پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

همراه با مسافر بهار در میهمانی کویر خور و بیابانک فرهنگي

همراه با مسافر بهار در میهمانی کویر خور و بیابانک

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- آسمان درتاریکی مطلق برهوت کویر دیدنی تر است، جایی که می توان در روشنایی فانوس خیال نشست و با آواز باد و طنازی ستاره به دیدار نوروز رفت.
جاذبه های گردشگری در خطه کویری خور و بیابانک بی نهایت است اما در چند روزه نوروز می توان علاوه بر طبیعت بکر به تماشای برخی نقاط همانند قلعه تاریخی بیاضه، جندق ، کرمه ، نارین قلعه، روستای فرخی و دریاچه نمک نیز رفت.
فرماندار خوروبیابانک در باره آمادگی این خطه برای نوروز گفت: این شهرستان با جاذبه های گردشگری، تاریخی وطبیعی آماده استقبال از گردشگران نوروزی است و دستگاه های متولی می توانند در این زمینه از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند.
عباس بلانیان روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: اگر برنامه ریزی و فراهم کردن امکانات مناسب توسط اعضای ستاد خدمات سفر از جمله شهرداری ها، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و دیگر ادارات دولتی فراهم شود مسافران و گردشگران زیادی راغب به گذران تعطیلات نوروزی در این شهرستان خواهند شد.
وی گفت: باید برنامه ریزی لازم برای جذب و ماندگاری هرچه بیشتر مسافران و گردشگران نوروزی صورت پذیرد تا با گردش مالی که ایجاد می شود چرخه معیشت و اقتصاد شهرستان بچرخد.
فرماندار خوروبیابانک در ادامه بر لزوم افزایش هم افزایی وهمدلی در راستای ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران نوروزی در این شهرستان تاکید کرد.
بلانیان اضافه کرد: کیفیت خدمات سفرهای نوروزی اهمیت زیادی دارد و دستگاه های متولی باید بهترین خدمات رسانی را در این ایام تدارک ببیند.
وی گفت: از دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و متولیان امر فرهنگی این شهرستان انتظار می رود با کمک سایر بخش ها، جاذبه های گردشگری شهرستان را جدی تر و متفاوت تر از سال های گذشته معرفی کنند.
فرماندارخورو بیابانک همچنین آماده سازی فضای شهری وروستایی، زیباسازی ورودی های شهرستان، ساماندهی کمپ های اقامتی، نصب علائم و تابلوهای راهنمای گردشگران و آمادگی دستگاه های خدمات رسان برای هرگونه حوادث احتمالی را پیش از تعطیلات نوروزی خواستار شد.
وی همچنین با تشریح وظایف کمیته های ستاد خدمات سفر این شهرستان اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، ضمن آماده باش کامل نسبت به معرفی کشیک های اداری برای خدمات رسانی به مسافران در انجام خدمات با یکدیگر همکاری می کنند.
بلانیان افزود: فراهم سازی زمینه لازم برای افزایش ماندگاری گردشگران در شهرستان ضروری است و در این رابطه باید خدماتی که به مسافران ارائه می شود افزایش و ارتقا یابد.
وی ادامه داد: با نزدیک شدن به ایام نوروز فرصت بسیار مطلوبی برای معرفی جاذبه های گردشگری، صنایع دستی، محصولات بومی و محلی این شهرستان فراهم شده است که می ‌توان از این ظرفیت بیشترین بهره‌ برداری را برای رونق تولید و فروش محصولات داشت.
فرماندار خوروبیابانک خاطرنشان کرد: گردشگری می تواند اقتصاد خورو بیابانک را پویا کند که توجه به کیفیت نیروی انسانی فعال و کارآمد مهمترین ملزومات این صنعت است.
بلانیان افزود: این شهرستان را می توان با داشتن صدها اثر تاریخی، فرهنگی و جاذبه های طبیعی به عنوان قطب گردشگری استان و کشور برشمرد.
وی گفت: برای رفاه حال مسافران و گردشگران تمهیدات لازم شامل تامین نان، پول نقد در عابر بانکها، سوخت وسائط نقلیه و فعال بودن مراکز بهداشتی و درمانی در نظر گرفته شده است.
فرماندار خور و بیابانک همچنین ظرفیت اسکان و اقامت مسافران و گردشگران در این شهرستان را بیش از 160هزارنفر در شبانه روز بیان کردو گفت: این ظرفیت اقامتگاه های بوم گردی، مدارس، هتل های سنتی، فضاهای شهری و مراکز مذهبی پیش بینی شده است.
رنوروز 97 بیش از 136هزارگردشگر داخلی و خارجی و مسافر نوروزی از جاذبه های تاریخی، طبیعی خوروبیابانک دیدن کردند.
** اقامتگاه های خوروبیابانک در نوروز 98 افزایش نرخ ندارد
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خور و بیابانک نیز گفت: در ایام نوروز 98 نرخ اسکان در اقامتگاه های رسمی شهرستان افزایش نمی یابد.
حسین رییسی افزود: بهای اقامت در تاسیسات رسمی گردشگری شهرستان برای تعطیلات نوروزی ثابت می ماند و مدیران این مجموعه ها موظفند نرخ مصوب را بدون بازنویسی در معرض دید مسافران و گردشگران قرار دهند.
وی هشدار داد که تمامی اقامتگاه ها و تاسیسات گردشگری رسمی شهرستان در ایام تعطیلات نوروزی رصد می شوند و در صورت هرگونه تخلف برخورد قانونی خواهد شد.
رییسی کل ظرفیت اقامت در تاسیسات گردشگری شهرستان را سه هزارو 375 نفر در شبانه روز اعلام کرد و گفت: در تمامی تاسیسات گردشگری خور و بیابانک 361 تخت و 667 اتاق برای اقامت میهمانان وجود دارد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خور و بیابانک افزود: اقامتگاه های بوم گردی از ظرفیت های مهم برای جذب گردشگران به شمار می رود و ایجاد این مجموعه ها به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری محسوب می شود.
وی ادامه داد: بوم گردی با ایجاد فرصت پیشرفت و توسعه اقتصادی می تواند جایگزینی برای سایر منابع درآمد برای مردم محسوب شود.
رییسی اضافه کرد: هم اینک این شهرستان دارای 52 اقامتگاه بوم گردی، دو هتل و یک اقامتگاه سنتی، یک سفره خانه، یک مهمانپذیر و یک مجتمع گردشگری است.
وی گفت: هم اکنون حدود 40 واحد اقامتگاه و مجتمع گردشگری در دست اقدام است و با راه اندازی این واحد ها برای بیش از 50 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خورو بیابانک با بیان اینکه تا کنون برای 225 نفر اشتغال ایجاد شده است گفت: رونق بوم گردی در توسعه و آبادنی مناطق شهری و روستایی موثر است و این مکان ها علاوه بر تاثیر در آبادانی نقش بسزایی در معیشت و اقتصاد پایدار خانوارها دارد.
وی افزود: هم اکنون خورو بیابانک دارای 54 واحد تاسیسات گردشگری با ظرفیت پذیرش اقامت سه هزار و 225 نفر است که 25 واحد اقامتگاه بوم گردی، 12واحد مجتمع گردشگری و دو باب سفره خانه سنتی و هتل است.
رییسی تصریح کرد: با راه اندازی 39 واحد جدید فعالیت این تاسیسات 93 واحد می رسد.
وی افزود: درنوروز 97بیش از 136هزارگردشگر داخلی و خارجی و مسافر نوروزی از جاذبه های تاریخی، طبیعی خوروبیابانک دیدن کردند.
وی دریاچه نمک دهکده نمکی کویر مصر ، رمل های ماسه ای و چال سلکنون را از جاذبه های خور و بیابانک عنوان کرد و گفت : قلعه‌ جندق، بیاضه، چشمه‌های گرمه آبگرم و بقعه شمس الدین مهرجان از دیگر آثار طبیعی و تاریخی این شهرستان است.
شهرستان خوروبیابانک سالانه میزبان بیش از 160هزار گردشگر داخلی و خارجی و مسافر است.
این شهرستان از شمال با شهرستان دامغان در استان سمنان، از جنوب با شهرستان اردکان در استان یزد، از شرق با شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی و از غرب با روستای چوپانان در شهرستان نایین هم مرز است.
شهرستان خور و بیابانک با 12 هزار کیلومتر وسعت و 20 هزار نفر جمعیت در 420 کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.
6022 / 9860

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بهره‌برداری از حمام قاضی با کاربری اصلی در اصفهان

فرهنگ سازی برای انجام وقف در زمینه معیشت طلاب ضروری است

شیخ شگفتی

دست کم 7 هزار زائر از اصفهان عازم حج تمتع می شوند

ضرورت تقویت زیرساخت ها در مرنجاب برای میزبانی گردشگران خارجی

همایش مدیران گروه های عربی جهان در دانشگاه اصفهان آغاز شد

گردشگری نقش مستقیم در رونق تولید دارد

انتظار ظهور امام زمان بدون عمل و امور خیر معنا ندارد

وجود افکار ظالمانه مانع تحقق ظهور مصلح جهانی است

فرهنگ مهدویت ریشه در تاریخ بشریت دارد

صفحه اول روزنامه های امروز اصفهان- دوشنبه 2 اردیبهشت

برگزاری نخستین دوره مسابقات قرآنی ویژه اتباع خارجی در کاشان

دومین جشنواره شکوفه‌های انتظار در نوش‌آباد برگزار شد

نگران آتش سوزی در بناهای تاریخی هستیم

آئین سنتی "مجمع گردانی" در متین آباد نطنز برگزار شد

آیین مجمع گردانی در متین آباد نطنز برگزار شد

اصفهان در نیمه شعبان غرق شادی و سرور است

باور به مقاومت و مبارزه با ظلم برای آمادگی ظهور امام زمان ضروری است

جهان به تماشای صبح ظهورت نشسته است

اخبار کوتاه استان اصفهان

صفحه اول روزنامه های امروز اصفهان- یکشنبه 25 فروردین

12 موقوفه جدید در آران و بیدگل به ثبت رسید

ردپای ابن سینا در مسجد شیخ لطف الله!

صفحه اول روزنامه های امروز اصفهان- دوشنبه 26 فروردین

صفحه اول روزنامه های امروز اصفهان- سه شنبه 27 فروردین

بیشتر طرح های مدیریت سبز دانشگاه ها در بخش آب است

صفحه اول روزنامه های امروز اصفهان- چهارشنبه 28 فروردین

صفحه اول روزنامه های امروز اصفهان- پنجشنبه 29 فروردین

او خواهد آمد

اخبار کوتاه از استان اصفهان

کنگره بین المللی ارتوز و پروتز ایران در اصفهان برگزار می شود

پایان نامه های دانشجویان در قالب نظام موضوعات تدوین می شود

فقه الاجتماع به ماهیت زیرساختی مسائل اجتماعی می پردازد

اثرهای تاریخی ثبت ملی آران و بیدگل به 139 مورد رسید

انتظار امام عصر (عج) به سازندگی فردی و اجتماعی منجر می شود

فولادمبارکه به حفظ و توسعه رسانه ‌ها کمک کرده است

حفاران غیرمجاز در گلپایگان دستگیر شدند

ارامنه اصفهان بازسازی یک مدرسه در خوزستان را بر عهده می‌گیرند

ملودی خاطره با کسایی، شهنار و تاج در اصفهان

"حباب"، روایتی از مهاجرت عشق بازیگرها

آثار تاریخی که بدست مالکان خصوصی در حال نابودی است!

ساخت و ساز طبق ضوابط، در اطراف بقعه باباقاسم منعی ندارد

«عصر جدید» روی میز نقد

از لالایی در پرورشگاه تا شاعری نام‌دار

مرمت حمام تاریخی گلپایگان لای منگنه اوقاف

افزایش تعداد سالن‌های تئاتر در اصفهان

برگزاری همایش ادبی "نقش نهان" با محوریت"تصویر در شعر"

بیست و پنجم فروردین با فرهنگ و هنر

12 موقوفه جدید در آران و بیدگل به ثبت رسید

هنرمندان اصفهانی آثار خود را برای کمک به سیل زدگان حراج کردند