پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مترو بهارستان تا پایان دولت دوازدهم روی ریل می‌رود اقتصادي

مترو بهارستان تا پایان دولت دوازدهم روی ریل می‌رود

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای عرضه و تعادل مسکن، از ظرفیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و عمومی استفاده می کنیم، گفت: در قراردادی با کارخانه ذوب آهن اصفهان کل ریل خط مترو بهارستان تامین می شود و تا پایان دولت دوازدهم این پروژه به نتیجه خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، حبیب الله طاهرخانی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم افتتاح و بهره ‌برداری از پروژه‌ های عمرانی شهر جدید بهارستان اصفهان در جمع خبرنگاران، با اشاره به پروژه های افتتاحی، اظهار کرد: بحث آماده و تامین زیرساخت ها در شهرهای جدید بر شروع واحدهای مسکونی تقدم دارد و تمام طرح هایی که امروز آغاز شد، در راستای تامین زیرساخت ها است.
وی با بیان اینکه در شهرهای جدید بسیاری از طرح ها در چارچوب مشارکت همزمان اجرایی می شود، گفت: ابتدا طرف مشارکت کننده زیرساخت ها را آماده و سپس ساخت واحدهای مسکونی آماده می شود و یا در عین حال خدمات این واحدها ساخته می شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در قرارداد مشارکت ما با مجموعه های مختلف و سرمایه گذاران تامین مسکن شهرهای جدید و خدمات آن شامل فضای سبز، مدرسه، مسجد و .... به صورت همزمان منعقد می شود و در زمان اتمام پروژه ها، به طور همزمان واحدهای مسکونی نیز واگذار خواهد شد.
وی با بیان اینکه طی سال جاری در مجموعه شهرهای جدید همچون بهارستان این طرح ها در حال انجام است، تاکید کرد: امروز عملیات اجرایی 1200 واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهر جدید بهارستان آغاز شد و پیش بینی می شود و طی سه سال آینده و تا پایان برنامه ششم توسعه این واحدها به مردم عرضه شود.
طاهرخانی با تاکید بر اینکه جامعه مخاطب این طرح ها عموما قشر متوسط هستند، ابراز امیدواری کرد: با ساخت 400 هزار واحدی که در مجموعه وزارت راه و شهرسازی ایجاد می شود و شاهد یک تعادل منطقی بین عرضه و تقاضای مسکن به خصوص برای اقشار کم درآمد خواهیم بود.
وی با بیان اینکه برای عرضه و تعادل مسکن، از ظرفیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و عمومی استفاده می کنیم، توضیح داد: در این کار زمین و پروانه ساخت را به انبوه سازان می دهیم و آنها هزینه های ساخت را بر عهده می گیرند و در پایان براساس آورده طرفین، واحدهای مسکونی تقسیم خواهد شد و در نهایت موجب رونق بازار مسکن می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد جمعیت بهارستان و نزدیک شدن به 100 هزار نفر، تصریح کرد: امروز بسیاری از فعالیت ها در این شهر اقتصادی شده و در حال حاضر سرمایه گذاران بسیاری در حوزه های درمان و ... برای در اختیار قرار گرفتن زمین به ما مراجعه می کنند و امیدواریم تا سال آینده ساخت بیمارستان بهارستان نیز آغاز شود.
وی همچنین در خصوص آرامستان بهارستان، اظهار کرد: اکنون به دنبال مکان یابی برای آرامستان بهارستان هستیم و امیدواریم تا سال آینده به جمع بندی مناسبی برای آن برسیم.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص پروژه متروی بهارستان نیز، گفت: خوشبختانه پروژه مترو اصفهان-بهارستان پیشرفت مطلوبی داشته و هیچ گاه دچار متوقف نشده است و بخش عمده زمانبری این طرح زمین و حل مشکلات معارضان ملکی و تاسیساتی آن بود که مرتفع شده و اکنون پروژه مترو در مرحله روسازی است. 
وی افزود: در قراردادی با کارخانه ذوب آهن اصفهان مقرر شده تا کل ریل خط مترو بهارستان تامین شود و بحث تامین برق و سیگنالینگ در مرحله آخر خواهد بود پیش بینی می شود تا پایان دولت یازدهم این پروژه به نتیجه برسد .
طاهرخانی در خصوص تامین مالی مترو بهارستان، تاکید کرد: در تعامل با نمایندگان مجلس به دنبال رایزنی برای جذب اعتبارات عمومی و همچنین منابع داخلی در قالب تهاتر اراضی هستیم.
وی در خصوص مهاجرت مردم از مسکن مهر به دلیل نبود امکانات فرهنگی و ...، اظهار کرد: یکی از اولویت وزارت راه و شهرسازی مرتفع کردن نیاز محلات است و در بهارستان نیز کلانتری، فضای سبز و ... افتتاح شده و به تدریج فضاهای ورزشی نیز را اجرا خواهد شد و هدف این است که محیط مناسب برای زندگی اقشار کم درآمد و متوسط در شهر بهارستان و شهرهای جدید فراهم شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین در خصوص بودجه سال آینده شرکت عمران بهارستان، گفت: مجموعه شرکت های عمران درآمد -هزینه ای هستند و بخشی از اعتبارات خود را از بخش عمومی و دولتی دریافت می کنند و به طور معمول بودجه شهر جدید بهارستان حدود 200 میلیارد تومان است و امیدواریم سال آینده نیز این رقم دوباره تخصیص یابد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز در حاشیه این مراسم، با بیان اینکه مجلس به دنبال تقویت شهرک های اقماری همچون بهارستان است، اظهار کرد: مجلس در ردیف بودجه در بحث مترو و ریل آن در تبصره هایی بر جذب فاینانس تمرکز دارد و برای بودجه 98 نیز فاینانس برای طرح های دولت دوبرابر شده است. 
حسن کامران گفت: وزارت راه و شهرسازی برای مترو بهارستان نیز می تواند از طریق فاینانس این طرح را تکمیل کند، چرا که دولت اکنون قادر به تامین پول نقدی نیست طرح ها را از طریق اسناد خزانه و یا اوراق پیش می برد. همچنین برای سرعت بخشی مترو بهارستان وزارت راه و شهرسازی می تواند از فاینانس استفاده کند.
وی در باره آرامستان بهارستان نیز، گفت: در بودجه برای آرامستان ردیفی تخصیص نیافته، البته پیگیر آرامستان بهارستان از منابع دیگر خواهیم بود.
کامران همچنین در خصوص بیمارستان بهارستان، اظهار کرد: در بهارستان 33 هزار بیمه کارگری است و باید برای آنها بیمارستان ساخته شود و گفته می شود زمین 6400 متری برای ساخت بیمارستان به تامین اجتماعی واگذار شده است. البته برای ساخت بیمارستان باید مجوز لازم صادر شود.
به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاح و بهره ‌برداری از پروژه‌ های عمرانی شهر جدید بهارستان اصفهان، هفت پروژه عمرانی با اعتبار 635 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل بوستان مهر، یادمان شهدای گمنام، محوطه سازی مسجد حضرت معصومه(س)، تکمیل مسجد حضرت فاطمه (س)، تکمیل مسجد علی بن ابیطالب (ع)، بازسازی مدرسه امام علی (ع) و بازسازی قنات حجت آباد است. همچنین در این مراسم عملیات اجرایی احداث 1200 واحد مسکونی بنیاد مسکن بهارستان و آماده سازی هفت مرکز محله آغاز شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محدودیتی در تغییر کاربری زمین برای طرح های مرتبط کشاورزی نیست

بیش از 71 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در اردستان پرداخت شد

آنچه از ماست که بر ماست

شهرک ماهیان زینتی کاشان همچنان بلاتکلیف است

وزیر جهاد کشاورزی: مشکلی در تامین نهاده های دامی نداریم

هوای اصفهان گرم می شود

تحول در بهره برداری و مصرف آب به توسعه آران و بیدگل منجر می شود

وزیر جهادکشاورزی:تسهیلاتی در اختیار تولیدکنندگان بخش کشاورزی قرار می گیرد

ایجاد شهرک پوشاک در اصفهان و کاشان

خرداد ماه در شرایط انقباضی قرار می گیریم

آهنگ سرمایه گذاری در استان اصفهان شتاب گرفته است

برنامه‌ریزی سازمان برنامه وبودجه اصفهان در راستای تحقق شعار سال

تعدیل نیروهای واحدهای صنعتی بزرگترین مشکل کاشان است

آران و بیدگل در سال گذشته 130 میلیون دلار ارزآوری داشته است

کاشان دارای 850 واحد صنعتی دارای پرونده بهره برداری است

افزایش 4 برابری اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان اصفهان

افزایش مبادلات تجاری با تقویت روابط بین‌المللی فعالان اقتصادی

آغاز فصل جدید روابط تجاری ایران و عراق با محوریت نمایشگاه اصفهان

گلاب دو، طرحی برای تضمین آب شرب اصفهان

توضیح توانیر در خصوص قطع برق ورزشگاه در بازی ذوب‌آهن

دولت سرما می‌خورد، اقتصاد ایران تب می‌کند!

اداره منابع طبیعی سمیرم مانع ورود زود هنگام عشایر به ییلاق شد

39 درصد سد زاینده رود آبگیری شد

15 هزار مترمربع زمین در آران و بیدگل آزادسازی شد

تخریب جنگل ها احتمال وقوع سیل را30 درصد افزایش می دهد

مزیت سیل اخیر بیش از پرشدن مخازن کشور است

موقوفه های مناسب سرمایه گذاری در بخش تولید شناسایی می شود

طرح های سرمایه گذاری تیران روی میز مدیران استانی مانده است

رونق تولید نیازمند تسهیل شرایط و قوانین برای سرمایه گذاران است

معوقات مالی شهرداری اصفهان به کارگران پرداخت شد

سقف تسهیلات واحدهای تولیدی بزرگ افزایش می یابد

پرداخت زکات در استان اصفهان 60 درصد افزایش یافت

از تولید 200 محصول در کاشان تا صادرات آران و بیدگل به 18 کشور جهان

مخالف سرمایه گذاری صنایع آلاینده در تیران و کرون هستیم

بخشی از مشکلات صنعت فرش ماشینی برطرف شده است

تکمیل طرح های صنعتی اصفهان به 20 هزار میلیارد ریال نیاز دارد

600 میلیارد ریال امسال در بخش آبخیزداری اصفهان هزینه می شود

90 هزار شغل در استان اصفهان ایجاد می شود

ابلاغ بسته حمایتی اداره کل مالیاتی برای تولید از 15 اردیبهشت

اصفهان بازسازی چهار هزار واحد مسکونی پلدختر را بر عهده گرفت

رونق تولید نیازمند تسهیل شرایط و قوانین برای سرمایه گذاران است

صادرات بخش تعاون کاشان 2.5 برابر افزایش یافت

یک دوره ترسالی افت آب‌های زیرزمینی را جبران نمی‌کند

طرح حدنگاری زمین خواری را در تیران و کرون کاهش داد

اصفهانی ها 25 میلیارد ریال به مناطق سیل زده کمک کردند

رفع مشکلات بنگاههای اقتصادی بخش خصوصی ضروری است

اولویت کمک خیرین بازسازی مدارس مناطق سیل زده اصفهان است

جشنواره شربت های گیاهی در نطنز آغاز شد

2 خبر کوتاه از گلپایگان

برداشت جو در خورو بیابانک آغاز شد