پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

مسئول کمیته کریکت استان اصفهان:

در کریکت جای پیشرفت داریم ورزشي

در کریکت جای پیشرفت داریم

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - مسئول کمیته کریکت هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان گفت: به دنبال جذب افراد بیشتری در زمینه استعدادیابی هستیم. زمین تمرینی مناسبی نداریم و پیگیری‌هایی هم که داشتیم نتیجه‌بخش نبوده است.
الهام یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص برنامه‌های انجام‌شده کمیته کریکت استان در سال 97، اظهار کرد: مدتی هیچ فعالیتی از سوی انجمن کریکت فدراسیون انجمن‌های ورزشی نبود. در ابتدای سال مسابقات دوستانه چهارجانبه‌ای میان تیم ایران و تیم هندی‌ها و پاکستانی‌های مقیم ایران برگزار شد و حدود یک هفته پیش نیز یک مسابقه تفریحی و سبک جدیدی تحت عنوان دههٔ فجر برای بانوان میان تیم منتخب کریکت استان و تیم منتخب هندبال استان برگزارکردیم که با استقبال خوبی روبرو شد.
وی ادامه داد: در بخش آقایان متاسفانه فعالیتی نداشتیم و به دنبالان هستیم که در سال آینده بتوانیم برنامه‌های خوبی را اجرایی کنیم.
یزدانی در خصوص وضعیت تمرینات و اردوهای کریکت بازان اصفهان گفت: روزهای جمعه در ورزشگاه آزادی خوراسگان تمرینات آقایان و بانوان بدون دریافت هزینه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر این به منظور رشد و توسعه این رشته سعی می‌کنیم با حضور در مدارش سطح شهر دانش آموزان را با این رشته آشنا کنیم و در حال حاضر از منطقه خوراسگان شروع کردیم و با برنامه‌ریزی که داریم به دنبالان هستیم تا در سال آینده بتوانیم مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.
یزدانی در خصوص برنامه‌های استعدادیابی خاطرنشان کرد: هر چند این رشته به نحوی دیگر ازجمله رشته‌های بومی و محلی مناطق مختلفی از ایران ازجمله اصفهان است اما هنوز در بین رشته‌های ورزشی ناآشنا محسوب می‌شود. بنابراین به دنبالان هستیم با ایجاد راهکارهای جدید و بحث همگانی کردن آن‌که ورود به مدارس یکی از آن‌ها است بتوانیم افراد بیشتری جذب این رشته کنیم. ورود به مدارس علاوه بر آشنایی بیشتر افراد در جهت استعدادیابی و تشکیل تیم‌های پایه کمک بسیاری می‌کند.
مسئول کمیته کریکت هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان با اشاره به زمین کریکت نقش‌جهان گفت: ورزشگاه نقش‌جهان هنوز آماده نیست. هرچند بارها پیگیر این مساله بودیم، اما متاسفانه آماده برگزاری مسابقه نیست. طبق صحبت‌های انجام شده و توافقات صورت گرفته قرار بر این بود که از طرف فدراسیون آسیا هزینه ساخت و تجهیز زمین تأمین شود که با توجه به فرصت محدودی که داده بودند و ما در این مدت نتوانستیم مراحل اداری و بخشی که باید انجام می‌دادیم را گزارش آن را ارائه دهیم و حرکت ساخت پروژه بسیار کند شده است، با وجود اینکه نزدیک به دو سال گذشته است در حال نامه‌نگاری هستیم تا این زمین احیا شود.
یزدانی ادامه داد: ازلحاظ امکانات وسیله تمرین به سیار کمی در اختیار داریم. بیشتر لوازم ما در ایران نیست و از لحاظ مالی هم کسی ما را حمایت نمی‌کند. تیم با هزینه شخصی من در حال تمرین است و تمام هزینه‌های تیم از جمله خرید وسایل باوجود رایگان بودن زمین و هزینه مربیگری که بر عهده خودم است به‌صورت شخصی است.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص زمین با مشکلات زیادی روبرو هستیم زمین ورزشگاه آزادی خوراسگان یک روز در هفته به ما اختصاص داده شده است دارد، زمینی که مربوط به فوتبال است و روزهایی که بازی فوتبال است امکان تمرین نیست. نداشتن زمین اختصاصی با زمان‌های مناسب و مشخص در جذب مخاطب ما را با مشکل روبرو می‌کند و موجب دلسرد شدن افراد می‌شود.
وی تصریح کرد: سعی داریم جذب اسپانسر داشته باشیم. حتی در نظر داریم بچه‌های کار و بهزیستی را هم در صورت علاقه جذب این رشته کنیم چراکه هزینه‌ای ندارد شاید بتواند باعلاقه مند کردن آن‌ها آینده خوب و روشنی برای آن‌ها ایجاد کند.
یزدانی در خصوص تیم کریکت استان اصفهان اظهار کرد: تیم آقایان جایگاه خوبی در کشور دارد. معدل سنی آن‌ها 20 سال است که این نقطه قوت است. با توجه به اینکه زیر نظر مربی هندی در حال آموزش هستند از لحاظ تکنیک هیچ مشکلی نداریم و به دنبال فضایی برای انجام تمرینات بدنسازی تخصصی هستیم.
وی ادامه داد: در بخش بانوان جایگاه خوبی داریم. بچه‌های اصفهان بسیار با استعداد هستند. برگزاری مسابقات دارت در بازی‌های بومی و محلی نقطه قوتی برای این رشته است.
وی در خصوص برنامه‌های آینده کمیته کریکت اصفهان، اظهار کرد: به دنبال جذب نفرات بیشتری در این رشته هستیم و برای رسیدن به این هدف برای مقاطع مختلف تحصیلی برنامه‌ریزی کردیم تا کارگاه‌های آشنایی با این رشته را برگزار کنیم. دانشگاه هم یکی دیگر از مراکزی است که جامعه هدف ما است، اولین مقاله در مورد کریکت درزمینهٔ داخلی توسط یکی از بازیکنان اصفهان چاپ‌شده و اولین پایان‌نامه این ورزش را به دانشگاه آزاد ارائه کردیم که باعث شد دانشگاه آزاد بیشتر به این ورزش فکر کند و سال آینده در صورت امکان تدریس شود.
مسئول کمیته کریکت هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان در خصوص وضعیت کریکت اصفهان و ایران نسبت به سطح جهانی خاطرنشان کرد: خیلی با سطح جهانی فاصله‌داریم؛ ازلحاظ امکانات و تمرینات. ما داریم با کمترین امکانات به بچه‌ها تمرین می‌دهیم و این فاصله ایجاد می‌کند و فقط اصفهان نیست و استان‌های دیگر هم با این مشکل روبرو هستند، که امیدوار هستیم با حمایت و کمک‌های مسئولان و فدراسیون جهانی این مشکلات حل شود.
وی گفت: قبل از ملی شدن صنعت نفت ایران در رنکینگ جهانی جایگاه خوبی داشته است و انگلستان برای تحریم کردن فدراسیون را منحل کرد و امکانات را هم از ایران گرفت.
یزدانی ادامه داد: وضعیت استان اصفهان نسبت به برخی از استان‌ها راضی‌کننده است، تمرینات هفتگی موجب شده تا حداقل این رشته پویا بماند اما جای زیادی برای پیشرفت داریم.


انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جدال هایپر با صدرنشین لیگ/ شاگردان بیغم به دنبال ادامه نتایج درخشان

وزنه برداری بانوان به سرعت در حال پیشرفت است

پرونده نقل و انتقالات ذوب آهن بسته می‌شود

شهر خودرو و ذوب آهن امشب در مشهد به میدان می‌روند

مهم‌ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته‌ای که گذشت

پایان مسابقات وزنه برداری بانوان ایران با قهرمانی لرستان و کرمانشاه

اصفهان قهرمان مسابقات پومسه تکواندو کشور در بخش آقایان

حاتمی: اصفهان قطب پومسه ایران است

رسیدن به سکوی المپیک 2024 پاریس دور نیست

برترین‌های 8 وزن معرفی شدند

6 مدال رنگارنگ برای اصفهانی‌ها در روز نخست مسابقات قهرمانی پومسه کشور

سطح پومسه اصفهان در حد جهانی است

استعفاء سلطان حسینی از هیئت مدیره باشگاه سپاهان

پلیس: با عروسی مختلط جدا برخورد می‌کنیم

آغاز مسابقات پومسه تکواندو کشور در اصفهان

خط دفاع و حمله ذوب آهن نیجریه ای شد

کی روش در سپاهان ماندنی شد

سپاهان در ترکیه اردو می زند

دادفر: نظام پاداش‌ها باید یک نظام عدالت گونه باشد

تغییر محل برگزاری دیدار الاتحاد عربستان و ذوب آهن

ذوب‌آهن در آستانه توافق با همبازی مسعود شجاعی

مکان بازی رفت ذوب‌آهن و الاتحاد عربستان تغییر کرد

انتظارات از ذوب آهن باید در حد کمک‌ها باشد

سپاهان بامداد فردا به استانبول می‌رود

تساوی ذوب‌آهن و پدیده در دیداری دوستانه

«پهلوان» به زودی در تمرین ذوب آهن حاضر می شود

مدافع قهرمانی باخت، گیتی‌پسند حریفش را دو رقمی کرد!

نگاهمان به کسب مدال در المپیک 2024 پاریس است

کشاورز: امروز تیم واحدی از گیتی پسند دیدیم

لیدر محروم، پیروزی پرگل گیتی پسند را از نزدیک دید

بیغم: می‌خواهیم یک یا دو بازیکن به فوتسال کشور معرفی کنیم

مدافع ذوب آهن از نیجریه آمد

محمدی: امیدوارم روند رو به رشدی داشته باشیم

گیتی پسند در حضور هوادارانش جشنواره گل به راه انداخت

صابری پور: مسئولان استان حتی یک نفر برای تبریک زنگ نزدند

قطعی برق و مشکل آب در مسابقات کشوری وزنه‌برداری بانوان

عقیلی: با رفتن برانکو، سپاهان فرصت خوبی برای قهرمانی دارد

کربکندی: ذوب آهن بازیکنی در حد لیگ قهرمانان جذب نکرده است

نوروزی: ویزا آماده شود سهراب مرادی بلافاصله به آلمان می‌رود

زمانپور: هیچ تضمینی برای تیم‌داری در ورزش بانوان نیست

قضاوت داور اصفهانی در مسابقات بیس بال کاپ غرب آسیا

برای استقلالی شدنم شیطنت کردند/ مسئولیت ذوب‌آهن در آسیا سنگین است

پایان کار تیم ملی اسکیت با مدال های رنگارنگ

توضیحات کمالی در مورد سربازی 3 بازیکن لیگ برتری

قهرمانی اسکواش باز ملی پوش نامی نو در رقابت های قهرمان کشوری دختران

یک مدافع و یک مهاجم خارجی در راه ذوب آهن

اولین بازی گیتی پسند همراه هواداران/ مصاف هایپریها با ستارگان ورامین

چین سری، سرمربی نامی نو شد

اجرای بیش از 500 برنامه ورزشی و فرهنگی در اصفهان آغاز شد

مصدومیت پی‌درپی ملی‌پوشان گیتی‌پسند/ احتمال دوری 3 ماه سنگ‌سفیدی