پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

مشاور فرمانده معظم کل قوا:

امروزه یگانه ملت مستقلی که در دنیا وجود دارد، ملت مستقل ایران است سياسي

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: ما از گردنه های بسیار بزرگی عبور کرده ایم که هر کدام از آنها می توانست یک نظام سیاسی را در هم بکوبد.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین دهقان در برنامه آسمانی‌ ها که به همت شهرداری اصفهان ویژه 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا در خیمه گلستان شهدای اصفهان، برگزار شد، اظهار کرد: همواره به تکرار و از روی عادت می گوییم که شهدا زنده بوده و نزد خدا روزی می خورند، شهدا به آنچه خدا از فضل خود به آنها اعطا کرده راضی و خشنود هستند. اما باید دقت کنیم زنده بودن شهید به معنای زندگی کردن است، نخستین جنبه زندگی کردن بهره مندی از هویتی است که آن موجود را از سایرین نوع خودش متمایز می کند. بر این معنا باور داریم که شهدا موجوداتی متمایز و متفاوت بوده و دارای ویژگی های ممتازی در ابعاد مختلف هستند.
وی، دومین جنبه هویتی شهید را شاهد و ناظر بودن و بهره مندی از روحیه از خودگذشتگی ذکر کرد و افزود: در طول تاریخ بشر، فارغ از هر گونه دیانت کسانی که حاضر شده اند خود را فدای جامعه کنند تاریخ سازان هستند، نقاط عطف تاریخ زندگی بشر در هر مقطعی از زمان، مرهون انسان ‌های بزرگی است که به درجه‌ ای از حس مسئولیت دست یافته ‌اند که حاضر شده اند به‌ خاطر دیگران، هستی خود را به عرصه بیاورند و روی آن سرمایه گذاری کنند.
وی با بیان اینکه وقتی این جنبه ایثارگری، جنبه الهی و دینی به خود می ‌گیرد، اثراتش ماندگارتر، عمیق تر و پایدارتر شده و تاثیر بیشتری می ‌گذارد، تصریح کرد: در صورتی که ما تاریخ انبیا، اولیا و تاریخ ائمه شیعه و بزرگان از اولیا را مشاهده کرده و به شهدای خودمان برسیم، می‌ توانیم این موضوع را به‌ عنوان یک سند تاریخی بپذیریم که این شهید و شهادت، ایثار و ایثارگری چنین نقشی را با خود دارد.
سردار دهقان ادامه داد: شهید این ویژگی را دارد که بودن را به رسیدن و زیست مادی را به تعالی روحی و معنوی الهی پیوند می‌ زند و این فاصله را سیر می کند، لذا زیست و زندگی او الهی می ‌شود و همواره در حال رفتن، رسیدن و متعالی شدن است.
وی تاکید کرد: همه آنچه از عزت، استقلال، هویت ملی، بسط قدرت و آن جایگاه رفیعی که ملت ما در دید همگان در عرصه جهانی دارد را مدیون خون شهدا و خانواده شان هستیم و این یک حقیقت غیر قابل انکار است.
وزیر سابق دفاع گفت: ملتی که حاضر نیست در هیچ شرایطی در مقابل هیچ تحمیل، تهدید و تحریمی، سر تعظیم فرود بیاورد و با قامتی استوار سختی و مشقت ها را با روحیه باز پذیرا باشد، این ملت تبدیل به یک ملت شکست ‌ناپذیر می ‌شود.
وی اضافه کرد: امروز باید بگوییم مدیون شهدا هستیم برای اینکه آنها هر آنچه که دستاورد، رهاورد و سرمایه در جامعه ما امروز شکل گرفته است که امروزه ملت ما بر اساس آن حیات خود را با عزت ادامه می‌دهد، به شهدا و ایثارگران ما باز می‌ گردد.
سردار دهقان ادامه داد: اگر ما می گوییم یک جامعه زنده و ‍وپویا هستیم دلیلش این است که فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در درون جامعه ما موج می‌ زند، نارسایی‌ های زیادی در جامعه ما وجود دارد، خیلی از این ناهنجاری ها را ما می ‌بینیم، نارسایی های اجتماعی و مشکلات جدی اقتصادی وجود دارد ولی سوال این است که ما هزینه چه چیزی را پرداخت می‌ کنیم که آن چیز آنقدر ارزشمند و تعیین کننده است که سایرین با همه توانشان با همه ابزارشان می‌ خواهند آن را از ما بگیرند.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: گاهی در محافلی نشسته و گلایه و شکوه می‌ کنیم، در حالیکه گلایه و شکوه ما نه از منظر مخالفت یا رد و نفی است بلکه از بابت عدم انتظار است. ما انتظار نداریم چنین وضعیت ‌هایی وجود داشته باشد و از این گلایه می‌کنیم که چرا باید در یک جامعه اسلامی، در یک جامعه ای که مملو از این فرهنگ و روحیه و خواسته است یک چنین عوارضی هم وجود داشته باشد.
سردار دهقان با بیان اینکه ما از گردنه های بسیار بزرگی عبور کرده ایم که هر کدام از آنها می توانست یک نظام سیاسی را در هم بکوبد، افزود: این ملت بر پای خود ایستاد، امروز ملت ما ملت مقتدری است، ما می‌توانیم با تمام اعتبار و اطمینان و اعتقادمان این جمله را بگوییم که امروزه یگانه ملت مستقلی که در دنیا وجود دارد، ملت مستقل ماست.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اضافه کرد: یگانه نظامی که تاکنون زیر بار قدرت مادی جهانی نرفته است ملت ایران است، ملتی که امروز به عنوان الگو برای دیگران مطرح است و توانسته به دیگران راه مبارزه، استقلال، عزت‌ طلبی و عدالت‌ خواهی را بیاموزد و در این مسیر پرونده درخشانی را از خود به یادگار بگذارد.
سردار دهقان با بیان اینکه آنچه برای امروز و فردای جامعه انقلابی ما نیاز است، روحیه تفکر و رفتار و عمل انقلابی است، یادآور شد: جامعه امروزه ما به یک سکوت مطلق انقلابی نیاز دارد یعنی اینکه لازم نیست همگان فریاد کنند که چه نشسته‌ ایم که چه شد؟ امروز باید ببینیم در عرصه عمل چه باید بکنیم و همان کار را عمل کنیم. یکی از ویژگی های شهدای ما که خیلی حائز اهمیت است اینکه آنها فریاد بلند سکوت بودند. آنها با عمل انقلابی شان، بلندترین فریاد را بر علیه نابسامانی ‌ها، به نمایش گذاشتند. شهدا با خون خودشان تمامی پرده‌ های جهل و جهالت را به رسوایی کشاندند.
وی با بیان اینکه سال 97 برای ملت ما سال نسبتا سختی به خصوص در مسائل اقتصادی بود، افزود: ما در سالی که گذشت هزینه‌ های هنگفتی را برای تامین امنیت مردم پرداخت کردیم که یک نمونه از آنها همین شهادت 27 پاسدار اصفهانی در زاهدان بود. همچنین در عرصه بین ‌المللی نیز فشار‌های سختی تحمل کردیم.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: در سالی که گذشت، دشمنان ما و در رأس آنها آمریکا، اعلام کردند که جمهوری اسلامی چهل سالگی خود را نخواهد دید اما به کوری چشم آنها با حضور مردم در صحنه، چهل سالگی انقلاب گرامی داشته شد.
دهقان افزود: گفته می‌شود سال 98 سال سخت ‌تری است. آمریکایی‌ها تصمیم گرفته ‌اند که ملت ما را تسلیم کنند و با تمام ابزار‌ها از جمله تحریم ‌های ناجوانمردانه و مغایر با موازین حقوق بشری، مشکلات بسیاری را به ملت ما روا می‌ دارند.
وی تصریح کرد: دشمنان می‌گویند این تحریم‌ها متوجه ملت نیست بلکه با هدف تنبیه دولت است، این در حالی است که وقتی دارو و مواد اولیه تحریم می‌ شود دودش به چشم ملت می‌ رود، دولت‌ ها می‌ آیند و می‌روند اما این ملت است که ایستاده است.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، گفت: دشمنان درصددند تا ملت ما را تسلیم کنند و این ملت را از مسیری که تاکنون آمده پشیمان کنند و هدفشان ایجاد فاصله در جامعه است.
وی با بیان اینکه ملت ما راهبرد استقامت و نه گفتن به مطالبات نظام سلطه را انتخاب کرده است، گفت: هم اکنون در شرایط جنگی قرار داریم، ملت و دولت و نمایندگان ما همگی باید حس کنند که در یک شرایط نابرابر و ناجوانمردانه قرار داریم و باید این نگاه را داشته باشیم که قرار است بایستیم و دشمن را مایوس کنیم.
دهقان تاکید کرد: ما با اتکا به فرهنگ شهادت و مبانی ارزشی نظام و با اعمال یک مدیریت جهادی و انقلابی قادر خواهیم بود که این فضا را پشت سر بگذاریم.
وی تاکید کرد: همانگونه که رهبری مسیر را ترسیم می‌کنند و خواسته ملت است، مسئولان باید انقلابی عمل کنند و نهراسند که رفتن در مسیر حق هیچ خوف و حزنی را برای رهرو این مسیر نخواهد داشت.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، گفت: از همه شما به عنوان یک شهروند اصفهانی می‌ خواهم که اصفهان همیشه پیروز را به یک الگو در تمام زمینه ‌ها تبدیل کنید و مدیران استان نیز انقلابی عمل کنند و بر مسیر حق پا فشاری کنند.
خدمت به مردم اصلی ‌ترین وظیفه مسئولان است
شهردار اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه برنامه شناسنامه شهر قرار است هر فصل با حضور مردم و خانواده های شهدا و جانبازان در کنار شهدا برگزار شود، اظهار کرد: این مراسم و برنامه شناسنامه شهر هم اکنون با اسفند ماه که ماه پر برکتی است تقارن پیدا کرده است، این ماه علاوه بر اینکه یادآور تشکیل بنیاد شهید به فرمان امام (ره) است، یادآور شهادت شهدای گرانقدری همچون خرازی ها، شهید همت ها، باکری ها، جعفرزاده ها و شهید عباس کریمی است، گلستان شهدای اصفهان خاطرات بسیاری از این ماه دارد.
قدرت الله نوروزی افزود: امیدوارم روح انقلابی و اسلامی در همه رفتارهای ما وجود داشته باشد تا بتوانیم به پشتوانه خانواده شهدا، راه آنها را ادامه دهیم.
شهردار اصفهان ادامه داد: باید ایثارگرانه در خدمت مردم بوده و نباید لحظه ‌ای در خدمت به مردم غفلت کنیم زیرا ذره ای غفلت میان ما و مردم فاصله می اندازد.
وی ضمن ابراز امیدواری برای ادامه پیدا کردن برنامه شناسنامه شهر، تاکید کرد: مردم اصفهان مردمی شهید پرور هستند و تشییع با شکوه شهدای حادثه تروریستی زاهدان در سراسر استان و همچنین تشییع خلبانان حادثه سقوط بالگرد نظامی اصفهان طی چند روز اخیر مصداقی بر این ادعاست.
شهردار اصفهان ادامه داد: خدمت به مردم و خانواده های شهدا اصلی ‌ترین وظیفه مسئولان و راه حل همه مشکلات است، با همراهی و دعای خانواده شهدا کسانی که به مردم خدمت می ‌کنند، می‌ توانند گام ‌های بهتر و استوارتری بردارند. امیدوارم با دعای خیر مردم و خانواده های شهدا شاهد باشیم تا شهر اصفهان که در بسیاری از زمینه ها الگو است در خدمت رسانی نیز الگوی سایر نقاط ایران باشد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آموزش و پرورش استان اصفهان 16 هزار نفر کمبود نیرو دارد

نصب تابلوهای زمان‌بندی در خطوط اتوبوسرانی اصفهان

مسابقات کشتی جام مولای عرشیان با معرفی برترین‌ها به پایان رسید

انهدام باند شکارچیان غیر مجاز در کاشان/3 شکارچی دستگیر شدند

برخورد با «دور دور» 600 خودرو در عملیات «ظفر 5 » پلیس اصفهان

تداوم رگبارهای بهاری در استان اصفهان/احتمال بارش تگرگ

توقیف محموله میلیاردی ادکلن در اصفهان

اختصاص 500میلیون تومان اعتبار به آموزش شهروندی توسط شهرداری کاشان

توقیف محموله میلیاردی ادکلن از انباری در خارج از شهر اصفهان

فرماندار اصفهان معرفی می شود

تخریب زیستگاه و تصادف با خودرو زندگی «سیاه گوش» را تهدید می‌کند

طرح اصفهان شمالی ثبات را در فلات مرکزی کشور تهدید می‌کند

سیاست فشار حداکثری آمریکا به ایران نتیجه نداشته است

ذوب‌آهن بدنبال غرامت از AFC/ انتقال بازی با النصر به عمان یا قطر

دیدار تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن ایران و النصر عربستان لغو شد

توضیحات سعید آذری در خصوص دیدار برابر النصر عربستان

عربستانی‌ها هنوز به عراق نرسیده‌اند/برگزاری دیدار با ذوب در ابهام

جوان 27 ساله اصفهانی قربانی صاعقه شد

هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی 68

جشنواره کودک و نوجوان امسال همزمان با عید سعید غدیر برگزار می‌شود

دانشگاه کاشان رتبه نخست کشوری کیفیت پژوهش را کسب کرد

رگبار بهاری و وزش باد شدید در استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود

برگزاری روز حماسه و ایثار اردستان/اعزام 5اتوبوس زائر به مرقد امام

صدور بیش از 132 هزار کارت ملی هوشمند در کاشان

اصفهان رتبه نخست تعداد کتابخانه های کشور را دارد

اهدای عضو 36 بیمار مرگ مغزی در کاشان از سال 87 تاکنون

دورهمی خانواده های اصفهانی در «مهمانی با صفا»

چرا بین استقلال و پرسپولیس با ذوب آهن تبعیض می‌گذارند؟

از تجلی مهربانی در رسم جیرجیرونی تا آیین هومبابایی ونخل گردانی

استراتژی استفاده آموزشی از هنرمندان کاشانی اجرایی می شود

تشکیل شورای هنرمندان در شهرداری کاشان/بهره برداری از 7 خانه فرهنگ

تصویب لایحه کمک 3میلیارد ریالی شهرداری اصفهان برای آزادی زندانیان

با اخبار ناخوشایند سربازان پیاده‌نظام علیه کشور نباشیم

توضیحات نماینده مبارکه درباره مزاحش با مرضیه ابراهیمی

رونق تولید به کیفیت کالا و نوآوری نیاز دارد

عقب نشینی از قطعه زمین حوزه علمیه شروع می‌شود

بازخوانی طومار شیخ بهایی در ارتباط با حقابه‌داران حوضه زاینده‌رود

شهرستان اردستان بیش از 1500 نیروی بیکار دارد

حق آبه مردم اصفهان مطالبه‌ای موقتی نیست

وفاق و امید آفرینی برای مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است

فقر گلزن در فوتبال ایران/ زنگ خطر برای تیم ملی به صدا درآمد

تابش: سازمان لیگ در سهمیه تماشاگران بازی با پرسپولیس تجدیدنظر کند

گرامی داشت حماسه خرمشهر وظیفه همه نهادهاست

روایتگری راویان دفاع‌مقدس درشبهای احیای ماه رمضان در مساجد اصفهان

دستگیری کلاهبردار میلیاردی در کاشان/صحنه سازی درباره مرگ متهم

آذری برنده پرونده شکایت از باشگاه روبین کازان و شکاری؟

فعالیت حدود 80 معلم خرید خدمات در مدارس شهری و روستایی آران

در تالاب شور گلپایگان پنل خورشیدی راه‌اندازی شود

62 غار کشف شده در فریدونشهر مورد مطالعه قرار می‌گیرد/مشاهده پلنگ

شماره 38 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد