پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

مهر گزارش می‌دهد؛

آماده باش تمامی نیروها در کاشان/مشکل خاصی وجود ندارد سياسي

آماده باش تمامی نیروها در کاشان/مشکل خاصی وجود ندارد

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - کاشان - تمامی نیروهای امدادی، نظامی، انتظامی و خدماتی در کاشان به منظور مقابله با سیلاب‌های احتمالی آماده باش بوده و تاکنون مشکل خاصی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر ، با توجه به ورود سامانه بارشی به کشور منطقه کاشان نیز تحت تأثیر این سامانه بارشی قرار گرفته و بارش باران از روز یکشنبه به صورت پراکنده آغاز و از بعد از ظهر دوشنبه به اوج رسید و موجب شد نیروهای امدادی و خدمت رسان به حالت آماده‌باش در بیایند.
هلال احمر، آتش نشانی، نیروهای خدمات شهری، امدادی، نظامی و انتظامی و امنیتی از تمامی ظرفیت خود به جهت ارائه خدمات و مقابله با بروز حوادث غیر مترقبه و ظرفیت‌های مختلف رسانه‌ای از جمله فضای مجازی، رادیو و غیره ویژه اطلاع رسانی به شهروندان استفاده می‌کنند.
استفاده حداکثری از ظرفیت‌های اطلاع رسانی به شهروندان
رئیس اداره هواشناسی کاشان در گفت و گو با خبرنگار مهر ، ضمن اشاره به احتمال وقوع سیلاب در کاشان اظهار داشت: با استفاده از تمامی ظرفیت‌های اطلاع رسانی شهروندان را نسبت به احتمال وقوع سیلاب آگاه کردیم و هشدارهای لازم در مورد مقابله سیلاب احتمالی در شهرستان کاشان و ایمن سازی اماکن مسکونی به منظور پیشگیری از ایجاد خسارت به واسطه بازبینی نقاط حساس ارائه شده است.
عباس ارغوانی با بیان اینکه بارش‌ها تا اواخر امروز (سه شنبه) ادامه دارد، افزود: بارش‌ها در اواسط روز سه شنبه ادامه دارد به نحوی که در اوایل روز این بارش‌ها تشدید می‌شود، در مناطق مرتفع بارندگی به بیش از 20 میلی متر رسیده است و روستاهایی همچون رحق در ثبت بارش باران رکورد شکسته است به نحوی که در این روستا 43 میلی متر بارندگی ثبت شده است.
بارش 20 میلی متری باران در کاشان
وی ضمن اشاره به سرد شدن هوای کاشان ابراز داشت: این بارش‌ها احتمال ایجاد روان آب و سیلاب شود، تا اواخر روز دوشنبه بارندگی در کاشان به حدود 20 میلی متر و در برزک با بیشترین بارندگی بعد از رحق به 27 میلی متر رسرید.
ارغوانی با بیان اینکه سیلاب تماشا ندارد، گفت: چنانچه در مسیر مسافرت به نقاط سیلابی برخورد کردیم حتماً لازم است سریعاً از محل دور بشویم چراکه آب خروشان به‌تدریج زمین‌های اطراف را سست کرده و به‌راحتی می‌تواند افراد حاضر در صحنه را غافلگیر کند.
ضرورت همکاری شهروندان با نیروهای امدادی
وی افزود: در روستاها و مناطق در معرض سیل از مردم این درخواست را داریم که در صورت اعلام خطر از سوی دستگاه‌های امدادرسان در برابر تخلیه خانه و منطقه محل زندگی خود مقاومت نکنند زیرا وقتی جان و مال ما در معرض خطر است، اموال هیچ ارزشی ندارد، بر همین اساس شهروندان در پاکسازی بام، جلو و داخل خانه‌ها از برف و سیلاب با نیروهای امدادی همکاری کنند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه کل نیروهای عملیاتی و سازمان به حالت آماده‌باش در آمدند، اظهار داشت: این نیروها در قالب اکیپ‌های مختلف در نقاط مختلف شهر به صورت خودرویی و موتوری مستقر هستند و تا اطلاع ثانوی این وضعیت وجود دارد و امدادرسانی در صورت نیاز صورت گرفته و از نقاط مختلف به منظور جلوگیری از بروز خسارات بیشتر بازدید به عمل می‌آ ید.
آماده‌باش 100 نیروی عملیاتی آتش نشانی کاشان
مسعود چایچی با بیان اینکه 100 نیروی عملیاتی آتش نشانی کاشان به حالت آماده‌باش هستند، افزود: 25 نیروی آتش نشانی، 25 خودرو و حداقل 70 پمپ آماده خدمت رسانی است و تا اواخر روز دوشنبه 10 عملیات به واسطه تماس با 125 انجام و بالغ بر 20 عملیات بدون تماس شهروندی انجام شده است و بر همین اساس توصیه می‌شود منازل منهای 60 باید مجهز به شیر یک طرفه فاضلاب باشند و از باز بودن خروجی آبراهه‌های پشت بام و کف حیاط و پارکینگ منازل اطمینان حاصل کنند.
وی ابراز داشت: در هنگام ترک منزل به قصد مسافرت به غیر از پریز یخچال، مابقی کلیدهای مینیاتوری برق منازل را قطع و از ایستادن کنار پنجره و تکیه دادن به اجسام رسانا مثل درب و پنجره‌های فلزی و تیرهای برق در هنگام رعد و برق جداً خودداری کنید.
آماده‌باش 20 تیم آبکشی هلال احمر کاشان
رئیس هلال احمر کاشان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه تمام تیم‌ها و نیروهای هلال احمر کاشان در حال آماده‌باش هستند، اظهار داشت: دو پایگاه امدادی در اتوبان و پایگاه امدادی مستقر در میدان بسیج به حالت آماده‌باش هستند و بخشی از نیروها نیز به صورت برخط در حالت آماده‌باش هستند.
سید منصور میرابوطالبی با بیان اینکه 20 تیم آبکشی با تجهیزات کامل آماده خدمت رسانی هستند، افزود: نیروهای ما در هر جا که لازم باشد اعزام می‌شوند و توصیه می‌کنیم شهروندان از مسافرت غیر ضروری خودداری کنند و از تماشای سیلاب جدا خودداری کنند و در صورت نیاز به شماره 112 و یا 55457979 تماس حاصل کنند.
بکارگیری 30 نیروی راهدار در کاشان
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کاشان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه مأموران راهداری کاشان به جهت ارائه خدمات به حالت آماده‌باش درآمدند، اظهار داشت: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته اقدامات لازم در خصوص مقابله با وقوع سیلاب‌های احتمالی انجام شده و تیم‌های مختلف راهدار به آحاد شهروندان و مسافران خدمات ارائه می‌دهند به نحوی که مأموران راهداری در جاده قهرود به دلیل بروز مشکل حضور پررنگی داشتند.
حامد فلاحی ضمن اشاره به گشت زنی تیم‌های راهداری افزود: این گشت زنی‌ها به منظور عدم ورود آب در جاده‌ها صورت می‌گیرد و 30 نیروی راهدار در این خصوص به ارائه خدمات مشغول هستند و در قالب سه گروه مشغول به خدمت بوده و خودروهای اداره نیز در نقاط حادثه خیز جاده‌های مواصلاتی مستقر هستند.
مشکل خاصی در کاشان وجود ندارد
فرماندار کاشان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه مشکل خاصی در کاشان وجود ندارد، اظهار داشت: تمامی عوامل امدادی، نظامی، انتظامی و خدمت رسان به منظور ارائه خدمات آماده‌باش هستند و به وظایف خود آشنا شدند و بازدید میدانی نیز از برخی روستاهای کاشان صورت گرفته است تا اقدامات پیشگیرانه در این خصوص انجام شود.
علی اکبر مرتضایی ضمن اشاره به بازگشایی مسیرها نسبت به عبور روان آب‌ها افزود: 40 حسینیه و دو ورزشگاه با ظرفیت 100 هزار نفر آماده اسکان موقت شده تا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه آمادگی پذیرش شهروندان کاشانی را داشته باشند و تمامی هماهنگی‌های لازم نیز صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه اماکن لازم ویژه اسکان مسافران نوروزی نیز پیش بینی شده است، ابراز داشت: برخی از مسافران به دلیل بارش باران به شهرهای خود برگشتند اما مسافرانی که تاکنون در کاشان دارند، اماکن ویژه‌ای را برای اسکان آنها در نظر گرفتیم و از طریق پیامک هشدارهای لازم به آنها داده شده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی خردسالان اصفهان در خمینی شهر

دستگیری زن رمال و دعانویس در تیران و کرون

نخستین دروه تخصصی طنز نویسی در اصفهان برگزار می شود

کشف 83 کیلوگرم تریاک در کاشان/یک قاچاقچی دستگیر شد

افزایش 12 درصدی مصرف برق در کاشان/قبوض کاغذی حذف می شود

پیگیر شناسایی متخلف ورود غیرقانونی به مسجد امام اصفهان هستیم

سعیدی: قدر کشاورزان را بدانیم و با آنها همکاری کنیم

کامران: وزارت نیرو تلاش بیشتری برای تامین آب مورد نیاز مردم کند

دستگیری اعضای 7 نفره باند آدم ربایی در اصفهان/گروگان رها شد

نماینده فریدن: وزیر راه به وضعیت جاده‌های حادثه‌خیز رسیدگی کند

بهزیستی کاشان تمامی مددجویان معلول را تحت پوشش قرار می‌دهد

تذکر موسوی لارگانی درباره پاداش خانواده شهدا

پیشگیری از سالک در گرو رعایت مسائل بهداشتی

بیماری سالک، نبود برنامه و سهل انگاری

نداشتن متولی مشخص عامل ناتوانی مقابله با بیماری سالک در کشور

حاجی‌دلیگانی: شورای نگهبان و وزارت کشور فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی را پیگیری کنند

تقسیم بندی استان‌ها در مجموع به نفع کشور نیست

وضعیت زرد و قرمز مصرف برق در جنوب کشور/ خاموشی در کمین است

توقیف نفتکش انگلیسی اقتدار ایران را در چشم دنیا به تصویر کشید

توقیف نفتکش انگلیسی اقتدار ایران را در دنیا به تصویر کشید

بی مهری 40 ساله مسئولان به منطقه اردهال کاشان

انجمن های ادبی کاشان ساماندهی می شوند

فراهم سازی فضای بازی در جامعه موجب تقویت مهارت‌های کودکان می شود

طرح بیمه وکالت به شکل پایلوت دراصفهان اجرایی می‌شود

اردوی بی‌سرانجام و حوادث جاده‌ای بی‌درمان

بختیار: در توقیف نفتکش انگلیسی اقدامی بر خلاف قوانین دریایی انجام نشده است

آمریکا با ادعای سرنگونی پهپاد ایران، به دنبال اقناعِ جامعه جهانی است

توقیفِ نفتکشِ انگلیسی کاملاً قانونی است/ایجاد تنش، جز ذات نظام سلطه است

صیانت از اسلامیت و جمهوریت نظام وظیفه اصلی شورای نگهبان است

ابوترابی: نظر مجلس غیرقانونی بودن برگزاری انتخابات شورایاری‌ها است

مقررات حقابه‌ها در کشور به اصلاح نیاز دارند

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

ششمین جشنواره سراسری شعر «ماه در برکه» در کاشان برگزار می شود

مسئولان روند کاهش تعهدات برجامی را با قدرت ادامه دهند

در تصادف محور کاشان -قم یک نفر کشته و 25 نفر مصدوم شدند

جمهوری اسلامی توانسته ابرقدرت های پوشالی را به چالش بکشد

احتمال پیروزی ذوب‌آهن در پرونده شکاری/بازیکن تراکتورمحروم می‌شود؟

روند کاهش تعهدات به برجام را با روحیه انقلابی ادامه می‌دهیم

کامران: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خلاف قانون نیست

برخورد اتوبوس و تریلر در کاشان 25 مصدوم و یک کشته برجا گذاشت

امام جمعه موقت اصفهان : آمریکا در اوج ذلت قرار گرفته است

حمایت از زنان سرپرست خانوار گامی موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

حمام تاریخی شیخ بهایی اصفهان برای بازدید عموم بازگشایی می شود

اکو فاقد یک استراتژی جامع منطقه ای برای گردشگری است

دفتر گردشگری کشورهای اکو و اتباع خارجی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

مهاجم نیجریه ای به تیم فوتبال ذوب آهن پیوست

تابش: کی‌روش اولویت قلعه نویی بود نه اوساگونا

‌ هوای اصفهان در آستانه وضعیت ناسالم /شاخص کیفی به 97 رسید

غافلگیری قاچاقچیان سوخت قاچاق در شهرضا

13 درصد جمعیت حاشیه نشین کاشان از اتباع خارجی هستند