پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

مقالات

پیش بینی اقتصاد ایران در سال 2019

پیام سپاهان- روزنامه نسل فردا در ستون سرمقاله امروز سه شنبه 13 آذر مطلبی را با عنوان ` پیش بینی اقتصاد ایران در سال 2019 ` به قلم زهرا کریمی منتشر کرد.

دوستی با موسیقی اصفهان، در عمارت هنرمند

پیام سپاهان- اینجا، عمارت هنرمند است. محلی برای دلجویی از دل‌آزردگان موسیقی اصفهان، عمارتی که در آن به همت "فرید صلواتی"، در "شهری که دوستش داریم"، با همت شهرداری، در انتهای کوچه چهار خیابان ابن سینا اصفهان گشوده شده و صاحبینش در هر تجدید دیدار، رفقای هنرآموخته سابق خود را می‌جویند.

مرسی که هستیم و هستید

روزنامه نصف جهان در ستون سرمقاله امروزش مطلبی را با عنوان ` مرسی که هستیم و هستید ` به قلم ایرج ناظمی منتشر کرد.

مبارزه همیشگی با فساد، ضرورت ملی

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن چاپ اصفهان در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی را با عنوان ` مبارزه همیشگی با فساد، ضرورت ملی ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

ستم ‌ستیزی، رمز ماندگاری

پیام سپاهان - روزنامه کشت گیاهان دارویی استان اصفهان روز شنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` ستم‌ستیزی، رمز ماندگاری ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

حواسمان به تعلیم و تربیت باشد

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر استان اصفهان روز چهارشنبه در ستون سرمقاله خود در مطلبی را با عنوان `حواسمان به تعلیم و تربیت باشد` به قلم بابک ایران پور منتشر کرد.

عرصه را برای جوانان باز کنید

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن استان اصفهان روز سه شنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` عرصه را برای جوانان باز کنید ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

همت عالی برای رفع مهمترین نگرانی استان

راه ترقی- روزنامه سیمای شهر استان اصفهان روز دوشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` همت عالی برای رفع مهمترین نگرانی استان` به قلم بابک ایران پور منتشر کرد.

سقوط صنعت یا نجات کارگران

پیام سپاهان- افزایش بی‌رویه نرخ اجناس به خصوص کالاهای اساسی در ماه‌های اخیر که ناشی از نوسانات بی‌رویه نرخ ارز و اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران و در مقابل آن عدم‌تغییر دستمزد شاغلان واحدهای بخش خصوصی و دولتی و ثابت ماندن قدرت خرید مردم، به گفته برخی از کارشناسان موجب کاهش 80 درصدی قدرت خرید مردم شده و همچنین خط فقر در کلان‌شهرهایی همچون تهران و اصفهان به مرز 5 میلیون تومان رسیده است.

تکلیف بازنشسته های قانون شکن چیست؟

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر روز چهارشنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی با عنوان ` تکلیف بازنشسته های قانون شکن چیست؟ ` منتشر کرد.

وحدت، عامل قدرت

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز چهارشنبه در سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` وحدت، عامل قدرت ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

مسئولیت قانون در برابر مردم

پیام سپاهان - نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد محدودیت‌ها و مسئولیت‌های مجریان عدالت به خصوص ضابطان، به منظور حمایت از شهروندان در آزادی و امنیت خود در سطح ...

پیام های سفر برهم صالح به ایران

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا روز دوشنبه در سر مقاله خود مطلبی را با عنوان ` پیام های سفر برهم صالح به ایران ` به قلم مریم عمادی منتشر کرد.

آرامش بعد از طوفان

پیام سپاهان- روزنامه نسل فردا روز یکشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را باعنوان ` آرامش بعد از طوفان` به قلم زهرا کریمب منتشر کرد.

شهری که تاکسی مازاد دارد/ رانندگان دوشغله

پیام سپاهان - اردستان- 60 دستگاه تاکسی درداخل شهر اردستان فعالیت دارند اما همین تعداد نیز با توجه به شرایط جمعیتی شهر ، بیش از ظرفیت مسافربری آن تلقی می شود.

ایران اینترنشنال زیر چتر حمایتی عربستان

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا روز چهارشنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی را با عنوان ` ایران اینترنشنال زیر چتر حمایتی عربستان ` به قلم مریم عمادی منتشر کرد

طرح های 7 گانه احیاء زاینده رود

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر استان اصفهان روز سه شنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی را با عنوان ` طرح های 7گانه احیاء زاینده رود` به قلم بابک ایران پور منتشر کرد.

سرما در کوچه یخچال

پیام سپاهان - در محدوده خیابان هاتف و کوچه‌ای که زمانی به مرکز فروش لوازم‌خانگی اصفهان معروف بود و در هیاهوی خرید، گاری‌های بزرگ، جهیزیه دختران را تا پای ...

آقای‌ ایکس،‌ پایه ‌انتصاب‌ های ‌اصفهان!

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر استان اصفهان روز دوشنبه در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی را با عنوان ` آقای ‌ایکس،‌پایه‌ انتصاب ‌های‌ اصفهان `به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

غلبه بر تحریم ‌ها

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن استان اصفهان روز یکشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` غلبه بر تحریم‌ ها `به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

اصفهان نیازمند روزهای شاد

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر استان اصفهان روز شنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی را با عنوان ` اصفهان نیازمند روزهای شاد `به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

اقتصاد فرهنگ حلقه مفقوده کلان شهرها

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر استان اصفهان روز سه شنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی را با عنوان `اقتصاد فرهنگ حلقه مفقوده کلان شهرها` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

بازی پیچیده امریکا با روسیه

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا روز دوشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان `بازی پیچیده امریکا با روسیه ` به قلم مریم عمادی منتشر کرد.

روزی برای فریاد اقتدار

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر اصفهان روز یکشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان `روزی برای فریاد اقتدار` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

ترنس‌ها نشانه آخرالزمان نیستند

پیام سپاهان- یک روان‌درمانگر "ملال جنسی" می‌گوید ترنس‌ها فقط تضاد روح و جسم دارند و نشانه آخرالزمان نیستند.

13 آبان و اعتراف ترامپ به اشتباه

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز شنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان ` 13 آبان واعتراف ترامپ به اشتباه` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

مدیریت شهری و پای لنگ خدمات

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر روز چهارشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان `مدیریت شهری و پای لنگ خدمات` به قلم پارسا فرزین منتشر کرد.

این ملت نمی‌ترسد

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز چهارشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان ` این ملت نمی ‌ترسد ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

آمریکای ترامپ تئوری رئیس جمهور دیوانه را پی می گیرد

پیام سپاهان-به قدرت رسیدن ترامپ در ژانویه 2018 فصل نویی را در تاریخ دیپلماسی و روابط بین الملل گشود؛ فصلی که بار دیگر یکجانبه گرایی آمریکایی در ادبیات سیاست جهان را سرفصل قرار داد. سیاست اعلامی- انتخاباتی ترامپ با عنوان «نخست آمریکا»، در عصر جهانی شدن شاید ابتدا و در زمان انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان جدی گرفته نمی شد اما زمانی که نتایج رای گیری پیروزی او را نشان داد در صدر تحلیل های بین المللی قرار گرفت.

رکن چهارم دموکراسی، ادعا یا واقعیت؟

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر روز دوشنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی باعنوان ` رکن چهارم دموکراسی، ادعا یا واقعیت؟` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

چشم انداز توسعه شبکه حمل بار ریلی*اصغر دواتگر

پیام سپاهان - اصفهان - بخش حمل و نقل در اقتصاد کشور اهمیت خاصی دارد، بویژه حمل و نقل ریلی که از لحاظ زیست محیطی، کاهش سوخت و ایمنی بالا از مزیت بیشتری نسبت به جاده ای، هوایی و دریایی برخوردار است و با گسترش فعالیت های اقتصادی، توسعه و بهبود آن نیز به یک ضرورت تبدیل می شود.

در داستان کوتاه و رمان دفاع مقدس دچار کمبود هستیم

پیام سپاهان- رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به کمبود داستان کوتاه و رمان دفاع مقدس، برگزاری جشنواره‌هایی مانند جایزه ادبی یوسف را راهی برای پر کردن این خلأ دانست.

گردشگری عشایری ظرفیتی که دیده نشد - محمود افشاری*

پیام سپاهان - اصفهان- گردشگری عشایری در اصفهان یکی از ظرفیت های رونق اقتصادی است که برای تحقق آن در صنعت گردشگری استان و حتی کشور اقدامات اساسی انجام نشده است، صنعتی که نیازمند حمایت مسوولان امر و برنامه ریزی اصولی است.

پرهیز از ایجاد سرگردانی برای مردم

پیام سپاهان- روزنامه کیمیای وطن در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی را باعنوان `پرهیز از ایجاد سرگردانی برای مردم` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

تب تند احتکار خانگی با اعتماد فروکش می‌کند

پیام سپاهان- «تا ارزان است بخرید، فردا گران‌تر می‌شود» جمله‌ای که این روزها بارها و بارها از زبان مردمی که از ترس گرانی، حساب بانکی خود را برای خرید برنج، روغن، حبوبات، پوشک و ده‌ها اقلام دیگر خالی می‌کنند و یا از زبان فروشندگانی که برای ترغیب مشتریانشان به خرید، هراس گرانی‌ از راه نرسیده را به دل آن‌ها می‌اندازند، شنیده‌ایم.

گذری بر زندگی پنجمین شهید محراب در انقلاب

پیام سپاهان- آیت‌الله عطاء‌الله اشرفی اصفهانی، سال 1281 هجری شمسی در خمینی‌شهر اصفهان متولد شد. تحصیلات ابتدایی مقدماتی را در خمینی‌شهر گذراند و در سن 12 سالگی برای ادامه تحصیل راهی اصفهان شد. طی حدود 10 سال از محضر علمایی چون آیت‌الله سیدمهدی درچه‌ای، آیت‌الله سیدمحمد نجف‌آبادی، مرحوم فشارکی و مرحوم مدرس استفاده کرد.

سازش یا مقاومت؟

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز دوشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` سازش یامقاومت؟` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

چالش یک روز من و ولیچرم

پیام سپاهان- روزنامه سیمای شهر روز یکشنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی را با عنوان ` چالش یک روز من و ولیچرم ` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

اصفهان و جای خالی شهرک طلا

پیام سپاهان- روزنامه سیمای شهر روز پنجشنبه در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی با عنوان ` اصفهان و جای خالی شهرک طلا ` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

فامیل ‌گرایی ممنوع!

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز چهارشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` فامیل ‌گرایی ممنوع! ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

ما به پاییز پر از بحران عادت داریم!

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر روز سه شنبه در سر مقاله خود مطلبی را با عنوان `ما به پاییز پر از بحران عادت داریم! ` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

زیر سایه لغزش

پیام سپاهان- اصفهان عوض می‌شود. سوپرمارکت‌ها، لباس‌فروشی‌ها و قصابی‌های محله، روز به روز مشتری‌های کم‌تری خواهند داشت. چک‌ها برگشت می‌خورند و هرچه‌قدر که صبح تا شب می‌دوی، بی‌فایده است انگار.

نکاتی درباره FATF

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا روز دوشنبه در شماره امروز و درستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان ` نکاتی درباره FATF `به قلم زهرا کریمی منتشر کرد.

جنگ روانی

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز یکشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان` جنگ روانی ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

تحریم و تهاجم روانی

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن در سرمقاله امروز خود مطلبی را با عنوان ` تحریم و تهاجم روانی` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

مسئولیت ناپذیری به بهانه قانونمند

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر روز چهارشنبه در ستون سر مقاله امروز خود مطلبی را با عنوان `مسئولیت ناپذیری به بهانه قانونمند` به قلم پارسا فرزین منتشر کرد.

ترامپ و رؤیای مذاکره با ایران

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا روز سه شنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان` ترامپ و رؤیای مذاکره با ایران` را به قلم مریم عمادی منتشر کرد.

ولنگاری فرهنگی

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر در ستون سرمقاله امروز نهم مهرماه خود مطلبی با عنوان ` ولنگاری فرهنگی` به قلم میثم ریاحی منتشر کرد.

بی تفاوتی نسبت به اوضاع پیرامون

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی با عنوان `بی تفاوتی نسبت به اوضاع پیرامون` به قلم بابک ایران پور منتشر کرد.

همه‌ چیز درباره سخنان ترامپ در مجمع عمومی

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا در ستون سرمقاله روز پنجشنبه خود مطلبی با عنوان `همه ‌چیز درباره سخنان ترامپ در مجمع عمومی ` به قلم مریم عمادی منتشر کرد.

حواستان به مردم باشد

پیام سپاهان- روزنامه سیمای شهر در سرمقاله روز چهارشنبه خود مطلبی با عنوان` حواستان به مردم باشد` به قلم بابک ایرانپور منتشر کرد.

طرحی برای زنده مانی یک تمدن

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر در ستون سرمقاله امروز مطلبی با عنوان ` طرحی برای زنده مانی یک تمدن` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

تبیین یاداشت روحانی در واشنگتن پست

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا در ستون سر مقاله امروز خود مطلبی با عنوان ` تبیین یاداشت روحانی در واشنگتن پست` به قلم زهرا کریمی منتشر کرد.

بانی جنگ کیست؟

پیام سپاهان- روزنامه کیمیای وطن در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی با عنوان ` بانی جنگ کیست؟ ` به قلم دکتر محمد جواد قاسمی منتشر کرد.

شایعه قحطی در ایران و پیامدهای آن

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` شایعه قحطی در ایران و پیامدهای آن` به قلم زهرا کریمی منتشر کرد.

کشکول زندگی

پیام سپاهان - رمان «غروب پروانه» آخرین ترجمه مریوان حلبچه‌ای از آثار بختیار علی است که توسط انتشارات نیماژ روانه بازار گردیده است. نام بختیار علی با ...

روایتی از قفسه‌های خالی تا ادعای فراوانی کالا

پیام سپاهان- مسئولان می‌گویند کالاهای مورد نیاز مردم به وفور حتی برای نیاز یک یا دو سال آینده در انبارها موجود است و هیچ کمبودی نداریم، اما مردم ادعای دیگری دارند؛ کالا در اصفهان سهمیه‌بندی شده است

آئین‌های کهن عزاداری در باغ شهر تاریخی نطنز

پیام سپاهان- باغ شهر تاریخی نطنز یکی از مذهبی‌ترین شهرهای ایران است که آئین‌های عزاداری کهن مانند برافراشتن خیمه‌های عزاداری، جاروکشی پیر غلامان، جغجغه زنی، خانه عَلم، تعزیه‌خوانی، نخل گردانی و پخت نان عباسعلی را در خود جای داده است.

ماندگارترین قیام

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن استان اصفهان روز سه شنبه در سرمقاله شماره 801 خود مطلبی با عنوان` ماندگارترین قیام` را به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

کوپن اقتصاد ایران را از مسیر توسعه عقب انداخت

پیام سپاهان- استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه افزایش احتکارها در کشور نوعی بار روانی دارد، گفت: با توجه به فساد موجود در کشور اگر بار دیگر توزیع کالا از طریق کوپن و صف انجام شود، فساد و رانت در اقتصاد چند برابر می شود و اقتصاد کشور از مسیر توسعه دور خواهد شد.

ابن‌الوقت

پیام سپاهان - رمان «این سگ می‌خواهد رکسانا را بخورد» نوشته قاسم کشکولی که در سال 1394 منتشر و توسط نشر بوتیمار روانه بازار گردید، در بخش رمان برگزیده ...

آسمان بی‌ستاره کودکان اوتیسم

پیام سپاهان- خانواده هایی که به معنی واقعی زندگی نکرده اند و می گویند کودکان شان از حقوق شهروندی برخوردار نیستند. اینجا مادران و پدران بسیاری هستند که خسته اما امیدوار به آینده ای روشن، کودکان رنجور و بی پناه شان از آنها پرستاری می کنند.

کار نشد ندارد

پیام سپاهان - اصفهان - روزگاری که روستایی ها برای یافتن پیشه راهی حاشیه شهرها می شوند ، یک روستا زاده کارآفرین اهل فریدن واژه بیکاری را از قاموس زندگی خود و شماری از دوستانش پاک کرده است.

سیاه‌بختی عروس تالاب‌های ایران/ «گاوخونی» کانون ریزگرد می‌شود؟

پیام سپاهان - امروز ریزگردهای گاوخونی دیگر یک افسانه نیست بلکه با توجه به اثبات انباشت فلزات سنگین در تالاب، بی‌تدبیری و پشت‌گوش‌اندازی این موضوع خطرات جدی را برای شهرهای اطراف در پی خواهد داشت.

پس‌انداز، رویایی دست نیافتنی!

پیام سپاهان- پس انداز، واژه ای که این روزها و در بحبوحه افزایش قیمت ها و به گفته خود مردم اندکی برایشان خنده دار است.

گزارش یک جشن

پیام سپاهان- نزدیک به یک ماه است که خانه مطبوعات اصفهان با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان و دیگر تشکل های مرتبط، برای برپایی یک جشن باشکوه به مناسبت روز خبرنگار برنامه‌ریزی می‌کنند، جشنی که جشنواره ندارد و تا یک روز پیش قرار بود سخنران هم نداشته باشد اما...

اگر لبوفروشی می‌کردم...

پیام سپاهان - مهربانی در صدایش جاری است و پهلوانی در کردارش... هر چه داشته برای ورزش گذاشته، ورزشی که دیگر این روزها پهلوانی را از یاد ...

ازدواج مجدد برای زنان سخت‌تر است

پیام سپاهان - از ازدواج که می‌گویی تنها به وارد شدن نام یک شخص جدید در شناسنامه ات فکر می‌کنی بدون آنکه بدانی در پس ورود این نام چه تعهدات و ...

تب نصف‌جهان برای میراث فرهنگی/آزمون تاریخی مسئولان روی سی و سه پل

پیام سپاهان - اصفهان – هر حرکت کوچک در بناهای تاریخی اصفهان باید از مجرای فرسنگ‌ها چشم تیزبین، نگران و دوستدار این میراث کهن عبور کند که قطعا این دغدغه در طرح حفاظ کشی برای 33 پل نیاز به توجه بیشتر دارد.

خیاوی‌ها

پیام سپاهان - طبق روال این چند ساله، ماهنامه تجربه در شماره اسفند خود جشنواره‌ای را برگزار می‌کند و در آن با سؤال از صاحب نظران هر حوزه (رمان، داستان ...

تخت سرخ صنمبر

پیام سپاهان - در افسانه‌ها چنین آمده که صنمبر، دختریست زیبارو! مادرش، دختر حاکم اصفهان و پدرش خان میمه و خانه‌اش... خانه‌اش تختی سرخ، میان دشتی ...

«مظلوم لاله ها» راوی زندگی شهید بهشتی/خیانت منافقان مستند می شود

پیام سپاهان - اصفهان - سازنده مستند شهید بهشتی گفت: مستند «مظلوم لاله ها» روایتگر زندگی شهید بهشتی از زوایایی است که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده و مظلومیت شخصیت این شهید را به نمایش می گذارد.

مصائب زندگی مجردی

پیام سپاهان - یک آسیب شناس اجتماعی گفت: افرادی که زندگی مجردی دارند، مسئولیت گریز هستند.

احمد کوچک، شاملوی بزرگ

پیام سپاهان - «من کودکی سخت بی‌نشاطی را گذراندم و جوانی بی‌رحمانه تنهایی.»

خورشید و انرژی که هدر می‌رود

پیام سپاهان - ساعت حدود سه بعدازظهر را نشان می‌داد، برای رسیدن به محل کارش عجله داشت و وقتی به چهار راه رسید، چراغ قرمز بود. مجبور شد توقف کند؛ ...

استروگت، چهارباغ کپنهاگ

پیام سپاهان - چهارباغ عباسی نخستین خیابانی نیست که پیاده راه شدن را تجربه می‌کند و بسیاری از چالش‌ها و دغدغه‌های پیاده‌راه سازی این محور یادمانی ...

فناوری و تکنولوژی،شمشیری دولبه

پیام سپاهان - امروزه با توجه به پیشرفت علوم و فناوری، هر گونه تغییر جدید می‌تواند آثار متفاوتی را در کلیه ابعاد زندگی فردی، اجتماعی و ...

سهل‌الوصول ادبی

پیام سپاهان - ادبیات در کنار هنر بودنش، با توجه به آن وجه هنربودگی‌اش که از ذات و سرشت بشر سرچشمه می‌گیرد، اما به مانند هر نهاد دیگری وجه علمی دارد ...

مامان رُژ بزنم؟

پیام سپاهان - استعداد نمی‌خواهد، همین که به وسایل آرایشی روبروی آینه مادرش نگاه می‌کند کافی است تا هوس کشیدن یک ماتیک قرمز را برلبانش داشته باشد. ...

شهر پیاده مدار

پیام سپاهان - "جف اسپک" در کتاب خود با عنوان "شهر پیاده‌مدار" 10 کلید طلایی برای بهبود قابلیت پیاده‌روی در شهر را مطرح کرده است تا با کمک آن‌ها اثرات ...

لمس‌های آلوده...

پیام سپاهان - از صدای موتورسیکلت وحشت دارد، به خصوص از شبی که دو راکب او را هنگام بازگشت به خانه در آغوش کشیده‌، لمس کرده‌اند و هیجان زده، در حالی ...

ایرانیان قدیم با جسد مردگان خود چه می‌کردند؟

سپاهان نیوز - محققان دانشگاه هنر اصفهان در پژوهشی، به بررسی ‌سنت‌های ‌تدفینی ‌در ‌دوره ‌ساسانی ‌براساس ‌یافته‌های ‌باستان‌شناسی پرداخته‌اند. به ...

عبور بچه های کار از چراغ سبز زندگی/117 کودک به «کودکی» بازگشتند

سپاهان نیوز - اصفهان - کودکانی که روزی قرمز شدن چراغ های سر چهارراه ها، بزرگترین فرصت زندگی آنها بود اما این روزها با گرمای دست خیران پا به دنیایی گذاشته اند که «کودکی کردن» همه مشغله آنها شده است.

زیر پوست نقش‌جهان

سپاهان نیوز - میدان نقش جهان همان میدانی که هر وجبش پر از ترمه و کاشی است و دل هر گردشگری را می رباید، هرچند در پوسته ابتدایی و ظاهری‌اش جذاب به ...

کودکان عاشق می‌شوند

سپاهان نیوز - عشق از نکاه یک کودک با یک فرد بالغ شاید به اندازه دایره مفاهیم و لغاتش فاصله زیادی داشته باشد اما رنگ و بوی یکسانی دارد، تا آنجایی که ...

توسعه پایدار از نگاه برخی مسئولان

سپاهان نیوز - در دنیای امروز، موفقیت و بازدهی قابل قبول در اقدامات و مداخله‌ها، بدون مطالعه، شناخت، باور به نظر کارشناسان و تهیه پیوست‌های ...

مرگ سالانه 100 هزار حیوان در اثر تغذیه پلاستیک

سپاهان نیوز - هرازچندگاهی در گوشه و کنار دنیا اخباری مبنی بر ممنوعیت استفاده از پلاستیک می‌شنویم که توسط سازمان‌ها، ادارات و دولت‌ها به تصویب ...

"تیرگان" پاسداشت مقام آب است

سپاهان نیوز - یک استاد تاریخ دانشگاه اصفهان گفت: جشن تیرگان برای پاسداشت مقام آب بود. در روز تیرگان مراسم‌های خاصی برگزار می‌شد و ایرانیان ...

حمل و نقل عمومی آمایش می خواهد

سپاهان نیوز - اصفهان - روزنامه اصفهان زیبا در گزارشی وضعیت حمل و نقل عمومی کلانشهر اصفهان را بررسی کرده و در این گزارش حمل و نقل عمومی را نیازمند آمایش دانسته است.

تلخی لب‌های شکرین

سپاهان نیوز - از مهم ترین دلخوشی های مادران باردار به دنیا آوردن نوزادانی سالم و بدون نقص عضو است حال گاهی این دلخوشی با استرس و دغدغه هایی به قدری ...

سهم اصفهان از توقف گردشگر

سپاهان نیوز - روزنامه اصفهان زیبا روز دوشنبه در گزارشی زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز صنعت گردشگری اصفهان را مورد بررسی قرار داده است.

از تبار سمبولیست‌ها

سپاهان نیوز - شش سال پس از اتفاقاتی که در دولت قبل بر سر چاپ مجموعه داستان «نوروز آقای اسدی» برای محمد کلباسی-نویسنده نام آشنای اصفهانی و از ...

منطقه "نا" امن

سپاهان نیوز - پناهگاه حیات وحش موته که البته پارک ملی موته نیز نامیده می‌شود، با وسعت 204 هزار هکتاری بزرگترین و مهم‌ترین زیستگاه آهو در کشور است ...

ساير مطالب

کدام نمایندگان اصفهان پیگیر طرح عدم کفایت رئیس جمهور هستند

جابجایی جمعیت فلات مرکزی؛ راهکار یا ناگزیر

اوقاتی فارغ از هدف/ تابستان هایی که با داغ «خلاقیت» می گذرد

کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی با مصرف موز و آووکادو

آیا فصل بر اخلاق شما تاثیر دارد؟

هنوز نگاهم آن طرف خیابان است

معمای یک مرگ

اسب درمانی روشی ناشناخته اما مفید

باغ ایرانی نیاز به تغییر ندارد

آستانه‌های فاجعه آمیز اصفهان

ایده‌هایی که سرانجامی پر رونق دارند...

چاه هایی که گلوی آب را می فشارند

پیچ و تاب درفش برنزی

معماری مترو اصفهان،خوب یا بد؟

راه شاهی لبریز از هنر، سنت و صنعت

تو چشمک کدام ستاره‌ای؟

تغییرات اقلیمی و تنش های آبی در اصفهان

مرگ ستاره ای در زمین

جاری شدن زنده‌رود در مادی‌ها/پل های اصفهان چشم‌انتظار وعده هاست

جولان دلالان در بازار سیاه سفرهای نوروزی

پرواز روح گردشگران از آبی گنبد فیروزه‌ای تا خیال سبز زنده‌رود

گردشگران! به «ابیانه» رحم کنید

بگذاریم کودکانمان، کودکی کنند

ریشه هایمان لا به لای کدامین سنگ فراموش شده اند

سالروز شهادت حجت‌الاسلام عبدالله میثمی

میعاد در سپیده دم

تداوم یارانه آری یا خیر؟

آمار صرع در ایران 2.5 برابر آمار کشورهای اروپایی است

«قنات» رمز عبور از خط قرمز خشک‌سالی/ رنسانس مدیریت آب در قرن 21

تداوم آلودگی هوا در اصفهان/بیماری های تنفسی افزایش یافت

سرنوشت سالن سینما ایران به کدام سو می رود؟

ابر قهرمان ها از منظر مطالعات فرهنگی

بررسی تاثیر پیلاتس بر فاکتورهای هماتولوژیکی زنان

خواب زدگان...

سی‌وسه پل نشست کرد

پژوهشی درباره سهم آلاینده‌ها انجام نشد/آمار غلط آلودگی خودروها

بندر خشک نصف جهان روی دریای متلاطم وعده ها

با دوری و غفلت از خدا عقل و قلب انسان از کار می افتد

ممنوعیت واردات بهانه‌ای برای افزایش چندبرابری قیمت برنج

رنج سفر در مسیر ناهموار مرنجاب

تاریخ آشپزخانه ایرانی را فراموش نکنید

نگاه مشترک جراید اصفهان به وضعیت زاینده رود و پیش بینی های هواشناسی

صادرات سیب زمینی اصفهان به کشورهای منطقه

هیجان‌های رفتاری واکنشی به خشونت پنهان جامعه است

'تغییر استاندار' موضوع مشترک روزنامه اصفهان

کاهش نرخ رشد جمعیت و بعد خانوار/ خانواده های اصفهانی کوچک تر شده اند

بررسی ارتباط ناگویی خلقی با ناسازگاری زناشویی

نگاه روزنامه اصفهان زیبا به نصب حفاظ در سی و سه پل

از رمالی تا كلاهبرداری میلیاردی از شرکت‌های بیمه

5 توصیه مفید برای مقابله با استرس‌ شغلی

شناخت دوجنسی‌ها از زبان علم

چگونه با چالش‌های زندگی مقابله کنیم؟

بی توجهی به امر به معروف ونهی از منکر باعث خسارت می شود

کتاب «موقعیت الله وکیل» توسط حوزه هنری اصفهان رونمایی می‌شود

این قصه سر دراز دارد

پلي به سوي توسعه اقتصادي

کودکاني که پايشان براي رفتن به مدرسه لنگ مانده است

گيوه‌بافي هنري تمام سنتي ، مصداق اقتصاد مقاومتي

کُرسي، گرمابخش سُنتي در خانه هاي ايراني

پهلوانان نمي ميرند

همه شهرهاي جهان به دنبال محدود کردن استفاده از خودروهاي شخصي هستند

ترافيک سنگين در خيابان هاي منتهي به زاينده رود و پل هاي تاريخي اصفهان

جريان آب زاينده رود به اصفهان رسيد

ما نسلي هستيم که در برابر تاريخ هنر متهميم

توصيه‌هاي هواشناسي کشاورزي براي هفته اول بهمن

آن‌هايي که رنگ‌ها را مي‌شنوند و صداها را مي‌بينند!

گنجينه تاريخ و فرهنگ ايران در زير شهر کنوني اصفهان نهفته است

محصولات چين درصدر واردات اصفهان

به سيه چهرگان ميدان دهيد

از قديمي‌ترين باغ‌هاي ايراني تا رعايت اصل تقارن در باغ‌ها

آب، خط قرمز دولت

از مجموع 30 خانه اميد کشور تنها 2 خانه فعال وجود دارد

زاينده رود را به حال خود رها نکنيد

مردم از مديران شهري نتيجه نهايي مي‌خواهند نه شعار

کارتن‌خوابي در اصفهان به خط پايان نزديک است/کوچ به حاشيه‌هاي امن

داستان همشهري اين بار در اصفهان

ارتش نروژي در اصفهان رژه مي‌رود/نصف جهان در تصرف موش ها

تجهيز بيمارستان بهنيا تيران و کرون به وسايل مورد نياز در دست اقدام است

فاجعه يا معجزه؛ ريل ملي به کدام سمت مي‌رود؟

همايش بيوتروريسم در کاشان برگزار مي شود

به بحران زاينده‌رود به‌عنوان موضوع ملي و فراملي توجه کنيد

هر مأمور پليس يک آمربه معروف در اصفهان

نابساماني آثار تاريخي اصفهان همزمان با موج تازه ورود گردشگران خارجي.

"دمام زني" بدعتي در عزاداري‌هاي منطقه کاشان

افراط در مصرف نمک و چربي، مشکل اصلي تغذيه در کشور است

بي‌اعتمادي نسبت به آينده از علل خودکشي نوجوانان

وقتي قيمت تجهيزات توانبخشي نابينايان بر عرش و حمايت‌ها بر فرش است

دست خالي تلويزيون در محرم امسال

پناه بردن به زباله‌ها براي يافتن آذوقه

لزوم عارضه سنجي ترافيکي پيش از اجراي پروژه ها

ضرر دود دست دوم سيگار مثل کشيدن 80 نخ سيگار

تمجيد گاردين از موزه موسيقي اصفهان

شگفت‌زدگي انگليسي‌ها از کمک اقتصادي صنايع دستي به کشورشان

خلاقيت و شکوه هنر اصفهان در يک اجلاس

لايحه اصلاح قانون کار نياز به چکش کاري دارد

در موزه شهر اصفهان شاعران را هم ببينيد

کندوکاو در بازار مسکن اصفهان/ قيمت ها ثابت مانده است

قوانين چهارباغ در دوره صفوي

يک متخصص بازيافت: در زمينه بازيافت از کشورهاي ديگر عقب افتاده ايم

تمام زمستان مرا گرم کن

ذائقه‌ها و سليقه‌ها را به طرف آثار فاخر ببريم

کُري آب و فولاد

تلاش براي توليد اندام انساني در بدن بُز

مراسم نکوداشت سردار مريم بختياري ازپيشتازان مشروطيت،در اصفهان برگزار شد

کاهش وزن خطر سرطان را کاهش مي‌دهد

روزي که تيغ جهالت فرق عدالت راشکافت

امت و امامت در نگاه شهيد بهشتي

چه کساني درباره مينو خالقي به رهبري مشورت مي‌دهند؟

ارحام صدر، بنيانگذار مكتب كمدي، انتقادي تئاتر ايران

45 درصد از آثار صنعتي داراي ارزش تاريخي ومعماري اصفهان تخريب شده است

ولاشان، ديار فراموش شده کبوترخانه ها

پنج دقيقه ديگر صبر کنيد، هنوز اميدي هست!

از "آيينه‌خانه" و "هفت‌دست" تا تپه‌خاكي غم‌انگيز

ساخت رادار کوانتومي براي شناسايي اجسام رادارگريز با همکاري محقق ايراني

فيلسوف مشايي با ذوق اشراقي

ضرورت آسيب شناسي و استاندارد سازي مدارس غير دولتي

گاوخوني، نبرد زيباي كوير با آب

عصاره زيتون در پايه عسل، مکمل غذايي خوبي براي بيماران سرطاني است

دل نمک زده گاوخوني هم آب شد

ورزش‌هاي افراطي در بلند مدت موجب مسموميت خوني مي‌شود

عصر ديجيتال، مرگ دوران خوش خوشنويسي

مبارزه سياسي براي تصرف رأي طبقه متوسط

ناديده گرفتن نقش پدر در خانواده کودک را سرکش مي‌کند

سرناي تاريخ اصفهان در ميدان نقش جهان دميده شد

همايش ملي گردشگري محله‌هاي اصفهان برگزار مي‌شود

خطر دو برابري عود سرطان پروستات حتي در ترک سيگاري‌ها

اهميت گردشگري اصفهان به اندازه صدور يک دعوت نامه رسمي است؟!

راهکارهاي حضور موثر بانوان در بخش هاي اقتصادي و بازرگاني استان اصفهان مورد بررسي قرار گرفت

توليد غده‏ هاي بذري سيب زميني عاري از ويروس در دانشگاه صنعتي اصفهان

بيمه خبرنگاران، بن بست حقوقي ديگري براي آنها که از حقوق افراد مي نويسند!

سيل گردشگران بر روي تن نحيف ابيانه

دعوت از دانشگاهيان، جوامع محلي و سمن‌ها براي تسريع احياي گاوخوني

مرنجاب، کويري بکر در دل ايران‌زمين

از معماري بي بديل ايراني تا آثار تاريخي 7 هزار ساله

مرداويج؛ در روياي احياي فرهنگ باستان

سيب‌زميني روسيه محصول ايراني را نقره‌داغ کرد

آثارخانه‌ها" در شهر موزه ايران

طبيعت اصفهان، اسطوره مقاومت در برابر صنعت

حداقل سن آموزش‌هاي پيشگيري از بارداري به 11 سال رسيده است

ساز و رقص آب در آبشار سميرم

نقش‌جهان مات تکه‌هايي که وصله تنش نمي‌شوند

تعمير اساسي ميز نوسان‌کننده قالب ماشين ريخته‌گري در مجتمع فولاد مبارکه

از يک لقمه نان تا ارتقاي سفرهاي VIP

وانشان؛ ابيانه‌اي در همين حوالي

امکان طراحي داروهاي نوترکيب ضدسرطان با «حسگر زيستي» محققان دانشگاهي

"کليساي سنت استپانوس"، نمودي از فرهنگ و هنر ارامنه اص

زمزمه رهايي عالي‌قاپو از اسارت داربست‌ها

صنايع‌دستي؛ چاه‌هاي نفت خاموش

تيشه بي‌پايان مترو بر ريشه تاريخ اصفهان

با تجربه‌ها عبور مي‌كنند؛ جوان‌ترها مي‌ميرند