پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

طرح شناسایی محله نیازمند بازآفرینی شهری در اصفهان آغاز شد اقتصادي

طرح شناسایی محله نیازمند بازآفرینی شهری در اصفهان آغاز شد

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان این که طرح شناسایی محله های نیازمند بازآفرینی شهری در این استان آغاز شد، گفت: بیش از 80 منطقه مصوبه کمیسیون ماده پنج را اخذ کردند و منتظر است تا دولت و نهادهای عمومی به بحث بازآفرینی شهری بپردازند.
به گزارش ایرنا، حجت الله غلامی روز سه شنبه در نشست بازآفرینی شهری و مدیریت شهری در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان افزود: 10 درصد بافت فرسوده کشور در اصفهان است که امیدواریم مسیری طی شود تا براساس چارچوب های مشخص بافت های فرسوده شهری برطرف شوند و گرفتار شعار و اقدامات عوام پسندانه نشویم.
غلامی بیان کرد: اصول بازآفرینی شهری تاریخ و فرهنگ مردم ایران، آیین و اندیشه و سومین اینکه این اندیشه قدرت سازگاری و اثرگذاری خود را بر روی فرهنگ دارد.
وی ادامه داد: در کنار اندیشه ایران شهری که به آن می بالیم در زمان حاضر شرایط شهرها دچار چالش هایی شد که شاهد ارتقا کیفیت و حرکت روان در شهرها هستیم که هیچ یک از این 2 اصل را نداریم.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه باید به بازخوانی اندیشه های شهری و ایران شهری بازگردیم، اضافه کرد: راهبرد اصلی اندیشه ایران شهری، بازآفرینی شهری است که با توسل به آن می توان این حرکت را در جز شهرها از محله تا شهرهای کلان و کشور و فراتر از مرزهای جغرافیایی که با ما فرهنگ مشترک داشته و می توانند اثرگذار واقع شوند، هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد احیای مراکز فرهنگی به همان شرایط سابق بازگردد و مراکز شهری از جمله مساجد، محله و چایخانه که کاربری هایی از جمله نقالی و شاهنامه خوانی داشتند به سابق بازگردد.
غلامی اظهار داشت: باید سرزندگی را در مراکز محلات و شهرها خلق کنیم، اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته که باید در 2 بعد مهم تدوین آیین نامه، مقررات و شیوه نامه ها و وسیله ای برای بازآفرینی مجدد هویت به صورت خاص و کارشناسی و به دور از اقدامات عوام پسندانه صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه قانون بهسازی و نوسازی برنامه ششم توسعه مهم ترین برنامه ای بوده که به سمت بازآفرینی شهری حرکت می کند، خاطرنشان کرد: سند ملی بازآفرینی در مقیاس کلان برای کشور تدوین شده است که خوشبختانه بسیاری استان ها این سند را تهیه کردند.
معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: ترکیب ستاد ملی بازآفرینی ترکیبی قوی تر و فراگیرتر از هیات دولت است، از این رو انتظار است حال که در شهرستان ها هم ستاد بازآفرینی ایجاد شده باید اقدامی اثرگذار انجام شود.
سید احمد حسینی نیا، معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان در ادامه این نشست افزود: بازآفرینی شهری که در دستور کار دولت و مدیریت شهری قرار دارد براساس برنامه ششم توسعه بوده و این برنامه دهم خردادماه جاری به استان ها ابلاغ شد.
وی ادامه داد: نگاه صرف کالبدی به مقوله بافت فرسوده ایجاب می کند جدای از مسائل اجتماعی زیست کمحیطی و معیشتی در دستور کار قرار بگیرد. باید چشم انداز مطلوبی در جهت پیشبرد و مقاصد بازآفرینی شهری باید دنبال کنیم.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان در حاشیه این آیین گفت: در سال جاری حدود 70 هزار تن آسفالت در خیابان های اصفهان ریخته شد که به دلیل تغییر سیاست ها و افزایش سه برابری قیمت قیر میزان ریختن آسفالت در شهر کاهش پیدا کرده است.
به گزارش ایرنا، ایرج مظفر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کل بودجه شهرداری اصفهان در سال 98، 40 هزار و 100 میلیارد ریال است، افزود: از این مبلغ 20 هزار و 870 میلیارد ریال مربوط به بودجه عمرانی و مابقی جاری است که 70 درصد عمرانی و 30 درصد جاری است.
وی با اشاره به میزان افزایش بودجه شهرداری سال 98 نسبت به سال 97 تصریح کرد : کل بودجه 37 درصد و در بخش عمرانی 40 درصدافزایش نسبت به سال قبل داشته است.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به مهم ترین طرح های سال 98، تصیح کرد: سه اولویت اجرایی در طرح های عمرانی شهرداری وجود دارد که از جمله آن ها را می توان طرح قطار شهری، حلقه حفاظتی و سالن همایش ها (اجلاس) دانست.
به گفته وی قسمت عمده بودجه عمرانی سال 98 حدود 10 هزار و 830 میلیارد ریال مربوط به احداث و بهره برداری از قطار شهری است همچنین 37.5 درصد بودجه عمرانی سال 97 به این طرح اختصاص پیدا کرده بود.
مظفر اضافه کرد: پنج ایستگاه از خط دوم مترو در دست احداث است که این طرح یکی از فعال ترین طرح ها است.
وی با اشاره به طرح حلقه حفاظتی استان گفت: این طرح یکی از طرح های شاخص استان است که با پیگیری های صورت گرفته سال جاری آغاز به کار کرد و در بودجه سال 97 بالغ بر 530 میلیارد و 580 میلیون ریال و در بودجه سال آینده حدود یکهزار و 580 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: حلقه حفاظتی شهر اصفهان در زمان حاضر در مناطق 14، 10 و 15 برای دوره سه ساله (97، 98 و 99) آغاز به کار کرد که قرار است این طرح تا پایان سال 99 از کیلومتر صفر جنب کارخانه قند در مراحل نهایی و بهره برداری قرار بگیرد.
وی میزان پیشرفت کنونی در عملیات اجرایی بزرگراه شهید اردستانی (قسمتی از حلقه حفاظتی) را 41 درصد دانست، حلقه حفاظتی 78 کیلومتر طول دارد که 47 کیلومتر آن در استان اصفهان است.
مظفر گفت: اتصال رینگ از تقاطع اردستانی تا ادامه بلوار فرزانگان به طول یک کیلومتر انتخاب پیمانکار شده و تاکنون 10 درصد پیشرفت در این طرح را شاهد بوده ایم.
وی اظهارداشت: برنامه شهرداری این است که تا پایان سه ماه سال 98 تمام ترافیک سنگین از چهارراه عاشق اصفهانی و خیابان بعثت حذف شود و به تقاطع شهید اردستانی ختم شود.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به طرح سالن اجلاس خاطرنشان کرد: بودجه ای که برای این طرح در سال جاری تعلق گرفت حدود 410 میلیارد و 500 میلیون ریال بود همچنین سال آینده حدود یکهزار و 200 میلیون ریال برای این طرح پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: اتمام سالن ها، محوطه، تاسیسات مکانیکی و جنبی منجر به بهره برداری از سالن اصلی و سه سالن جنبی می شود که تا پایان سال 98 با بودجه پیش بینی شده این طرح به اتمام می رسد، این در حالیست که با نوسانات قیمتی و چارچوب ها و قوانین و مقررات و آیین نامه های شهرداری تسریع در طرح های عمرانی کاری دشوار است.
به گفته مظفر، از بودجه عمرانی شهرداری اصفهان 25 درصد مربوط به طرح های جدید، 7 درصد طرح های مستمر و 68 درصد طرح های تکمیلی بوده است.
وی با اشاره به میزان جذب بودجه سال 97 شهرداری بیان کرد: حدود 30 هزار میلیارد ریال کل بودجه سال جاری بوده است که 20 هزار و 530 میلیارد ریال مربوط به بودجه عمرانی بوده است که تاکنون 78.6 درصد از کل بودجه جذب شده است.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: کل قراردادهای طرح های عمرانی 245 قرارداد با مبلغ پنج هزار و 470 میلیارد ریال بوده است.
به گزارش ایرنا، در شهر اصفهان افزون بر 2 میلیون و 300 هزار نفر زندگی می کنند.
9913/6026/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تغییر نرخ ارز تنها به دست فعالان اقتصادی انجام می‌شود

سرمایه در گردش مهمترین چالش اقتصادی اصفهان است

نمایشگاه بزرگ، رونق اقتصادی را به اصفهان بازمی‌گرداند

کاهش 4 هزار لیتر برثانیه ظرفیت تامین آب شرب اصفهان

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

توصیه‌های 4 روزه هواشناسی کشاورزی

حقابه زاینده‌رود از پله کله تا گاوخونی است

مشکلات، دار قالیمان را دار زد

خام فروشی، صنایع کشور را با مشکل مواجه کرده است

جریان زاینده‌رود، فعلاً فقط 20 روز + فیلم

افزایش 14 درصدی صادرات غیرنفتی با توسعه برگزاری نمایشگاه‌ها در کشور

تولید سالانه ٣.٥ میلیون تن محصولات پلیمری در کشور

ایجاد 100 شغل مستقیم با رونق صنعت ساختمان

بختیار: مجلس از طرح پیش‌فروش نفت استقبال می‌کند

کشاورزان موتور چاه خود را از ساعت 11 تا 15 خاموش کنند

حجم نقدینگی کشور، یکهزار و 900 هزار میلیارد تومان است

اتاق بازرگانی اصفهان، دبیرخانه فراکسیون تولید و صادرات ایران شد

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

هشت دستگاه استخراج ارز دیجیتال در اصفهان توقیف شد

دو روی سکه کمیسیون ماده 12 حمل و نقل

82 کارگاه تولیدی در اردستان از طرح بخشودگی جرائم برخوردار شدند

توصیه‌های 2 روزه هواشناسی کشاورزی

سازمان امور مالیاتی به دنبال شفافیت اقتصادی است

درآمد 5 درصدی صنعت چاپ ایران از صادرات به خاورمیانه

حال اقتصادی اصفهان اصلا مساعد نیست

تغییر مدیران باید به بهبود شرایط کار و تولید کمک کند

جاری بودن زاینده رود برای تامین آب شرب لازم ولی کافی نیست

معرفی 190 پژوه سرمایه گذاری عراق به شرکت‌های ایرانی

راه اندازی خط پرواز در مسیر عسلویه-اصفهان-عسلویه

کاهش تعرفه گاز و برق از مطالبات جدی مردم اردستان است

وجود جمعیت عظیم تحصیلکرده های بیکار در نظام آموزشی کشور

شرایط مطلوب اصفهان در مقابله با تب کنگو/ ابتلای یک نفر به تب کنگو

نمایشگاه‌ها با حواس پنچگانه انسان‌ها روبرو هستند

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

موافقت اولیه با احداث دو طرح گردشگری در آران و بیدگل

توصیه‌های 3 روزه هواشناسی کشاورزی

سیطره لوازم خانگی تقلبی در بازار اصفهان

اصفهانی‌ها در مصرف آب اسراف نمی‌کنند

بسیاری از کانال های تلگرامی فروش کالا جعلی هستند

تقدیر رئیس جمهور از وزارت نیرو برای تخصیص آب کشت تابستانه اصفهان

نرخ بیکاری اصفهان در بهار 98 کاهش یافت

هدف اکو توسعه همکاری‌ با کشورهای جهان است

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

تا زمانی‌که اقلام دونرخی باشند، تخلفات پابرجاست

طرح خطرپذیری سیلاب برای تمام استان‌ها ابلاغ شده است

صادرات و کمبود عامل گرانی سیب زمینی است

برپایی دو نمایشگاه صنعت آموزش و چاپ و بسته‌بندی در اصفهان

3 میلیارد دلار پروژه قابل افتتاح در کشور داریم

پدر فعلی صنعت کشور، صنعتگر خارجی است

عرضه پوشاک تولید داخل با برند خارجی در ایران