آخرين مطالب

مقالات

گردشگری عشایری ظرفیتی که دیده نشد - محمود افشاری*

پیام سپاهان - اصفهان- گردشگری عشایری در اصفهان یکی از ظرفیت های رونق اقتصادی است که برای تحقق آن در صنعت گردشگری استان و حتی کشور اقدامات اساسی انجام نشده است، صنعتی که نیازمند حمایت مسوولان امر و برنامه ریزی اصولی است.

پرهیز از ایجاد سرگردانی برای مردم

پیام سپاهان- روزنامه کیمیای وطن در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی را باعنوان `پرهیز از ایجاد سرگردانی برای مردم` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

تب تند احتکار خانگی با اعتماد فروکش می‌کند

پیام سپاهان- «تا ارزان است بخرید، فردا گران‌تر می‌شود» جمله‌ای که این روزها بارها و بارها از زبان مردمی که از ترس گرانی، حساب بانکی خود را برای خرید برنج، روغن، حبوبات، پوشک و ده‌ها اقلام دیگر خالی می‌کنند و یا از زبان فروشندگانی که برای ترغیب مشتریانشان به خرید، هراس گرانی‌ از راه نرسیده را به دل آن‌ها می‌اندازند، شنیده‌ایم.

گذری بر زندگی پنجمین شهید محراب در انقلاب

پیام سپاهان- آیت‌الله عطاء‌الله اشرفی اصفهانی، سال 1281 هجری شمسی در خمینی‌شهر اصفهان متولد شد. تحصیلات ابتدایی مقدماتی را در خمینی‌شهر گذراند و در سن 12 سالگی برای ادامه تحصیل راهی اصفهان شد. طی حدود 10 سال از محضر علمایی چون آیت‌الله سیدمهدی درچه‌ای، آیت‌الله سیدمحمد نجف‌آبادی، مرحوم فشارکی و مرحوم مدرس استفاده کرد.

سازش یا مقاومت؟

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز دوشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` سازش یامقاومت؟` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

چالش یک روز من و ولیچرم

پیام سپاهان- روزنامه سیمای شهر روز یکشنبه در ستون سر مقاله خود مطلبی را با عنوان ` چالش یک روز من و ولیچرم ` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

اصفهان و جای خالی شهرک طلا

پیام سپاهان- روزنامه سیمای شهر روز پنجشنبه در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی با عنوان ` اصفهان و جای خالی شهرک طلا ` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

فامیل ‌گرایی ممنوع!

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز چهارشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` فامیل ‌گرایی ممنوع! ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

ما به پاییز پر از بحران عادت داریم!

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر روز سه شنبه در سر مقاله خود مطلبی را با عنوان `ما به پاییز پر از بحران عادت داریم! ` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

زیر سایه لغزش

پیام سپاهان- اصفهان عوض می‌شود. سوپرمارکت‌ها، لباس‌فروشی‌ها و قصابی‌های محله، روز به روز مشتری‌های کم‌تری خواهند داشت. چک‌ها برگشت می‌خورند و هرچه‌قدر که صبح تا شب می‌دوی، بی‌فایده است انگار.

نکاتی درباره FATF

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا روز دوشنبه در شماره امروز و درستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان ` نکاتی درباره FATF `به قلم زهرا کریمی منتشر کرد.

جنگ روانی

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن روز یکشنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان` جنگ روانی ` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

تحریم و تهاجم روانی

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن در سرمقاله امروز خود مطلبی را با عنوان ` تحریم و تهاجم روانی` به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

مسئولیت ناپذیری به بهانه قانونمند

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر روز چهارشنبه در ستون سر مقاله امروز خود مطلبی را با عنوان `مسئولیت ناپذیری به بهانه قانونمند` به قلم پارسا فرزین منتشر کرد.

ترامپ و رؤیای مذاکره با ایران

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا روز سه شنبه در ستون سرمقاله خود مطلبی با عنوان` ترامپ و رؤیای مذاکره با ایران` را به قلم مریم عمادی منتشر کرد.

ولنگاری فرهنگی

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر در ستون سرمقاله امروز نهم مهرماه خود مطلبی با عنوان ` ولنگاری فرهنگی` به قلم میثم ریاحی منتشر کرد.

بی تفاوتی نسبت به اوضاع پیرامون

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی با عنوان `بی تفاوتی نسبت به اوضاع پیرامون` به قلم بابک ایران پور منتشر کرد.

همه‌ چیز درباره سخنان ترامپ در مجمع عمومی

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا در ستون سرمقاله روز پنجشنبه خود مطلبی با عنوان `همه ‌چیز درباره سخنان ترامپ در مجمع عمومی ` به قلم مریم عمادی منتشر کرد.

حواستان به مردم باشد

پیام سپاهان- روزنامه سیمای شهر در سرمقاله روز چهارشنبه خود مطلبی با عنوان` حواستان به مردم باشد` به قلم بابک ایرانپور منتشر کرد.

طرحی برای زنده مانی یک تمدن

پیام سپاهان - روزنامه سیمای شهر در ستون سرمقاله امروز مطلبی با عنوان ` طرحی برای زنده مانی یک تمدن` به قلم رضا صالحی پژوه منتشر کرد.

تبیین یاداشت روحانی در واشنگتن پست

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا در ستون سر مقاله امروز خود مطلبی با عنوان ` تبیین یاداشت روحانی در واشنگتن پست` به قلم زهرا کریمی منتشر کرد.

بانی جنگ کیست؟

پیام سپاهان- روزنامه کیمیای وطن در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی با عنوان ` بانی جنگ کیست؟ ` به قلم دکتر محمد جواد قاسمی منتشر کرد.

شایعه قحطی در ایران و پیامدهای آن

پیام سپاهان - روزنامه نسل فردا در ستون سرمقاله خود مطلبی را با عنوان ` شایعه قحطی در ایران و پیامدهای آن` به قلم زهرا کریمی منتشر کرد.

کشکول زندگی

پیام سپاهان - رمان «غروب پروانه» آخرین ترجمه مریوان حلبچه‌ای از آثار بختیار علی است که توسط انتشارات نیماژ روانه بازار گردیده است. نام بختیار علی با ...

روایتی از قفسه‌های خالی تا ادعای فراوانی کالا

پیام سپاهان- مسئولان می‌گویند کالاهای مورد نیاز مردم به وفور حتی برای نیاز یک یا دو سال آینده در انبارها موجود است و هیچ کمبودی نداریم، اما مردم ادعای دیگری دارند؛ کالا در اصفهان سهمیه‌بندی شده است

آئین‌های کهن عزاداری در باغ شهر تاریخی نطنز

پیام سپاهان- باغ شهر تاریخی نطنز یکی از مذهبی‌ترین شهرهای ایران است که آئین‌های عزاداری کهن مانند برافراشتن خیمه‌های عزاداری، جاروکشی پیر غلامان، جغجغه زنی، خانه عَلم، تعزیه‌خوانی، نخل گردانی و پخت نان عباسعلی را در خود جای داده است.

ماندگارترین قیام

پیام سپاهان - روزنامه کیمیای وطن استان اصفهان روز سه شنبه در سرمقاله شماره 801 خود مطلبی با عنوان` ماندگارترین قیام` را به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

کوپن اقتصاد ایران را از مسیر توسعه عقب انداخت

پیام سپاهان- استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه افزایش احتکارها در کشور نوعی بار روانی دارد، گفت: با توجه به فساد موجود در کشور اگر بار دیگر توزیع کالا از طریق کوپن و صف انجام شود، فساد و رانت در اقتصاد چند برابر می شود و اقتصاد کشور از مسیر توسعه دور خواهد شد.

ابن‌الوقت

پیام سپاهان - رمان «این سگ می‌خواهد رکسانا را بخورد» نوشته قاسم کشکولی که در سال 1394 منتشر و توسط نشر بوتیمار روانه بازار گردید، در بخش رمان برگزیده ...

آسمان بی‌ستاره کودکان اوتیسم

پیام سپاهان- خانواده هایی که به معنی واقعی زندگی نکرده اند و می گویند کودکان شان از حقوق شهروندی برخوردار نیستند. اینجا مادران و پدران بسیاری هستند که خسته اما امیدوار به آینده ای روشن، کودکان رنجور و بی پناه شان از آنها پرستاری می کنند.

کار نشد ندارد

پیام سپاهان - اصفهان - روزگاری که روستایی ها برای یافتن پیشه راهی حاشیه شهرها می شوند ، یک روستا زاده کارآفرین اهل فریدن واژه بیکاری را از قاموس زندگی خود و شماری از دوستانش پاک کرده است.

سیاه‌بختی عروس تالاب‌های ایران/ «گاوخونی» کانون ریزگرد می‌شود؟

پیام سپاهان - امروز ریزگردهای گاوخونی دیگر یک افسانه نیست بلکه با توجه به اثبات انباشت فلزات سنگین در تالاب، بی‌تدبیری و پشت‌گوش‌اندازی این موضوع خطرات جدی را برای شهرهای اطراف در پی خواهد داشت.

پس‌انداز، رویایی دست نیافتنی!

پیام سپاهان- پس انداز، واژه ای که این روزها و در بحبوحه افزایش قیمت ها و به گفته خود مردم اندکی برایشان خنده دار است.

گزارش یک جشن

پیام سپاهان- نزدیک به یک ماه است که خانه مطبوعات اصفهان با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان و دیگر تشکل های مرتبط، برای برپایی یک جشن باشکوه به مناسبت روز خبرنگار برنامه‌ریزی می‌کنند، جشنی که جشنواره ندارد و تا یک روز پیش قرار بود سخنران هم نداشته باشد اما...

اگر لبوفروشی می‌کردم...

پیام سپاهان - مهربانی در صدایش جاری است و پهلوانی در کردارش... هر چه داشته برای ورزش گذاشته، ورزشی که دیگر این روزها پهلوانی را از یاد ...

ازدواج مجدد برای زنان سخت‌تر است

پیام سپاهان - از ازدواج که می‌گویی تنها به وارد شدن نام یک شخص جدید در شناسنامه ات فکر می‌کنی بدون آنکه بدانی در پس ورود این نام چه تعهدات و ...

تب نصف‌جهان برای میراث فرهنگی/آزمون تاریخی مسئولان روی سی و سه پل

پیام سپاهان - اصفهان – هر حرکت کوچک در بناهای تاریخی اصفهان باید از مجرای فرسنگ‌ها چشم تیزبین، نگران و دوستدار این میراث کهن عبور کند که قطعا این دغدغه در طرح حفاظ کشی برای 33 پل نیاز به توجه بیشتر دارد.

خیاوی‌ها

پیام سپاهان - طبق روال این چند ساله، ماهنامه تجربه در شماره اسفند خود جشنواره‌ای را برگزار می‌کند و در آن با سؤال از صاحب نظران هر حوزه (رمان، داستان ...

تخت سرخ صنمبر

پیام سپاهان - در افسانه‌ها چنین آمده که صنمبر، دختریست زیبارو! مادرش، دختر حاکم اصفهان و پدرش خان میمه و خانه‌اش... خانه‌اش تختی سرخ، میان دشتی ...

«مظلوم لاله ها» راوی زندگی شهید بهشتی/خیانت منافقان مستند می شود

پیام سپاهان - اصفهان - سازنده مستند شهید بهشتی گفت: مستند «مظلوم لاله ها» روایتگر زندگی شهید بهشتی از زوایایی است که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده و مظلومیت شخصیت این شهید را به نمایش می گذارد.

مصائب زندگی مجردی

پیام سپاهان - یک آسیب شناس اجتماعی گفت: افرادی که زندگی مجردی دارند، مسئولیت گریز هستند.

احمد کوچک، شاملوی بزرگ

پیام سپاهان - «من کودکی سخت بی‌نشاطی را گذراندم و جوانی بی‌رحمانه تنهایی.»

خورشید و انرژی که هدر می‌رود

پیام سپاهان - ساعت حدود سه بعدازظهر را نشان می‌داد، برای رسیدن به محل کارش عجله داشت و وقتی به چهار راه رسید، چراغ قرمز بود. مجبور شد توقف کند؛ ...

استروگت، چهارباغ کپنهاگ

پیام سپاهان - چهارباغ عباسی نخستین خیابانی نیست که پیاده راه شدن را تجربه می‌کند و بسیاری از چالش‌ها و دغدغه‌های پیاده‌راه سازی این محور یادمانی ...

فناوری و تکنولوژی،شمشیری دولبه

پیام سپاهان - امروزه با توجه به پیشرفت علوم و فناوری، هر گونه تغییر جدید می‌تواند آثار متفاوتی را در کلیه ابعاد زندگی فردی، اجتماعی و ...

سهل‌الوصول ادبی

پیام سپاهان - ادبیات در کنار هنر بودنش، با توجه به آن وجه هنربودگی‌اش که از ذات و سرشت بشر سرچشمه می‌گیرد، اما به مانند هر نهاد دیگری وجه علمی دارد ...

مامان رُژ بزنم؟

پیام سپاهان - استعداد نمی‌خواهد، همین که به وسایل آرایشی روبروی آینه مادرش نگاه می‌کند کافی است تا هوس کشیدن یک ماتیک قرمز را برلبانش داشته باشد. ...

شهر پیاده مدار

پیام سپاهان - "جف اسپک" در کتاب خود با عنوان "شهر پیاده‌مدار" 10 کلید طلایی برای بهبود قابلیت پیاده‌روی در شهر را مطرح کرده است تا با کمک آن‌ها اثرات ...

لمس‌های آلوده...

پیام سپاهان - از صدای موتورسیکلت وحشت دارد، به خصوص از شبی که دو راکب او را هنگام بازگشت به خانه در آغوش کشیده‌، لمس کرده‌اند و هیجان زده، در حالی ...

ایرانیان قدیم با جسد مردگان خود چه می‌کردند؟

سپاهان نیوز - محققان دانشگاه هنر اصفهان در پژوهشی، به بررسی ‌سنت‌های ‌تدفینی ‌در ‌دوره ‌ساسانی ‌براساس ‌یافته‌های ‌باستان‌شناسی پرداخته‌اند. به ...

عبور بچه های کار از چراغ سبز زندگی/117 کودک به «کودکی» بازگشتند

سپاهان نیوز - اصفهان - کودکانی که روزی قرمز شدن چراغ های سر چهارراه ها، بزرگترین فرصت زندگی آنها بود اما این روزها با گرمای دست خیران پا به دنیایی گذاشته اند که «کودکی کردن» همه مشغله آنها شده است.

زیر پوست نقش‌جهان

سپاهان نیوز - میدان نقش جهان همان میدانی که هر وجبش پر از ترمه و کاشی است و دل هر گردشگری را می رباید، هرچند در پوسته ابتدایی و ظاهری‌اش جذاب به ...

کودکان عاشق می‌شوند

سپاهان نیوز - عشق از نکاه یک کودک با یک فرد بالغ شاید به اندازه دایره مفاهیم و لغاتش فاصله زیادی داشته باشد اما رنگ و بوی یکسانی دارد، تا آنجایی که ...

توسعه پایدار از نگاه برخی مسئولان

سپاهان نیوز - در دنیای امروز، موفقیت و بازدهی قابل قبول در اقدامات و مداخله‌ها، بدون مطالعه، شناخت، باور به نظر کارشناسان و تهیه پیوست‌های ...

مرگ سالانه 100 هزار حیوان در اثر تغذیه پلاستیک

سپاهان نیوز - هرازچندگاهی در گوشه و کنار دنیا اخباری مبنی بر ممنوعیت استفاده از پلاستیک می‌شنویم که توسط سازمان‌ها، ادارات و دولت‌ها به تصویب ...

"تیرگان" پاسداشت مقام آب است

سپاهان نیوز - یک استاد تاریخ دانشگاه اصفهان گفت: جشن تیرگان برای پاسداشت مقام آب بود. در روز تیرگان مراسم‌های خاصی برگزار می‌شد و ایرانیان ...

حمل و نقل عمومی آمایش می خواهد

سپاهان نیوز - اصفهان - روزنامه اصفهان زیبا در گزارشی وضعیت حمل و نقل عمومی کلانشهر اصفهان را بررسی کرده و در این گزارش حمل و نقل عمومی را نیازمند آمایش دانسته است.

تلخی لب‌های شکرین

سپاهان نیوز - از مهم ترین دلخوشی های مادران باردار به دنیا آوردن نوزادانی سالم و بدون نقص عضو است حال گاهی این دلخوشی با استرس و دغدغه هایی به قدری ...

سهم اصفهان از توقف گردشگر

سپاهان نیوز - روزنامه اصفهان زیبا روز دوشنبه در گزارشی زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز صنعت گردشگری اصفهان را مورد بررسی قرار داده است.

از تبار سمبولیست‌ها

سپاهان نیوز - شش سال پس از اتفاقاتی که در دولت قبل بر سر چاپ مجموعه داستان «نوروز آقای اسدی» برای محمد کلباسی-نویسنده نام آشنای اصفهانی و از ...

منطقه "نا" امن

سپاهان نیوز - پناهگاه حیات وحش موته که البته پارک ملی موته نیز نامیده می‌شود، با وسعت 204 هزار هکتاری بزرگترین و مهم‌ترین زیستگاه آهو در کشور است ...

کدام نمایندگان اصفهان پیگیر طرح عدم کفایت رئیس جمهور هستند

سپاهان نیوز - تهران - همزمان با بروز بحرانهای اقتصادی ناشی از تصمیمات رئیس جمهور آمریکا و در حالی که رهبر انقلاب دستورات تازه ای در خصوص همگرایی مسوولان ارشد داده است، برخی نمایندگان چاره کار را در حذف روحانی از راس دولت می دانند.

جابجایی جمعیت فلات مرکزی؛ راهکار یا ناگزیر

سپاهان نیوز - اصفهان- «جابجایی اجباری جمعیت» موضوع سخنان استاد سر کلاس درس و دانشگاه بود، موضوعی که این روزها بار دیگر در خبرها و رسانه ها دیده و در محافل شنیده می شود.

اوقاتی فارغ از هدف/ تابستان هایی که با داغ «خلاقیت» می گذرد

سپاهان نیوز - اصفهان - عدم رغبت جوانان به مشارکت در برنامه های سازمان های دولتی در خصوص اوقات فراغت و هدررفت این فرصت طلایی نشان می دهد که سیاست تصمیم سازان برای غنی سازی این روزها به در بسته خورده است.

آیا فصل بر اخلاق شما تاثیر دارد؟

سپاهان نیوز - در سال‌های اخیر کشورهای بسیاری در دنیا، گرم‌ترین روزهای خود را تجربه کرده‌اند! به همین خاطر این سوال پیش آمده است که آیا گرمای هوا بر ...

هنوز نگاهم آن طرف خیابان است

سپاهان نیوز - طرز نگاه و برخورد ما با دنیای معلولین می‌تواند دنیای رنگارنگ آنها را به سیاهی شب تبدیل کند و حتی آنها را مجبور به انزوا و گوشه نشینی ...

معمای یک مرگ

سپاهان نیوز - راننده‌ها بخش شرقی پل را نشان می‌دهند و می‌گویند وقتی او به پایین می‌پرید فریاد می‌زد "بیش از این زندگی در فقر برای من ممکن نیست"!. ...

اسب درمانی روشی ناشناخته اما مفید

سپاهان نیوز - اصفهان- اسب درمانی روشی ناشناخته اما نوست که شماری از پزشکان برای برخی بیماریهای سخت از قبیل اوتیسم ، ام اس و یا حتی کمر درد پیشنهاد می کنند.

باغ ایرانی نیاز به تغییر ندارد

سپاهان نیوز - در جلسه اخیر شورای اسلامی شهر اصفهان، طرحی مبنی بر ساخت باغی نمونه به منظور آسیب شناسی احیای باغ‌های ایرانی تصویب شد که برخی از اعضای ...

آستانه‌های فاجعه آمیز اصفهان

سپاهان نیوز - ورودی و آستانه‌های یک شهر به عنوان یکی از نمادها و نشانه‌های شهر، نمایانگر فرهنگ و هویت شهر است که در بدو ورود، نخستین تجربه و ...

ایده‌هایی که سرانجامی پر رونق دارند...

سپاهان نیوز - در وضعیتی که گرانی کولاک می کند، وضعیت بیکاری سر به فلک کشیده و حتی شغل های روتین جوابگوی تامین مایحتاج زندگی نیست، بهترین کار روی ...

چاه هایی که گلوی آب را می فشارند

سپاهان نیوز - اصفهان - مشکل آب بسیار جدی است و در این وضعیت بغرنج، وجود بالغ بر 12 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان راه توزیع عادلانه این مایه حیات را سد کرده است.

پیچ و تاب درفش برنزی

سپاهان نیوز - توسعه او را به زیر کشید و سال‌ها در گوشه‌ای تاریک پنهان‌اش کرد، نادیده‌اش گرفت، کتمان‌اش کرد. حالا با گذشت بیش از یک دهه گرچه این ...

معماری مترو اصفهان،خوب یا بد؟

سپاهان نیوز - با افتتاح ایستگاه‌های مترو اصفهان، شهروندان این کلانشهر به عنوان موکلان حکمرانان شهری برای نخستین بار ایستگاه‌های مترویی را دیدند که ...

راه شاهی لبریز از هنر، سنت و صنعت

سپاهان نیوز - راه شاهی میدان نقش جهان که پس از 20 سال مرمت و بازگشایی شده است، از سوم الی نهم اردیبهشت ماه به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان، میزبان ...

تو چشمک کدام ستاره‌ای؟

سپاهان نیوز - "ستاره" آخرین چشمک‌ها را می‌زند، اما هنوز چشم انتظار کسی است که برای روزهای بی نور و سخت‌اش، چشمکی دوباره باشد؛ راستی! تو چشمک کدام ...

تغییرات اقلیمی و تنش های آبی در اصفهان

سپاهان نیوز - اصفهان - کمبود آب، به آخر رسیدن منابع زیر زمینی و بحران های زیست محیطی امروزه به دغدغه جدی و اولویت اول تمام جوامع تبدیل شده است.

مرگ ستاره ای در زمین

سپاهان نیوز - استیون هاوکینگ در سن 76 سالگی بر اثر بیماری درگذشت.

جاری شدن زنده‌رود در مادی‌ها/پل های اصفهان چشم‌انتظار وعده هاست

سپاهان نیوز - اصفهان - نبوغ شیخ بهایی در تقسیم آب با ابتکاری به نام «مادی»، توانست عطر زنده رود را در همه جای اصفهان پراکنده کند و هم یادگاری ارزشمند که حاصل علم و ذوق بود را در نصف جهان به یادگار بگذارد.

جولان دلالان در بازار سیاه سفرهای نوروزی

سپاهان نیوز - روزنامه زاینده رود امروز سه شنبه 22 اسفند در مطلبی با عنوان وقتی قیمت بلیت سفرهای داخلی و خارجی تفاوت چندانی ندارد به موضوع جولان دلالان در بازار سیاه مسافرت های نوروزی پرداخت.

پرواز روح گردشگران از آبی گنبد فیروزه‌ای تا خیال سبز زنده‌رود

سپاهان نیوز - اصفهان -پرواز روح گردشگران از آبی گنبدهای فیروزه‌ای تا رویای سبز زاینده‌رودی که سرمه 400 اثر تاریخی را در چشم کشیده است دور نیست در شهری که 7500 سال تاریخ زندگی بشری را در دل خود نهفته دارد.

گردشگران! به «ابیانه» رحم کنید

سپاهان نیوز - «گردشگران، برای دیدن تابلوی "شام آخر" در کلیسای "سانتا ماریا دله گرتزیه" میلان باید از قبل در سایتِ اینترنتیِ بازدید از این تابلو ...

بگذاریم کودکانمان، کودکی کنند

سپاهان نیوز - این روزها که مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون مدارس نمونه دولتی و سمپاد برای ورود به دوره متوسطه اول با اعتراض 160 ...

سالروز شهادت حجت‌الاسلام عبدالله میثمی

سپاهان نیوز - عبدالله میثمی در یکی از سخنرانی‌هایش برای رزمندگان اسلام گفت: «برادران! پیشروی و عقب‌نشینی در خاک، شکست و پیروزی نیست، حقیقت ...

میعاد در سپیده دم

سپاهان نیوز - ثانیه‌ها، دقایق و ساعات روز 11 بهمن 1357 به کندی برای مردم انقلابی ایران می‌گذرد و آن‌ها بی صبرانه منتظرند تا ساعت 9 صبح روز 12 ...

تداوم یارانه آری یا خیر؟

سپاهان نیوز - موضوع قطع یارانه 33 میلیون نفر در کشور از سوی دولت که 25 دی ماه مطرح شد انتقادهای زیادی را برانگیخت، هرچند این طرح موافقانی هم داشت. ...

«قنات» رمز عبور از خط قرمز خشک‌سالی/ رنسانس مدیریت آب در قرن 21

سپاهان نیوز - سازه‌های شگفت‌انگیزی که راز دسترسی به نعمت آب در کویر محسوب می‌شوند در حالی به‌عنوان یک راهکار خروج از مشکل خشک‌سالی مطرح هستند که نیاز به توجه برای نگهداری و احیاء دارند.

سرنوشت سالن سینما ایران به کدام سو می رود؟

سپاهان نیوز - اصفهان- سالن سینما ایران به عنوان یکی از قدیمی ترین سینماهای اصفهان این روزها نقل محافل فرهنگی این شهر شده و هنوز مشخص نیست آیا این مکان فرهنگی در آستانه تخریب قرار دارد یا با حفظ کاربری، بازسازی خواهد شد.

ابر قهرمان ها از منظر مطالعات فرهنگی

سپاهان نیوز - مطابق این پژوهش ابرقهرمانان سینمایی را می توان پدیده های فرهنگی و اسطوره ای مدرن قلمداد کرد که مانند اسطوره های فرهنگ های باستان، توابع ...

خواب زدگان...

سپاهان نیوز - خانه جایی میان پلاک 31 و 32 یک کوچه بن بست است. در یکی از محله‌های حاشیه نشین کاشان، خانه‌ای حدودا 50 تا 60 متری كه انگار شهرداری ...

ساير مطالب

سی‌وسه پل نشست کرد

پژوهشی درباره سهم آلاینده‌ها انجام نشد/آمار غلط آلودگی خودروها

بندر خشک نصف جهان روی دریای متلاطم وعده ها

با دوری و غفلت از خدا عقل و قلب انسان از کار می افتد

ممنوعیت واردات بهانه‌ای برای افزایش چندبرابری قیمت برنج

رنج سفر در مسیر ناهموار مرنجاب

تاریخ آشپزخانه ایرانی را فراموش نکنید

نگاه مشترک جراید اصفهان به وضعیت زاینده رود و پیش بینی های هواشناسی

صادرات سیب زمینی اصفهان به کشورهای منطقه

هیجان‌های رفتاری واکنشی به خشونت پنهان جامعه است

'تغییر استاندار' موضوع مشترک روزنامه اصفهان

کاهش نرخ رشد جمعیت و بعد خانوار/ خانواده های اصفهانی کوچک تر شده اند

بررسی ارتباط ناگویی خلقی با ناسازگاری زناشویی

نگاه روزنامه اصفهان زیبا به نصب حفاظ در سی و سه پل

از رمالی تا كلاهبرداری میلیاردی از شرکت‌های بیمه

5 توصیه مفید برای مقابله با استرس‌ شغلی

شناخت دوجنسی‌ها از زبان علم

چگونه با چالش‌های زندگی مقابله کنیم؟

بی توجهی به امر به معروف ونهی از منکر باعث خسارت می شود

کتاب «موقعیت الله وکیل» توسط حوزه هنری اصفهان رونمایی می‌شود

این قصه سر دراز دارد

پلي به سوي توسعه اقتصادي

کودکاني که پايشان براي رفتن به مدرسه لنگ مانده است

گيوه‌بافي هنري تمام سنتي ، مصداق اقتصاد مقاومتي

کُرسي، گرمابخش سُنتي در خانه هاي ايراني

پهلوانان نمي ميرند

همه شهرهاي جهان به دنبال محدود کردن استفاده از خودروهاي شخصي هستند

ترافيک سنگين در خيابان هاي منتهي به زاينده رود و پل هاي تاريخي اصفهان

جريان آب زاينده رود به اصفهان رسيد

ما نسلي هستيم که در برابر تاريخ هنر متهميم

توصيه‌هاي هواشناسي کشاورزي براي هفته اول بهمن

آن‌هايي که رنگ‌ها را مي‌شنوند و صداها را مي‌بينند!

گنجينه تاريخ و فرهنگ ايران در زير شهر کنوني اصفهان نهفته است

محصولات چين درصدر واردات اصفهان

به سيه چهرگان ميدان دهيد

از قديمي‌ترين باغ‌هاي ايراني تا رعايت اصل تقارن در باغ‌ها

آب، خط قرمز دولت

از مجموع 30 خانه اميد کشور تنها 2 خانه فعال وجود دارد

زاينده رود را به حال خود رها نکنيد

مردم از مديران شهري نتيجه نهايي مي‌خواهند نه شعار

کارتن‌خوابي در اصفهان به خط پايان نزديک است/کوچ به حاشيه‌هاي امن

داستان همشهري اين بار در اصفهان

ارتش نروژي در اصفهان رژه مي‌رود/نصف جهان در تصرف موش ها

تجهيز بيمارستان بهنيا تيران و کرون به وسايل مورد نياز در دست اقدام است

فاجعه يا معجزه؛ ريل ملي به کدام سمت مي‌رود؟

همايش بيوتروريسم در کاشان برگزار مي شود

به بحران زاينده‌رود به‌عنوان موضوع ملي و فراملي توجه کنيد

هر مأمور پليس يک آمربه معروف در اصفهان

نابساماني آثار تاريخي اصفهان همزمان با موج تازه ورود گردشگران خارجي.

"دمام زني" بدعتي در عزاداري‌هاي منطقه کاشان

افراط در مصرف نمک و چربي، مشکل اصلي تغذيه در کشور است

بي‌اعتمادي نسبت به آينده از علل خودکشي نوجوانان

وقتي قيمت تجهيزات توانبخشي نابينايان بر عرش و حمايت‌ها بر فرش است

دست خالي تلويزيون در محرم امسال

پناه بردن به زباله‌ها براي يافتن آذوقه

لزوم عارضه سنجي ترافيکي پيش از اجراي پروژه ها

ضرر دود دست دوم سيگار مثل کشيدن 80 نخ سيگار

تمجيد گاردين از موزه موسيقي اصفهان

شگفت‌زدگي انگليسي‌ها از کمک اقتصادي صنايع دستي به کشورشان

خلاقيت و شکوه هنر اصفهان در يک اجلاس

لايحه اصلاح قانون کار نياز به چکش کاري دارد

در موزه شهر اصفهان شاعران را هم ببينيد

کندوکاو در بازار مسکن اصفهان/ قيمت ها ثابت مانده است

قوانين چهارباغ در دوره صفوي

يک متخصص بازيافت: در زمينه بازيافت از کشورهاي ديگر عقب افتاده ايم

تمام زمستان مرا گرم کن

ذائقه‌ها و سليقه‌ها را به طرف آثار فاخر ببريم

کُري آب و فولاد

تلاش براي توليد اندام انساني در بدن بُز

مراسم نکوداشت سردار مريم بختياري ازپيشتازان مشروطيت،در اصفهان برگزار شد

کاهش وزن خطر سرطان را کاهش مي‌دهد

روزي که تيغ جهالت فرق عدالت راشکافت

امت و امامت در نگاه شهيد بهشتي

چه کساني درباره مينو خالقي به رهبري مشورت مي‌دهند؟

ارحام صدر، بنيانگذار مكتب كمدي، انتقادي تئاتر ايران

45 درصد از آثار صنعتي داراي ارزش تاريخي ومعماري اصفهان تخريب شده است

ولاشان، ديار فراموش شده کبوترخانه ها

پنج دقيقه ديگر صبر کنيد، هنوز اميدي هست!

از "آيينه‌خانه" و "هفت‌دست" تا تپه‌خاكي غم‌انگيز

ساخت رادار کوانتومي براي شناسايي اجسام رادارگريز با همکاري محقق ايراني

فيلسوف مشايي با ذوق اشراقي

ضرورت آسيب شناسي و استاندارد سازي مدارس غير دولتي

گاوخوني، نبرد زيباي كوير با آب

عصاره زيتون در پايه عسل، مکمل غذايي خوبي براي بيماران سرطاني است

دل نمک زده گاوخوني هم آب شد

ورزش‌هاي افراطي در بلند مدت موجب مسموميت خوني مي‌شود

عصر ديجيتال، مرگ دوران خوش خوشنويسي

مبارزه سياسي براي تصرف رأي طبقه متوسط

ناديده گرفتن نقش پدر در خانواده کودک را سرکش مي‌کند

سرناي تاريخ اصفهان در ميدان نقش جهان دميده شد

همايش ملي گردشگري محله‌هاي اصفهان برگزار مي‌شود

خطر دو برابري عود سرطان پروستات حتي در ترک سيگاري‌ها

اهميت گردشگري اصفهان به اندازه صدور يک دعوت نامه رسمي است؟!

راهکارهاي حضور موثر بانوان در بخش هاي اقتصادي و بازرگاني استان اصفهان مورد بررسي قرار گرفت

توليد غده‏ هاي بذري سيب زميني عاري از ويروس در دانشگاه صنعتي اصفهان

بيمه خبرنگاران، بن بست حقوقي ديگري براي آنها که از حقوق افراد مي نويسند!

سيل گردشگران بر روي تن نحيف ابيانه

دعوت از دانشگاهيان، جوامع محلي و سمن‌ها براي تسريع احياي گاوخوني

مرنجاب، کويري بکر در دل ايران‌زمين

از معماري بي بديل ايراني تا آثار تاريخي 7 هزار ساله

مرداويج؛ در روياي احياي فرهنگ باستان

سيب‌زميني روسيه محصول ايراني را نقره‌داغ کرد

آثارخانه‌ها" در شهر موزه ايران

طبيعت اصفهان، اسطوره مقاومت در برابر صنعت

حداقل سن آموزش‌هاي پيشگيري از بارداري به 11 سال رسيده است

ساز و رقص آب در آبشار سميرم

نقش‌جهان مات تکه‌هايي که وصله تنش نمي‌شوند

تعمير اساسي ميز نوسان‌کننده قالب ماشين ريخته‌گري در مجتمع فولاد مبارکه

از يک لقمه نان تا ارتقاي سفرهاي VIP

وانشان؛ ابيانه‌اي در همين حوالي

امکان طراحي داروهاي نوترکيب ضدسرطان با «حسگر زيستي» محققان دانشگاهي

"کليساي سنت استپانوس"، نمودي از فرهنگ و هنر ارامنه اص

زمزمه رهايي عالي‌قاپو از اسارت داربست‌ها

صنايع‌دستي؛ چاه‌هاي نفت خاموش

تيشه بي‌پايان مترو بر ريشه تاريخ اصفهان

با تجربه‌ها عبور مي‌كنند؛ جوان‌ترها مي‌ميرند

تار و پودهايي که رنگ غفلت به خود گرفتند

سرزمين هزار چشمه ؛ فرصتي براي سرمايه‌گذاري

«برندي» که در صنعت اصفهان گم شد

کسي نتوانست جاي علامه جعفري را پس از فوتش پر کند

خادم‌الحسيني که مردم «حر» صدايش مي‌‌زنند

برگزاري آيين 900 ساله نخل گرداني و 100 تعزيه در دهه نخست محرم

طنين غمگين «چاق‌چاقه‌ها» در سوگ غريبانه حسين (ع)

آنچه از «اسيد» سوزاننده‌تر است

350 سال زندگي با صداي ناقوس وانک

فراموشي مناره زيار با خشکي زنده رود

گاوخوني در باتلاق مرگ و زندگي دست و پا مي‌زند

«علوي»روستايي سبز به رنگ سادات

از ارکستر سمفوني کودکانه تا قيام حضار براي ملت ايران

جشنواره بين‌المللي فيلم اصفهان منادي صلح جهاني براي کودکان

آيين يک‌هزار ساله «قاليشويان»کاشاني‌ها آغاز شد

همه چيز درباره " سمفوني زندگي" با سکوت سالن

ماتيک‌ها مردانه مي‌شود!

نگاه پوپوليستي مُهر برخورداري را به پيشاني اصفهان چسباند

خطر تبديل ديوارهاي گلي تيران به تيغه هاي بتوني

محقق ايراني نقش کورکومين را در کاهش سرطان ريه کشف کرد

خاطره طلاي آزادپور براي اصفهاني‌ها تکرار مي‌شود

الفباي زندگي عشايري با کوچ آغاز مي‌شود

امر به معروف گردشگران خارجي از حرف تا لايحه

درهاي هزارساله اي که بر پاشنه خود نمي چرخند

ميدان نقش جهان به زودي نشست خواهد کرد

ويروس بدحجابي حريف ايمان اصفهاني‌ها نمي‌شود

عضو يک گروه اجتماعي شويد

باغ‌هاي بانوان اصفهان حال و روز خوبي ندارند/ تدوين استانداردها در دستور کار شهرداري قرار گرفت

نور در محل کار، سلامت کارمندان را تضمين مي‌کند

اصفهان، اسطوره‌اي پير و فرتوت است

نخستين «شهر سبز» اصفهان زير تيغ بي‌تفاوتي‌ها

حقوق پدر و مادر غير‌قابل جبران است

تقوا نخستين راهي است که قرآن براي رسيدن به مسير سعادت به انسان نشان مي‌دهد

زنده‌رودم، هر که آمد ناله‌اي سر داد و رفت؛ تو آرام بخواب