پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

محور سخنان امامان جمعه شهرهای اصفهان سياسي

محور سخنان امامان جمعه شهرهای اصفهان

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- دشمنی ها با انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت استکبارستیزی آنست، مردم برای جبران خسارت سیل زدگان دولت را یاری کنند و بی توجهی به توصیه های ایمنی خسارت حوادث سیل را افزایش داد از جمله محورهای سخنان امامان جمعه در نمازجمعه امروز شهرهای استان اصفهان است.
**بی توجهی به توصیه های ایمنی خسارت حوادث را افزایش داد
امام جمعه تیران و کرون گفت: بی توجهی به توصیه های ایمنی و بی تدبیری در ساخت و سازها خسارت ناشی از حوادث را افزایش داده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه های نماز جمعه تیران افزود : ساخت و ساز و راه سازی در مسیر انتقال آب و همچنین بی توجهی به مهندسی و ایمنی باعث شده که در حوادث و بلایای طبیعی از مثل سیل خسارت های زیادی به کشور زده شود.
وی بیان کرد: مسئولان تدبیر و آینده نگری نسبت به اجرای طرح و برنامه های شهرسازی داشته باشند و مدیریت بحران را از نگاه همه جانبه به آن بپردازند.
امام جمعه تیران و کرون با اشاره به اینکه برخی از مردم نیز در رعایت اصول ایمنی و توجه به هشدارهای مسئولان امر کوتاهی می کنند، تصریح کرد: در شرایط بحرانی باید مراقبت های لازم انجام شود و شرایط برای خدمت رسانی بیش از بیش فراهم شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به هشدارهای هواشناسی لازم به رعایت قوانین و اصول ایمنی است و همه مردم و مسئولان برای رفع مشکلات مناطق سیل زده اهتمام داشته باشند.
7131
** تجاوز به حریم منابع طبیعی و بی تدبیری مانع بهره برداری از نعمت بارش هاست
امام جمعه اردستان گفت: گاه بر اثر بی تدبیری و بی توجهی نمی توانیم از بارش ها به عنوان نعمت الهی به خوبی استفاده کنیم و با تجاوز به حریم رودخانه ها، تغییر کاربری جنگل ها، مرتع ها و بیابان زایی دچار مشکلاتی مانند سیل می شویم.
حجت الاسلام حسن دهشیری در نماز جمعه اردستان به سیل اخیر در چند استان کشور اشاره کرد و افزود : باران نعمتی است که باید به درستی استفاده شود و مسوولان در سد سازی باید فنی تر و تخصصی تر عمل کنند.
وی با اشاره به کمک افزون بر 300 میلیارد ریالی مردم و قدردانی از تلاش نیروهای مسلح، دستگاه های امدادی، خدمت رسان و نیروهای مردمی برای کمک به بازماندگان این حادثه بیان کرد: مسوولان باید در ساخت و سازها بیشتر دقت کرده و مردم هم مطالبه گر باشند.
امام جمعه اردستان تصریح کرد: آمریکا در این شرایط حساب هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را مسدود کرده تا کسی نتواند به آسیب دیدگان کمک کند، در حالی که برای مرگ چند دلفین در دنیا هیاهو به راه می اندازند.
وی در ادامه مناسبت های پیش رو از جمله ولادت حضرت امام حسین (ع)، ابوالفضل عباس (ع) و امام سجاد (ع) در ماه شعبان و نزدیکی ماه مبارک رمضان را یادآور شد.
7431/8123
** دشمنی ها با انقلاب به دلیل ماهیت استکبارستیزی آن است
امام جمعه موقت کاشان با گرامیداشت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی گفت: با روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی اندیشه جدیدی ایجاد شد که ضد استکبار، ظلم، فساد و استعمارگری بود و دشمنی ها نیز از این امر ناشی می شود.
حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار در خطبه های نماز جمعه کاشان افزود: جنگ اقتصادی، فرهنگی و به راه انداختن اسلام هراسی در غرب به این دلیل است که این ظلم ستیزی با منافع آنها سازگاری ندارد.
وی با اشاره به رای قانونی 98.2 درصدی مردم در 12 فروردین 1358 به نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد: 12 فروردین روز استقرار نظامی بر اساس تعالیم فرهنگی قرآن کریم، اسلام و اهل بیت (ع) و توفیقی بسیار بزرگ بود که خداوند به برکت وجود امام راحل نصیب ملت ایران کرد.
امام جمعه موقت کاشان اضافه کرد: پایه های مستحکم انقلاب و این نظام دینی و توحیدی بر اساس شالوده پایه های نهضت توحیدی پیامبر بزرگ اسلام (ص) و بعثت نبوی می باشد که بر پایه توحید و مبازره با طاغوت استوار شده است.
وی بیان کرد: خصوصیت نظام اسلامی این است که مسلمانان باید برابر دشمن با شدت عمل کرده اما در جامعه و باهم مهربان بوده، صداقت و همکاری داشته، آبروی یکدیگر را حفظ کرده، به قول های خود پایبند باشند و در هنگام ضرورت به یاری بشتابند.
اسلامی تبار اضافه کرد: ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب تا کنون سه جنگ دیده که البته هشت سال در جنگ نظامی جهانی هشت سال مردانه وارد و با سربلندی از آن خارج شد اما جنگ اقتصادی نیز به راه افتاد که تا کنون ادامه دارد.
وی تصریح کرد: در این مشکلات باید مردم به یاری یکدیگر بشتابند اما برخی نیز در این میان جیب دوخته و از شرایط سو استفاده می کنند؛ باید باهم به انصاف برخورد کنیم تا خداوند متعال هم به ما رحم داشته باشد و بتوانیم از این جنگ سربلند بیرون بیاییم.
امام جمعه موقت کاشان، جنگ سوم را مخاطرات طبیعی دانست و افزود: جنگی در چند روز گذشته در کشور به راه افتاده و سیل ویرانگری چند استان را از شمال تا جنوب درگیر کرده و بسیاری از نقاط به زیر آب رفتند.
وی بیان کرد: بسیاری از خانه ها، مزرعه ها و زیربناها در جریان این حادثه ها خراب شده یا آسیب دیدند، برخی راه های کمک رسانی مسدود شده و برخی بر روی پشت بام خانه ها در انتظار امداد هوایی هستند که باید در این جنگ نیز همه مردانه به میدان بیایند و هر که هر چه در توان دارد برای کمک به آسیب دیدگان دریغ نکند.
6136/8123
**مردم برای جبران خسارت سیل زدگان دولت را یاری کنند
امام جمعه نایین گفت: با همدلی مردم و مسئولان امداد رسانی به خوبی در کشور در حال انجام است و مردم برای جبران خسارت سیل زدگان دولت را یاری کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی سجادی در نماز جمعه نایین در رواق فاطمیه این شهر ضمن قدردانی از رهنمودها و تدبیر رهبر معظم انقلاب و فتوای مراجع عظام تقلید برای کمک رسانی به مردم سیل زده، خاطرنشان کرد: امیدواریم سالهای خشکسالی گذشته به سال های پرآب تبدیل شوند و مردم از نعمت ها و برکت های الهی هرچه بیشتر بهره مند شوند.
وی افزود: باید در سیل اخیر به جنبه رحمت الهی و نزولات آسمانی توجه کنیم که پس از سالها به خشکسالی پایان دادند و امیدواریم این نزولات در سالهای بعد ادامه پیدا کند.
وی تصریح کرد: به کسانی که در اثر سیل به آنها خسارت وارد شد و صدمه دیدند و عزیزانشان را از دست داند تسلیت می گوییم و جا دارد همانطور که تا بحال کمک رسانی شده باز هم این کمک ها ادامه پیدا کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن اقدامات اخیر آمریکا در بلوکه کردن حساب های بانکی جمعیت هلال احمر گفت: این کار مانع از ارسال کمک های انساندوستانه کشورهای مختلف جهان به مردم آسیب دیده از سیل شده است.
7136
**مردم سیل زده به کمک احتیاج دارند
امام جمعه موقت گلپایگان گفت: مناطق سیل زده همچنان به دریافت کمک ها احتیاج دارند و روند امداد رسانی باید با یاری مردم و دستگاه های متولی ادامه یابد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی شیخ علی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گلپایگان افزود: با بارش نزولات و رحمت الهی در فروردین ماه امسال گرچه مشکلات آبی کشور رفع شد، اما سیلاب در 400 شهر و روستای کشور خسارت های در پی داشت و برای ساکنان مناطق سیل زده مشکلات جدی ایجاد کرد.
وی خاطرنشان کرد: با وجود مانع تراشی برای کمک های بین المللی برای کمک رسانی به سیل زدگان، آنچه در سیل اخیر مشاهده شده همراهی و همدلی مردم و حاکمیت برای امداد رسانی بود که آلام مردم سیل زده را کاهش داد.
امام جمعه موقت گلپایگان با اشاره به اینکه دستگاه های متولی شامل هلال احمر، کمیته امداد و بسیج نیز در جمع آوری کمک برای سیل زدگان در این شهرستان در حال انجام وظیفه هستند و مردم نیز در این زمینه مشارکت دارند بر لزوم ادامه کمک رسانی به سیل زدگان تاکید کرد.
شیخ علی با گرامیداشت مناسبت های پیش رو، روز ملی فن آوری هسته ای، ایام شعبانیه و روز پاسدار گفت:پاسداران از بدو پیروزی انقلاب همواره در عرصه های مختلف دفاعی و سازندگی در خدمت رسانی به مردم و حفظ نظام اسلامی در تلاش هستند و باید همه قدردان زحمات آنان باشیم.
6026/7138

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ابوترابی: دادن وعده‌های غیرقابل اجرا در زمان انتخابات اعتماد مردم را سلب می‌کند

اگر در زمینه اشتغال، اولویت با مردان بود امروز زن و مرد مجرد نداشتیم

صادرات غیرنفتی در اولویت قرار بگیرد

دغدغه اصلی همسرم کمک به مستضعفان بود/ خاطره دیدار با رهبر انقلاب

قیمت گوشت در اردستان رکورد زد/نقش دلالان در گرانی دام

قلعه‌نویی: از شرایط سخت خارج شدیم/ دیدار با پرسپولیس خوب می‌شود!

ضربه‌ای که سپاهان برای بازی با پرسپولیس خورد

برگزاری نخستین دوره تخصصی ویژه مربیان خانه‌های بازی کاشان

اهدای هزینه مراسم عید اموات 60 خانواده اردستانی به سیل زدگان

کمک 13 میلیارد ریالی مردم کاشان به مردم سیل زده کشور

ارتش نهادی مکتبی و مردمی است

خلیج فارس با کوچک‌ترین تجاوز به گورستان آمریکایی‌ها تبدیل می‌شود

آغاز عملیات تکمیل پروژه آموزشگاه امام حسین (ع) در آران و بیدگل

ارسال 9 میلیون طیور گوشتی از اردستان به کشتارگاه‌های سطح کشور

پخت روزانه بیش از 3 هزار پرس غذا توسط موکب آران در خوزستان

ارائه طرح تفکیک بخش جوانان از وزارت ورزش در صحن علنی مجلس

حرکت کاروان پیاده 500 نفری «هلال تا جمکران» از آران آغاز شد

طوفان لحظه‌ای در مناطق شرق و غرب اصفهان پیش بینی می‌شود

زیرساخت‌های لازم برای ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی فراهم شود

برگزاری نخستین دوره مسابقات رسمی تنیس بانوان کاشان

تیم ملی گیتی پسند در راه لیگ برتر فوتسال!

یاوه‌گویی‌های ترامپ تأثیری بر ملت ایران ندارد

کمیته مدیریت نشاط اجتماعی در اردستان تشکیل شود

چرا سپاهان ورزشگاه نقش جهان را به ذوب‌آهن نداد؟

سربلندی کشور ایران مرهون نیروهای مقتدر نظامی است

خط لوله انتقال آب از ذوب آهن طرح پدافند است، نه برداشت آب

در اجرای تونل گلاب دو با مشکلاتی مواجه هستیم

سپاه، بخشی از ارتش و هویت ملی ایران است

انتقاد یک نماینده از تأخیر در بررسی طرح مقابله با آمریکا در مجلس

مردم خوزستان و مدیران اصفهان، اهواز را از سیل نجات دادند

ترامپ جنگ مستقیمی با ایران نخواهد داشت

به ازای هر 100 درصد افزایش قیمت بنزین، تورم چهار درصد بالاتر می‌رود

یک استان اصفهان داریم و خواهیم داشت

تمام دستگاه‌ها مشکلات جوانان را برطرف کنند

ارتش تجلی جلال و جمال خداوند است

به کوری دشمنان تجهیزات نظامی ایران روز به روز بهتر از دیروز است

دشمنان ایران خود تروریست هستند

مسؤلان برای سفرهای خارجی خود معذوریت دارند

ابوترابی: ترامپ با تروریستی خواندن سپاه کینه و عصبانیت خود را از شکست نشان داد

موسوی‌لارگانی: اگر هزینه امروز مجلس را به سیل‌زدگان می‌دادیم بهتر از ارائه گزارش بود

انتقاد نماینده گلپایگان از عدم توجه به آثار تاریخی روستای کوچری

ارتشی و سپاهی، نیروهای مسلح یک ارتش الهی هستند

حرکت انقلاب به زودی جهان را فرا خواهد گرفت

نماینده خمینی‌شهر: دادگاه ویژه رفع موانع تولید تشکیل شود

نمازی: ترامپ سبب خیر شد

ابوترابی: بیمه همگانی ساختمان‌ها در برابر حوادث غیر مترقبه یک امر ضروری است

فراکسیون مقابله با تحریم آمریکا تشکیل می‌شود

خروج از رکود تورمی با رونق تولید/ دولت لایحه ای برای استان اصفهان شمالی نخواهد آورد

چند نکته درباره قرار دادن سپاه در فهرست تروریستی

ائمه جمعه استان اصفهان از سپاه پاسداران حمایت کردند