پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

فولادگر: بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تحقق رونق تولید است سياسي

فولادگر: بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تحقق رونق تولید است

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با تاکید بر این که رونق گرفتن بازار تولید سبب ایجاد اشتغال و برون رفت از رکود تورمی می‌شود گفت: با بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید می‌توان در راستای رونق تولید گام برداشت. امروز به اندازه کافی قوانین وجود دارد ما باید به سمت اصلاح ساختارها برویم.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا فولادگر در نشست خبری در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس با موضوع رونق تولید بیان کرد: در ابتدا اعیاد شعبانیه و آغاز سال نو را به تمامی هموطنانم تبریک می گویم. جا دارد از همین جا با سیل زدگان همدردی کنیم. امیدواریم با تدابیر بیشتر و جلوگیری از اقداماتی که باعث آسیب به محیط زیست و منجر به وقوع چنین اقداماتی می‌شود دیگر شاهد این موارد نباشیم. مجلس نیز طرحی برای کمک به مناطق سیل زده آماده کرده و ان‌شاءالله به زودی به تصویب خواهد رسید.
وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری امسال را رونق تولید نامگذاری کردند. رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در دیداری که روز شنبه با کارکنان مجلس داشتند این وظیفه را به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی محول کردند تا محور رونق تولید در کشور قرار گرفته و اقدامات کارشناسی لازم را با همفکری سایر کمیسیون‌ها و مرکز پژوهش‌های مجلس انجام دهد. کمیسیون حمایت از تولید ملی کار خود را از روز یکشنبه آغاز کرده است.
وی در ادامه تصریح کرد: کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی دارای چهار محور کاری است. اولین گام حمایت از تولید است، گام بعدی پیگیری اجرای صحیح سیاست‌های اصل 44 برای تقویت بخش خصوصی و به میدان آمدن مردم است، گام بعدی بهبود مستمر فضای کسب و کار و آخرین گام بحث اشتغال و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است. کمیسیون در هر چهار محور اقداماتی را انجام داده است.
این عضو صنایع و معادن مجلس ادامه داد: هر چهار محور فعالیت‌های کمیسیون هم راستای رونق تولید است. شیب کار کمیسیون ویژه و تمرکز ما بر روی کار نظارتی است. در گام اول کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گزارش نظارتی تهیه کرده و در نهایت اگر نیاز به اصلاح قانون باشد وارد قانونگذاری می‌شود و یا اگر طرح یا لایحه از سوی مجلس یا دولت بیاید به سمت قانونگذاری می‌رویم. در حقیقت مبنای کار ما نظارت است.
وی افزود: در بخش تولید ما گزارش نظارتی تهیه کردیم تا ببینم چه میزان قانون استفاده از حداکثر توان تولید داخل محقق شده است و به این نتیجه رسیدیم این قانون باید اصلاح شود و در سال 97 طرح حداکثر استفاده از توان تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی را تهیه کرد و انشالله تا ماه آینده تبدیل به قانون می‌شود.
فولادگر اضافه کرد: در ادامه نیز گزارشی در خصوص قانون رفع موانع تولید که حدود چهار سال است تهیه کردیم و این اولین گزارش در خصوص نحوه اجرای این قانون است. این گزارش در نوبت صحن علنی مجلس است.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی افزود: محور بعدی که کمیسیون پیگیری کرد اجرای صحیح سیاستهای اصل 44 بود که گزارشی نظارتی در این خصوص تهیه شد و به دنبال دو طرح برای اصلاح این قانون تهیه شده است. در اصل ما به سمتی رفتیم تا نهادهای تنظیم‌گر در بخش‌هایی که انحصار در قیمت وجود دارد راه بیفتد و در بخش خصوصی شفاف سازی ایجاد شود.
فولادگر در ادامه تاکید کرد: ما به دنبال تهیه گزارشی هستیم تا ببینم چرا بخش خصوصی نتوانسته به جایگاه اصلی که برای آن تعریف شده است دست یابد و دچار فساد شده است. محور سوم فعالیت‌های کمیسیون بهبود فضای کسب و کار است. کمیسیون گزارشی در سال 96 تهیه کرد و به این نتیجه رسید که قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار به طور کامل اجرای نشده است و لذا کارگروهی تشکیل شد تا به طور مستمر در این زمینه فعالیت کند و اقدامات لازم برای بهبود فضای کسب و کار و ارتقای رتبه جهانی انجام شود. در اصل مؤلفه‌های محیطی فضای کسب و کار را بررسی کردیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: محور بعدی کمیسیون بخش اشتغال است؛ گزارشی در سال گذشته تهیه شد که آسیب شناسی وضعیت شاغلان و بیکاران در آن انجام شده است. ما به دنبال طرحی هستیم تا ببینیم با وضعیت فعلی اشتغال چرا راهکارهای برای رفع مشکلات اشتغال وجود دارد.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در ادامه با اشاره به مأموریت کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی به عنوان محور برای تحقق رونق تولید بیان کرد: رونق تولید امسال به عنوان شعار سال نام گرفته است. در گام اول باید پرسید چرا چند سال متوالی رهبر انقلاب مباحث اقتصادی را در شعار سال جای می‌دهند؟ حدود 10 سال است که مباحث اقتصادی در نامگذاری سال جای دارد. رهبری پاسخ به این سوال را مطرح کردند و گفتند مسائل اقتصادی از مسائل اصلی کشور است. این به این معنا نیست که ما مسئله سیل اخیر یا انتخابات مجلس و یا مسائل پیش آمده در سیاست خارجی را مهم تلقی نکنیم بلکه در روند جاری کشور مهمترین اولویت ما مسائل اقتصادی است.
فولادگر در ادامه با تاکید بر این که بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی رونق تولید است بیان کرد: در همه دیدگاه‌های اقتصادی با هر مکتب اقتصادی اگر بخواهند مسیر برون رفت از رکود تورمی را طی کند به سراغ حمایت از تولید و رونق گرفتن بازار تولید می‌روند. رونق تولید سبب ایجاد اشتغال شده و ما را از حالت رکود تورمی بیرون می‌برد و بخش خصوصی را به صحنه اقتصادی می‌آورد.
وی در پایان گفت: اکنون ما در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از مرکز پژوهش‌ها خواسته ایم تا کار تحلیلی انجام دهد تا ببینیم دولت چگونه می‌تواند از تولید حمایت کند باید پاسخ دهیم که آیا تولید صرفاً با رانت حمایت خواهد شد و آیا یارانه‌ها نباید هدفمند باشند. امروز قوانین به میزان کافی وجود دارد بلکه ما باید ساختارها را اصلاح کنیم نظام بانکی امروز در خدمت تولید است بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید به رونق در بازار تولید کمک می‌کند. کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در حال انجام کار کارشناسی بر روی این موضوع است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

ششمین جشنواره سراسری شعر «ماه در برکه» در کاشان برگزار می شود

مسئولان روند کاهش تعهدات برجامی را با قدرت ادامه دهند

در تصادف محور کاشان -قم یک نفر کشته و 25 نفر مصدوم شدند

جمهوری اسلامی توانسته ابرقدرت های پوشالی را به چالش بکشد

احتمال پیروزی ذوب‌آهن در پرونده شکاری/بازیکن تراکتورمحروم می‌شود؟

روند کاهش تعهدات به برجام را با روحیه انقلابی ادامه می‌دهیم

کامران: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خلاف قانون نیست

برخورد اتوبوس و تریلر در کاشان 25 مصدوم و یک کشته برجا گذاشت

امام جمعه موقت اصفهان : آمریکا در اوج ذلت قرار گرفته است

حمایت از زنان سرپرست خانوار گامی موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

حمام تاریخی شیخ بهایی اصفهان برای بازدید عموم بازگشایی می شود

اکو فاقد یک استراتژی جامع منطقه ای برای گردشگری است

دفتر گردشگری کشورهای اکو و اتباع خارجی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

مهاجم نیجریه ای به تیم فوتبال ذوب آهن پیوست

تابش: کی‌روش اولویت قلعه نویی بود نه اوساگونا

‌ هوای اصفهان در آستانه وضعیت ناسالم /شاخص کیفی به 97 رسید

غافلگیری قاچاقچیان سوخت قاچاق در شهرضا

13 درصد جمعیت حاشیه نشین کاشان از اتباع خارجی هستند

دستگیری سارقان موبایل راننده نماینده مجلس در عملیاتی ضربتی

«نزاع» در صدر پرونده‌های انتظامی اردستان قرار دارد

نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم

کشف کالای قاچاق در اردستان 500 درصد افزایش داشته است

حکم تکثیر و چاپ تولیدات دارای حق معنوی از دیدگاه شرعی

توافق اوساگونا با سپاهان/ خط حمله قلعه‌نویی مخوف می‌شود

افزایش طلاق در کاشان نگران کننده است

بنای تاریخی سرهنگ آباد اردستان به دوربین مداربسته مجهز شد

همتی: با سیاست های دولت، نرخ ارز ثبات کاهنده یافته است

با شهرستان شدن 3 منطقهِ شرق اصفهان، تسهیلات رفاهی این مناطق تأمین می‌شود

فوت جوان کاشانی در استخر ذخیره آب برزک کاشان

بررسی درخواست تبدیل شدن 3 بخش شرق اصفهان به شهرستان در کمیسیون شوراها

بغض گیتی پسند با 10 گل ترکید/ مس مقابل سن‌ایچ شکست خورد

عقده گشایی گیتی پسند با 10 گل/ مس مقابل سن‌ایچ شکست خورد

هزینه‌های درمان در اصفهان افزایش چشمگیر داشته است

66 درصد از جمعیت استان اصفهان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

بارش پراکنده و موقتی باران در استان اصفهان پیش بینی می شود

تفاهم نامه سازمان فرهنگی شهردای کاشان با بهزیستی

برپایی کمیته میانجی‌گری پیش از طلاق در کاشان

تقاضای تبدیل سه بخش اصفهان به شهرستان بررسی شد

هوای اصفهان در آستانه وضعیت ناسالم قرار گرفت/شاخص کیفی 95

30 طرح اقتصادی تا پایان سال در اردستان به بهره برداری می رسد

کاهش نابینایی مادرزادی در استان اصفهان

50 واحد مسکونی توسط اردستانی‌ها در استان لرستان ساخته می شود

سهم اصفهان از اشتغال صنعتی کشور 10 درصد است

مدافع نیجریه‌ای به تیم فوتبال ذوب آهن پیوست

رفع موانع رونق تولید از دغدغه‌های دستگاه‌های اقتصادی اصفهان است

افزایش دو برابری بودجه مستمری مددجویان بهزیستی

تذکر نماینده مردم فلاورجان در خصوص مشکلات آب آشامیدنی این استان

مذاکره با بانک «کونلون» چین در راستای آزادسازی حسابهای ایرانیان

تبلیغات نامحسوس انتخاباتی در اصفهان