آخرين مطالب

نمایشگاه ریشه ها و سنگ ها در اصفهان افتتاح شد

هنر راهی برای ارتباط است فرهنگي

هنر راهی برای ارتباط است

  بزرگنمايي:

سپاهان نیوز - رییس سازمان فرهنگی، تفریحی و اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: اگر به عنوان شهروند اصفهانی بخواهم جهان شهر اصفهان را بازتولید کنم به نظر می رسد باید رفتار، گفتگو و تعامل با جهان را تصحیح کنم.
به گزارش خبرنگار ایسنا_ منطقه اصفهان، محمد عیدی در آیین افتتاحیه نمایشگاه " ریشه ها و سنگ ها" با اشاره به اینکه باید از چنین رخدادهایی در اصفهان خوشحال بود و از آن ها استقبال کرد، اظهار کرد: اصفهانی که می شناسم و می شناسید یک شهر جهانی است که عرضه کننده یک فرهنگ تلفیقی، اما با سهم خلاقیت فوق العاده بالاست. آن چیزی که را که آقای تونی کرگ از هنر اصفهان دیدند حاصل تجربه اندوزی هنرمندان اصفهان در گفت و گو با جهان خودشان بوده است.
وی ادامه داد: اصفهان در زمینه گفتگویی با ایران و جهان شگل گرفته و به همین دلیل تنوع و تکثری که در آن می بینید، با توجه به اندیشه تجربه باورانه هنرمندانش منجر به خلاقیت عظیم هنری می شود. اگر به عنوان شهروند اصفهانی بخواهم جهان شهر اصفهان را بازتولید کنم به نظر می رسد آن رفتار، گفتگو و تعامل با جهان را باید تصحیح کنم.
وی تصریح كرد: به عنوان کارمند شهرداری دو وظیفۀ عمده بر دوش خود احساس می کنم، یکی اینکه فضایی را برای تلاش بیشتر هنرمندان در اصفهان ایجاد کنم و زمینه خلاقیت هنرمندانی را که بتوانند در فضایی آزادانه به خلاقیت هنری بپردازند فراهم كنم و دومین وظیفه این است که بتوانم زمینه گفت و گویی با جهان را گسترش دهیم تا بتوانیم بار دیگر شاهد رونق گرفتن و درخشش جهان شهر اصفهان باشیم.
همچنین مدیر موزه هنرهای معاصر در این مراسم اظهار کرد: امروز موزه هنرهای معاصر میزبان آثار هنرمندی ارزشمند است که آثارش نه تنها مضامین عمیق انسانی و این جهانی را به شکلی پاک و مطهر از زواید ارتباطی محدود و نامتکثر نمایش می دهد، بلکه تصویری از چرخش کیهانی فرم در ذهن و زبان هنرمند است تا رسیدن به فرمی متعالی، که ماده را شکل می دهد.
مهدی تمییزی با بیان اینکه اختیار و انتخاب ماده و به فرم رساندن آن، یک گزینش دوسویه از جانب هستی و هنرمند است، گفت: این انتخاب گاهی چنان فلسفی و عمیق می شود که باید در برابر فضای خالی فرم به مراقبه نشست و صدای گفت و شنود میان ذهن، زبان، فرن، طبیعت، ماده، ماورا، انسان، هست و هستی را شنود و نوشید. اینجا است که شاید بشود گفتگویی میان مخاطب یا آنچه که از عالم معنا به شکل رسیده است صورت پذیرد .
وی ادامه داد: پیکره هایی که در کنج عظمتشان و در پیچاپیچ فرم ها و نرمی ها و زمختی هایشان، جاذبه ای است که روح مسکون و آرام آدمی را به چرخشی خوش و پر غوغا وا می دارد و در این بین هنرمند عزیز تونی کرگ گفته است هنر به ما نشان می دهد که کیستیم و در چه شرایطی هستیم و امیدواریم با حضور این آثار روح پرسشگر ما را به پرسشی دوباره از چیستی و هستی انسان دعوت کند. پرسشی که مدام باید باشد تا آدم را به کمال برساند. آرزوی حضور مداوم حتی یک اثر از تونی کرگ در شهر اصفهان، می تواند به نمادی از حضور دایمی این پرسشگریِ انسانی و متعالی تبدیل شود.
همچنین "تونی کرگ" اظهار کرد: در روزهای گذشته طی صحبت هایی که با روزنامه نگاران و مدیران موزه داشتم بیش از همه درباره این صحبت می کردیم که چرا مجسمه سازی و چرا اصفهان؟ از نظر من مجسمه سازی آن چیزی که در صد سال گذشته به آن نگریسته می شد، نیست، منظور از مجسمه سازی امروز چیزی که دکور بوده و یا با سبک کلاسیک در اختیار دولت و قدرت بوده، نیست. بلکه باید امروزه نگاه علم را به آن داشته باشیم. عیناً نمی توان گفت همان نگاهی که به علم است به هنر هم هست، ولی علم بدون هنر معنا ندارد.
وی افزود: برای محتواها و فرم های جدید جستجوهای زیادی کردم و به این نتیجه رسیدم که مجسمه سازی آن چیزی که الان گفته شده نبود، ولی کاملاً به انسان و موجودات زنده مربوط است. من تشویق شدم آثارم را در این شهر به نمایش عموم بگذارم تا آنهایی که آشنایی ندارند با این هنر آشنا شوند.
این هنرمند مجسمه ساز گفت: از رابطه کشورها با این موضوع هم به خوبی آگاهی دارم و می دانم ممکن است رابطه کشور شما به لحاظ سیاسی با بعضی کشورها مشکل داشته باشد، ولی باید با هم ارتباط برقرار کنیم که هنر یکی از این راه هاست.
تونی کرگ افزود: به عنوان نماینده کشور یا سازمانی به اینجا نیامدم، بلکه صرفاً به عنوان شخصی آمده ام تا آنچه دارم به اشتراک بگذاریم و آن اشتیاق و مهربانی که در مردم ایران دیدم من را تشویق کرد تا این ارتباط شکل بگیرد و نمایشگاه ایجاد شود. گذشته هرچه بوده، بوده است و باید باهم آینده را بسازیم. امیدوارم نمایشگاه برایتان امیدوارکننده باشد.
به گزارش ایسنا، آثار تونی کرگ از 15 بهمن به مدت دو ماه در موزه هنرهای اصفهان مهمان خواهد بود.
کد خبرنگار: 13019
1445953973591_telisna3.jpg
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایرنا خط اتصال رسانه ای دولت و ملت است

پیشینه سنت ازدواج در خطه تاریخی فریدن

حذف معاون مدرسه کمکی به پیشبرد اهداف آموزشی نمی کند

14 افتخار آفرینی از هنرمندان اصفهانی در جشنواره ملی تئاتر مرصاد

کمک یک میلیاردی شهرداری اصفهان به مساجد

ماهیگیری چینی‌ها در آب‌های عمیق ایران تایید شد

عطش خرید دلار کم شد

پیش‌بینی دبیرکل کانون صرافان از وضعیت بازار ارز

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز شنبه 27 مردادماه 97

صرافی پارسیان پلمب شد!+عکس

100 واحد آموزشی در اصفهان آماده بهره برداری شد

دانشگاه کاشان با روزنهایم آلمان تفاهم نامه مشترک امضا کرد

خانه تاریخی توحیدی در زواره مرمت شد

خداحافظی شرکت‌های آلمانی از ایران

عکس زبان گویای جامعه است

صفحه اول روزنامه های امروز استان اصفهان - شنبه 27 مرداد

اصفهان در هفته ای که گذشت

نوبت سگ‌ها

ترفند تازه خودروسازان برای هجوم مردم به خرید خودرو با نرخ بالاتر

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز جمعه 26 مردادماه 97

سالی یک سد کرج هندوانه صادر می‌کنیم!

زمزمه‌های گران شدن بنزین

نخستین کنسرت ایرج در اصفهان برگزار شد

قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌های کوچک در مناطق مختلف تهران+جدول

«دویچ بان» آلمان، ایران را ترک می کند

قیمت مرغ امروز چند؟

دونده زاغه‌نشین

خبرهای بد سفیر روسیه در اتحادیه اروپا برای ایران

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز پنجشنبه 25 مردادماه 97

در بند محکومین

گذری به نمایشگاه عکس ایسنا

نقشی از هنر هماره جاوید اصفهان

یک کارگاه شعربافی در کاشان مرمت شد

نوسان قیمت خودرو‌های داخلی تشدید شد

صفحه اول روزنامه های امروز استان اصفهان- پنجشنبه 25 مرداد 97

سر خط اخبار استان اصفهان در24 ساعت گذشته (25مرداد 97)

صرافی یکی از بانک‌ها پلمب شد!

یارانه 200000 تومان شود/ افزایش 125 درصدی قیمت برخی کالاها

ترخیص خودروهای ثبت سفارشی تا اطلاع ثانوی ممنوع

کشف 4 لکسوس مسروقه از ایتالیا، روسیه و سوئد در تهران!+تصویر

دختر وزیر سابق صنعت: محتکر دارو نیستم

امتناع دامداران از عرضه دام بازار گوشت را متشنج کرد

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز چهارشنبه 24 مردادماه 97

دنا پلاس 85 میلیون شد+ جدول قیمت روز خودرو

معاون وزیر راه: برای کاهش تلفات جاده‌ای باید بنزین را گران کنند

صفحه اول روزنامه های امروز استان اصفهان -چهارشنبه 24 مرداد97

بسیاری از مدرسه های اردستان باید مقاوم سازی شود

مانعی برای باستان شناسی شهر زیر زمینی اردستان وجود ندارد

باید نقش تسهیل گری سازمانهای مردم نهاد مورد توجه قرار گیرد

گرانی عجیب در یک خیابان تهران