در یک پیج اینستاگرام

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان