پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

مسئول کمیته کریکت استان اصفهان:

در کریکت جای پیشرفت داریم ورزشي

در کریکت جای پیشرفت داریم

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - مسئول کمیته کریکت هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان گفت: به دنبال جذب افراد بیشتری در زمینه استعدادیابی هستیم. زمین تمرینی مناسبی نداریم و پیگیری‌هایی هم که داشتیم نتیجه‌بخش نبوده است.
الهام یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص برنامه‌های انجام‌شده کمیته کریکت استان در سال 97، اظهار کرد: مدتی هیچ فعالیتی از سوی انجمن کریکت فدراسیون انجمن‌های ورزشی نبود. در ابتدای سال مسابقات دوستانه چهارجانبه‌ای میان تیم ایران و تیم هندی‌ها و پاکستانی‌های مقیم ایران برگزار شد و حدود یک هفته پیش نیز یک مسابقه تفریحی و سبک جدیدی تحت عنوان دههٔ فجر برای بانوان میان تیم منتخب کریکت استان و تیم منتخب هندبال استان برگزارکردیم که با استقبال خوبی روبرو شد.
وی ادامه داد: در بخش آقایان متاسفانه فعالیتی نداشتیم و به دنبالان هستیم که در سال آینده بتوانیم برنامه‌های خوبی را اجرایی کنیم.
یزدانی در خصوص وضعیت تمرینات و اردوهای کریکت بازان اصفهان گفت: روزهای جمعه در ورزشگاه آزادی خوراسگان تمرینات آقایان و بانوان بدون دریافت هزینه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر این به منظور رشد و توسعه این رشته سعی می‌کنیم با حضور در مدارش سطح شهر دانش آموزان را با این رشته آشنا کنیم و در حال حاضر از منطقه خوراسگان شروع کردیم و با برنامه‌ریزی که داریم به دنبالان هستیم تا در سال آینده بتوانیم مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.
یزدانی در خصوص برنامه‌های استعدادیابی خاطرنشان کرد: هر چند این رشته به نحوی دیگر ازجمله رشته‌های بومی و محلی مناطق مختلفی از ایران ازجمله اصفهان است اما هنوز در بین رشته‌های ورزشی ناآشنا محسوب می‌شود. بنابراین به دنبالان هستیم با ایجاد راهکارهای جدید و بحث همگانی کردن آن‌که ورود به مدارس یکی از آن‌ها است بتوانیم افراد بیشتری جذب این رشته کنیم. ورود به مدارس علاوه بر آشنایی بیشتر افراد در جهت استعدادیابی و تشکیل تیم‌های پایه کمک بسیاری می‌کند.
مسئول کمیته کریکت هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان با اشاره به زمین کریکت نقش‌جهان گفت: ورزشگاه نقش‌جهان هنوز آماده نیست. هرچند بارها پیگیر این مساله بودیم، اما متاسفانه آماده برگزاری مسابقه نیست. طبق صحبت‌های انجام شده و توافقات صورت گرفته قرار بر این بود که از طرف فدراسیون آسیا هزینه ساخت و تجهیز زمین تأمین شود که با توجه به فرصت محدودی که داده بودند و ما در این مدت نتوانستیم مراحل اداری و بخشی که باید انجام می‌دادیم را گزارش آن را ارائه دهیم و حرکت ساخت پروژه بسیار کند شده است، با وجود اینکه نزدیک به دو سال گذشته است در حال نامه‌نگاری هستیم تا این زمین احیا شود.
یزدانی ادامه داد: ازلحاظ امکانات وسیله تمرین به سیار کمی در اختیار داریم. بیشتر لوازم ما در ایران نیست و از لحاظ مالی هم کسی ما را حمایت نمی‌کند. تیم با هزینه شخصی من در حال تمرین است و تمام هزینه‌های تیم از جمله خرید وسایل باوجود رایگان بودن زمین و هزینه مربیگری که بر عهده خودم است به‌صورت شخصی است.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص زمین با مشکلات زیادی روبرو هستیم زمین ورزشگاه آزادی خوراسگان یک روز در هفته به ما اختصاص داده شده است دارد، زمینی که مربوط به فوتبال است و روزهایی که بازی فوتبال است امکان تمرین نیست. نداشتن زمین اختصاصی با زمان‌های مناسب و مشخص در جذب مخاطب ما را با مشکل روبرو می‌کند و موجب دلسرد شدن افراد می‌شود.
وی تصریح کرد: سعی داریم جذب اسپانسر داشته باشیم. حتی در نظر داریم بچه‌های کار و بهزیستی را هم در صورت علاقه جذب این رشته کنیم چراکه هزینه‌ای ندارد شاید بتواند باعلاقه مند کردن آن‌ها آینده خوب و روشنی برای آن‌ها ایجاد کند.
یزدانی در خصوص تیم کریکت استان اصفهان اظهار کرد: تیم آقایان جایگاه خوبی در کشور دارد. معدل سنی آن‌ها 20 سال است که این نقطه قوت است. با توجه به اینکه زیر نظر مربی هندی در حال آموزش هستند از لحاظ تکنیک هیچ مشکلی نداریم و به دنبال فضایی برای انجام تمرینات بدنسازی تخصصی هستیم.
وی ادامه داد: در بخش بانوان جایگاه خوبی داریم. بچه‌های اصفهان بسیار با استعداد هستند. برگزاری مسابقات دارت در بازی‌های بومی و محلی نقطه قوتی برای این رشته است.
وی در خصوص برنامه‌های آینده کمیته کریکت اصفهان، اظهار کرد: به دنبال جذب نفرات بیشتری در این رشته هستیم و برای رسیدن به این هدف برای مقاطع مختلف تحصیلی برنامه‌ریزی کردیم تا کارگاه‌های آشنایی با این رشته را برگزار کنیم. دانشگاه هم یکی دیگر از مراکزی است که جامعه هدف ما است، اولین مقاله در مورد کریکت درزمینهٔ داخلی توسط یکی از بازیکنان اصفهان چاپ‌شده و اولین پایان‌نامه این ورزش را به دانشگاه آزاد ارائه کردیم که باعث شد دانشگاه آزاد بیشتر به این ورزش فکر کند و سال آینده در صورت امکان تدریس شود.
مسئول کمیته کریکت هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان در خصوص وضعیت کریکت اصفهان و ایران نسبت به سطح جهانی خاطرنشان کرد: خیلی با سطح جهانی فاصله‌داریم؛ ازلحاظ امکانات و تمرینات. ما داریم با کمترین امکانات به بچه‌ها تمرین می‌دهیم و این فاصله ایجاد می‌کند و فقط اصفهان نیست و استان‌های دیگر هم با این مشکل روبرو هستند، که امیدوار هستیم با حمایت و کمک‌های مسئولان و فدراسیون جهانی این مشکلات حل شود.
وی گفت: قبل از ملی شدن صنعت نفت ایران در رنکینگ جهانی جایگاه خوبی داشته است و انگلستان برای تحریم کردن فدراسیون را منحل کرد و امکانات را هم از ایران گرفت.
یزدانی ادامه داد: وضعیت استان اصفهان نسبت به برخی از استان‌ها راضی‌کننده است، تمرینات هفتگی موجب شده تا حداقل این رشته پویا بماند اما جای زیادی برای پیشرفت داریم.


انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

منصوریان پیش از دیدار با الوصل: باید کلاه‌مان را سفت بچسبیم تا باد نبرد

بی‌غم: بازیکنی که شرط بگذارد را نمی‌خواهم/ کشاورز و جاوید مشکلی ندارند

کاروان الوصل وارد اصفهان شد

در پایان لیگ برتر اسکواش رنگ مدال نامی نو نقره‌ای شد

سنگ سفیدی به گیتی پسند پیوست

جدال تنیسورهای جونیور در جدول اصلی

تجربه خوب حرفه‌ای به دست آوردم

اسماعیل‌زاده و خدادادی اردونشین شدند

ذوبی ها با لباس اول خود به میدان می روند

بازیکن الوصل: بازی برابر ذوب‌آهن آخرین شانس ماست

حدادی‌فر: می‌خواهیم صعودمان را قطعی کنیم/ آینده ذوب‌آهن در گرو بازی با الوصل است

مربی الوصل: نباید اشتباهات قبلی را مقابل ذوب آهن تکرار کنیم

همراه با دختری که عاشق فوتبال بود اما اولین لژیونر والیبال ایران شد

برای برد مقابل ذوب آهن تلاش خواهیم کرد

رقابتهای جدول اصلی تنیس جونیورز اصفهان آغاز شد

همه ایران در انتظار صعود سبزهای نصف جهان است

هدف ما مقابل الوصل صعود است

یک ملی پوش دیگر به تیم فوتسال گیتی پسند پیوست

تساوی حساس ترین دیدار هفته بیست و ششم

حسینی: اولویت اصلی ما لیگ قهرمانان آسیا است

خالد شفیعی: پاتوسی گل زیبایی زد

گل استقلال بدرستی مردود اعلام شد

پرتاب شیپور و بطری به سمت کریمی/پرتاب ترقه ادامه دارد

حدادی فر: این بازی برای دیگر تیم ها مهم بود

کارشناس داوری دیدار سپاهان و استقلال از زبان سلیمانی

کریمی: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که گلم مردود شد

برد شیرین استقلال در لحظات پایانی با جادوی پاتوسی/ مقاومت نیازمند شکسته شد

بازی یک طرفه‌ای برابر پرسپولیس داشتیم

امید نورافکن: منتظری، رحمتی و حیدری بزرگترهای ما هستند

تندگویان: به دنبال تصویب برون سپاری به سمن‌ها هستیم

تمام وجودم را برای مقابله با تیم‌های حریف می‌گذارم

بازیکنان پرسپولیس شرایط خوبی ندارند

تاختن آذری به فتاحی در اینستاگرام!

سایپا 2- سپاهان 5/ زردها، آبی و قرمز را تنها نگذاشتند

گیتی‌پسند با یک ترفند با ما قرارداد داخلی بست

بلیت‌هایی که عرضه نشد

حضور تیم ملی هندبال ساحلی عمان در مسابقات نکوداشت اصفهان

برانکو: مانند قهرمان کشور بازی نکردیم/ تعجب می‌کنم که چرا شجاع اخراج نشد

کارشناسی داوری پرسپولیس و ذوب آهن

جریمه ذوب‌آهن به دلیل شعار هواداران علیه داور

تساوی بدون گل پرسپولیس و ذوب آهن در نیمه اول

بیش از 50 درصد ورزشگاه در اختیار پرسپولیسی ها/ اعتراض لیدر‌های ذوب آهن

کربکندی: شانس قهرمانی استقلال کم است/ سرمربی تیم ملی انتخاب شده است

80 تنیسور خارجی و داخلی در اصفهان با یکدیگر رقابت می‌کنند

بی‌غم سکان‌دار گیتی‌پسند شد

پرسپولیس هنوز هم شانس اول قهرمانی است/ بودیمیر انتظارات را برآورده نکرد

آذری خطاب به هواداران سپاهان؛ من سبزم برای همیشه

نخستین نشست خبری سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن برگزار می‌شود

همکاری باشگاه اشتوتگارت و‌ سپاهان

دایی: با هر حمله سپاهان تن ما می‌لرزید/ در ایران خیلی چیزها برعکس است