پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مترو بهارستان تا پایان دولت دوازدهم روی ریل می‌رود اقتصادي

مترو بهارستان تا پایان دولت دوازدهم روی ریل می‌رود

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای عرضه و تعادل مسکن، از ظرفیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و عمومی استفاده می کنیم، گفت: در قراردادی با کارخانه ذوب آهن اصفهان کل ریل خط مترو بهارستان تامین می شود و تا پایان دولت دوازدهم این پروژه به نتیجه خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، حبیب الله طاهرخانی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم افتتاح و بهره ‌برداری از پروژه‌ های عمرانی شهر جدید بهارستان اصفهان در جمع خبرنگاران، با اشاره به پروژه های افتتاحی، اظهار کرد: بحث آماده و تامین زیرساخت ها در شهرهای جدید بر شروع واحدهای مسکونی تقدم دارد و تمام طرح هایی که امروز آغاز شد، در راستای تامین زیرساخت ها است.
وی با بیان اینکه در شهرهای جدید بسیاری از طرح ها در چارچوب مشارکت همزمان اجرایی می شود، گفت: ابتدا طرف مشارکت کننده زیرساخت ها را آماده و سپس ساخت واحدهای مسکونی آماده می شود و یا در عین حال خدمات این واحدها ساخته می شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در قرارداد مشارکت ما با مجموعه های مختلف و سرمایه گذاران تامین مسکن شهرهای جدید و خدمات آن شامل فضای سبز، مدرسه، مسجد و .... به صورت همزمان منعقد می شود و در زمان اتمام پروژه ها، به طور همزمان واحدهای مسکونی نیز واگذار خواهد شد.
وی با بیان اینکه طی سال جاری در مجموعه شهرهای جدید همچون بهارستان این طرح ها در حال انجام است، تاکید کرد: امروز عملیات اجرایی 1200 واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهر جدید بهارستان آغاز شد و پیش بینی می شود و طی سه سال آینده و تا پایان برنامه ششم توسعه این واحدها به مردم عرضه شود.
طاهرخانی با تاکید بر اینکه جامعه مخاطب این طرح ها عموما قشر متوسط هستند، ابراز امیدواری کرد: با ساخت 400 هزار واحدی که در مجموعه وزارت راه و شهرسازی ایجاد می شود و شاهد یک تعادل منطقی بین عرضه و تقاضای مسکن به خصوص برای اقشار کم درآمد خواهیم بود.
وی با بیان اینکه برای عرضه و تعادل مسکن، از ظرفیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و عمومی استفاده می کنیم، توضیح داد: در این کار زمین و پروانه ساخت را به انبوه سازان می دهیم و آنها هزینه های ساخت را بر عهده می گیرند و در پایان براساس آورده طرفین، واحدهای مسکونی تقسیم خواهد شد و در نهایت موجب رونق بازار مسکن می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد جمعیت بهارستان و نزدیک شدن به 100 هزار نفر، تصریح کرد: امروز بسیاری از فعالیت ها در این شهر اقتصادی شده و در حال حاضر سرمایه گذاران بسیاری در حوزه های درمان و ... برای در اختیار قرار گرفتن زمین به ما مراجعه می کنند و امیدواریم تا سال آینده ساخت بیمارستان بهارستان نیز آغاز شود.
وی همچنین در خصوص آرامستان بهارستان، اظهار کرد: اکنون به دنبال مکان یابی برای آرامستان بهارستان هستیم و امیدواریم تا سال آینده به جمع بندی مناسبی برای آن برسیم.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص پروژه متروی بهارستان نیز، گفت: خوشبختانه پروژه مترو اصفهان-بهارستان پیشرفت مطلوبی داشته و هیچ گاه دچار متوقف نشده است و بخش عمده زمانبری این طرح زمین و حل مشکلات معارضان ملکی و تاسیساتی آن بود که مرتفع شده و اکنون پروژه مترو در مرحله روسازی است. 
وی افزود: در قراردادی با کارخانه ذوب آهن اصفهان مقرر شده تا کل ریل خط مترو بهارستان تامین شود و بحث تامین برق و سیگنالینگ در مرحله آخر خواهد بود پیش بینی می شود تا پایان دولت یازدهم این پروژه به نتیجه برسد .
طاهرخانی در خصوص تامین مالی مترو بهارستان، تاکید کرد: در تعامل با نمایندگان مجلس به دنبال رایزنی برای جذب اعتبارات عمومی و همچنین منابع داخلی در قالب تهاتر اراضی هستیم.
وی در خصوص مهاجرت مردم از مسکن مهر به دلیل نبود امکانات فرهنگی و ...، اظهار کرد: یکی از اولویت وزارت راه و شهرسازی مرتفع کردن نیاز محلات است و در بهارستان نیز کلانتری، فضای سبز و ... افتتاح شده و به تدریج فضاهای ورزشی نیز را اجرا خواهد شد و هدف این است که محیط مناسب برای زندگی اقشار کم درآمد و متوسط در شهر بهارستان و شهرهای جدید فراهم شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین در خصوص بودجه سال آینده شرکت عمران بهارستان، گفت: مجموعه شرکت های عمران درآمد -هزینه ای هستند و بخشی از اعتبارات خود را از بخش عمومی و دولتی دریافت می کنند و به طور معمول بودجه شهر جدید بهارستان حدود 200 میلیارد تومان است و امیدواریم سال آینده نیز این رقم دوباره تخصیص یابد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز در حاشیه این مراسم، با بیان اینکه مجلس به دنبال تقویت شهرک های اقماری همچون بهارستان است، اظهار کرد: مجلس در ردیف بودجه در بحث مترو و ریل آن در تبصره هایی بر جذب فاینانس تمرکز دارد و برای بودجه 98 نیز فاینانس برای طرح های دولت دوبرابر شده است. 
حسن کامران گفت: وزارت راه و شهرسازی برای مترو بهارستان نیز می تواند از طریق فاینانس این طرح را تکمیل کند، چرا که دولت اکنون قادر به تامین پول نقدی نیست طرح ها را از طریق اسناد خزانه و یا اوراق پیش می برد. همچنین برای سرعت بخشی مترو بهارستان وزارت راه و شهرسازی می تواند از فاینانس استفاده کند.
وی در باره آرامستان بهارستان نیز، گفت: در بودجه برای آرامستان ردیفی تخصیص نیافته، البته پیگیر آرامستان بهارستان از منابع دیگر خواهیم بود.
کامران همچنین در خصوص بیمارستان بهارستان، اظهار کرد: در بهارستان 33 هزار بیمه کارگری است و باید برای آنها بیمارستان ساخته شود و گفته می شود زمین 6400 متری برای ساخت بیمارستان به تامین اجتماعی واگذار شده است. البته برای ساخت بیمارستان باید مجوز لازم صادر شود.
به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاح و بهره ‌برداری از پروژه‌ های عمرانی شهر جدید بهارستان اصفهان، هفت پروژه عمرانی با اعتبار 635 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل بوستان مهر، یادمان شهدای گمنام، محوطه سازی مسجد حضرت معصومه(س)، تکمیل مسجد حضرت فاطمه (س)، تکمیل مسجد علی بن ابیطالب (ع)، بازسازی مدرسه امام علی (ع) و بازسازی قنات حجت آباد است. همچنین در این مراسم عملیات اجرایی احداث 1200 واحد مسکونی بنیاد مسکن بهارستان و آماده سازی هفت مرکز محله آغاز شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دسترسی پایدار مردم نطنز به آب شرب با بهره‌برداری از قنوات سرآبان و همت‌آباد

توصیه‌های هواشناسی کشاورزی روزهای ابتدایی مرداد

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

قیمت مسکن تا چند ماه آینده کاهش می‌یابد

رشد 10 درصدی مصرف انرژی در اصفهان با استخراج ارزهای دیجیتال

اعتبار طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان اصفهان هنوز ابلاغ نشد

آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای توسعه روابط بازرگانی و گردشگری با روسیه

نانوایان ناچار به عرضه نان بی‌کیفیت هستند

برپایی دو نمایشگاه آرایشی و بهداشتی و سلامت و ورزش در اصفهان

کاهش خروجی سد زاینده‌رود/ذخیره سد به 796 میلیون مترمکعب رسید

8 هزار مددجو کمیته امداد مشغول به کار می‌شوند

"نگاهی با دوربین به اقتصاد ایران" کتابی که به تنگناهای اقتصادی کشورمان اشاره دارد

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

به عنوان تنها پالایشگاه کشور، تولید بنزین یورو 5 داریم

رونمایی از سامانه معرفی پتانسیل های سرمایه گذاری کاشان

موبایل از کاهش نرخ دلار بی‌نصیب ماند

تصویب بسته حمایتی اداره کل تأمین اجتماعی برای تسهیل شرایط فعالان اقتصادی

درصدد افزایش قیمت گوشت گوسفند هستیم

توصیه‌های هواشناسی کشاورزی روزهای پایانی تیر ماه

بحث نامگذاری روز کوروش دوباره مطرح شد

گمرک اصفهان شاهراه حیاتی تجارت کشور است

صادرات 478 میلیون دلاری گمرک اصفهان در سه ماهه نخست 98

اجرای صددرصد اقتصاد مقاومتی در گمرک ایران

گمرک اصفهان شاهراه حیاتی تجارت در کشور است

تنها از 10درصد قابلیت‌ بیابان‌های اصفهان استفاده کرده‌ایم

285 میلیارد ریال وام خسارت سیل در اصفهان پرداخت می‌شود

نقدینگی کشور را به طور هدفمند به سمت تولید می‌بریم

تغییر نرخ ارز تنها به دست فعالان اقتصادی انجام می‌شود

سرمایه در گردش مهمترین چالش اقتصادی اصفهان است

نمایشگاه بزرگ، رونق اقتصادی را به اصفهان بازمی‌گرداند

کاهش 4 هزار لیتر برثانیه ظرفیت تامین آب شرب اصفهان

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

توصیه‌های 4 روزه هواشناسی کشاورزی

حقابه زاینده‌رود از پله کله تا گاوخونی است

مشکلات، دار قالیمان را دار زد

خام فروشی، صنایع کشور را با مشکل مواجه کرده است

جریان زاینده‌رود، فعلاً فقط 20 روز + فیلم

افزایش 14 درصدی صادرات غیرنفتی با توسعه برگزاری نمایشگاه‌ها در کشور

تولید سالانه ٣.٥ میلیون تن محصولات پلیمری در کشور

ایجاد 100 شغل مستقیم با رونق صنعت ساختمان

بختیار: مجلس از طرح پیش‌فروش نفت استقبال می‌کند

کشاورزان موتور چاه خود را از ساعت 11 تا 15 خاموش کنند

حجم نقدینگی کشور، یکهزار و 900 هزار میلیارد تومان است

اتاق بازرگانی اصفهان، دبیرخانه فراکسیون تولید و صادرات ایران شد

اعلام نوسانات قیمت سکه و ارز

هشت دستگاه استخراج ارز دیجیتال در اصفهان توقیف شد

دو روی سکه کمیسیون ماده 12 حمل و نقل

82 کارگاه تولیدی در اردستان از طرح بخشودگی جرائم برخوردار شدند

توصیه‌های 2 روزه هواشناسی کشاورزی

سازمان امور مالیاتی به دنبال شفافیت اقتصادی است